Nr konta: 03 8328 0007 2001 0004 7021 0003

Kolekty inwestycyjne: 12 maja, 9 czerwca, 14 lipca, 18 sierpnia, 15 września, 20 października, 10 listopada, 15 grudnia. Bóg zapłać za ofiary na cele remontowe.

Nr konta: 03 8328 0007 2001 0004 7021 0003

Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin

Pełny wizerunek Matki Boskiej odsłonięto w 1992 roku, podczas konserwacji przeprowadzonej na zlecenie Parafii p.w. "Trójcy Świętej" w Kościerzynie.

Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

Najcenniejszym zabytkiem świątyni jest łaskami słynąca gotycka Pieta, otoczona wielką czcią wiernych. Kamienna figura przedstawia siedzącą na tronie zbolałą Maryję, trzymającą na kolanach martwe ciało swego Syna.

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
Życzenia Wielkanocne

Drodzy Parafianie i Goście naszej Parafii i Sanktuarium!

Zmartwychwstanie Jezusa jest zasadą zmartwychwstania wierzących, Jego Pascha czyni życie chrześcijan paschalnym, Jego Życie daje nowe życie, a Jego Światło rodzi światło.

Blask poranka Zmartwychwstania opromienia każdy dzień, nadając mu sens i wartość. Jest stałą obietnicą Boga, fundamentem chrześcijańskiej nadziei.

Wpatrzeni w oblicze Zmartwychwstałego, chwytając się Jego mocnej dłoni, idźmy w naszą codzienność ze stałym wołaniem w swoim sercu: Panie, okaż nam także dziś, że miłość jest mocniejsza od wszelkiego zła, że jest mocniejsza od śmierci.

Życzymy promieniowania blaskiem spotkania ze Zmartwychwstałym Panem w naszych rodzinach, środowiskach pracy i nauki.

Ks. proboszcz Antoni Bączkowski

wraz z Duszpasterzami

20 kwietnia 2019

Przeżyjmy to jeszcze raz

Obszerna relacja z XXXIV Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie - ZOBACZ.

15 kwietnia 2019

Wielki Tydzień

Spowiedź św. z udziałem księży z dekanatu:

Wielki Wtorek (16 kwietnia) godz. 8.00 - 9.30 oraz 19.00 - 21.00

Wielka Środa (17 kwietnia) godz. 8.00 - 9.30 oraz 19.00 - 21.00

15 kwietnia 2019

Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

„Pasterze Kościoła w Polsce przypominają o największej wartości, jaką jest ludzkie życie” – czytamy w komunikacie po ostatnim zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Świętości Życia.

23 marca 2019

Z Watykanu

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post.
9 marca 2019

Perły Toskanii

Zaproszenie na pielgrzymkę parafialną.

6 marca 2019

Kurs przedmałżeński

W sobotę 9 marca o godz. 19.00 w salce katechetycznej rozpocznie się kurs przedmałżeński niezbędny do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele po wieczornej Mszy św. Zakończenie kursu w niedzielę 7 kwietnia. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

1 marca 2019

KOMUNIKAT BISKUPA PELPLIŃSKIEGO RYSZARDA KASYNY

Do duchowieństwa i wiernych w związku z nominacją ks. Prałata dr. Arkadiusza okroja na biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej.

13 lutego 2019