Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

więcej

Parafia Świętej Trójcy

Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin

Pełny wizerunek Matki Boskiej odsłonięto w 1992 roku, podczas konserwacji przeprowadzonej na zlecenie Parafii p.w. "Trójcy Świętej" w Kościerzynie.

więcej

Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

Najcenniejszym zabytkiem świątyni jest łaskami słynąca gotycka Pieta, otoczona wielką czcią wiernych. Kamienna figura przedstawia siedzącą na tronie zbolałą Maryję, trzymającą na kolanach martwe ciało swego Syna.

więcej

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

Remont świątyni

Trwają prace remontowe kopułek nad wejściami do kościoła. Na tę inwestycję będą przeznaczone kolekty: 10 listopada, 15 grudnia. "Bóg zapłać" za wszelką udzieloną pomoc.

więcej

Remont świątyni
1 2 3 4
Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe

Początek adwentu w naszej parafii to czas ćwiczeń duchowych, które w tym roku prowadził dla nas o. Zbiegniew, kapucyn z San Giowanni Rotondo. Rekolekcje ze świętym Ojcem Pio zakończyły się indywidualnym błogosławieństwem relikwiami. Dziękujemy Ojcy Rekolekcjoniście za wygłoszone słowo oraz wszystkim, którzy podjęli trud uczestnictwa i dobrego przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia

4 grudnia 2019
 
Warsztaty Domowników

Warsztaty Domowników

W sobotę 16 listopada odbyło się w naszej parafii spotkanie formacyjne 
połączone z warsztatami dla liderów wspólnoty "Domowników
Boga" pt.  "Jak prowadzić modlitwę wspólnotową". Na spotkaniu byli
obecni animatorzy z naszej parafii wraz z ks. proboszczem oraz gościnnie 
przedstawiciele wspólnoty z Elbląga wraz z ks. Grzegorzem Puchalskim. 
Spotkanie prowadziła pani Anna Maria Kolberg z Wydziału Duszpasterskiego 
naszej Kurii.Spotkanie ma zaowocować powstaniem diakoni modlitwy. 
Cieszymy się kolejnym krokiem w naszej formacji wspólnotowej.
17 listopada 2019
 
Kerygmat dla młodzieży

Kerygmat dla młodzieży

W naszej parafii przez ostatnie dwa weekendy odbywały się rekolekcje kerygmatyczne dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania. Kerygmat to głoszenie zbawienia w Chrystusie. Dziękujemy głoszącym i uczestnikom za wspaniałe przeżycia duchowe. Prośmy wszyscy o jak najlepsze owoce w życiu każdego młodego człowieka. Życzymy siły Bożego Ducha w wytrawniu w postanowieniach porekolekcyjnych.

16 listopada 2019
 
Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. listopada to szczególny dzień, kiedy zanosimy do Boga nasze modlitwy za wstawiennictwem świętych, także tych nie wymienionych z imienia. W tym ważnym dniu spotykamy się także na cmentarzach przy grobach naszych bliskich, aby modlić się o życie wieczne dla nich. O godz. 14.00 w kościele św. Barbary sprawowana była Msza św., a po niej odbyła się procesja po naszym cmentarzu. Dziękujemy za wspólną modlitwę i skupienie.

2 listopada 2019
 
Dzień Świętych w naszym mieście

Dzień Świętych w naszym mieście

W czwartek wieczorem, w ostatni dzień października, w naszym mieście odbył się marsz ŚWIĘTYCH. Najmłodsi i nie tylko, przebrani za świętych dali wspaniałe świadectwo swojej wiary w świętych obcowanie wędrując przez miasto w pochodzie z relikwiarzami do kościoła św. Barbary. Wspólna modlitwa i radość uwielbienia w śpiewie i tańcu to znaki szczególne tego spotkania. 

2 listopada 2019
 
Dzień Dziecka Utraconego

Dzień Dziecka Utraconego

15. 10. (wtorek) na godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intecji rodziców pozostawionych w żalu i żałobie po utracie dziecka. Msza św. odbędzie się w kościele św. Barbary w Kościerzynie.

11 października 2019
 
Zbaw nas ode złego!

Zbaw nas ode złego!

Miesiąc październik w naszej parafii zaczął się inaczej. Choć tradycyjnie spotykamy się na modlitwie różańcowej i prosimy o wstawiennictwo Matkę Bożą, tym razem zaprosiliśmy kogoś jeszcze. W czasie naszych modlitw towarzyszy nam Święty Michał Archanioł. Zapraszamy wszystkich na te niezwykłe spotkania!!! Różaniec dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30 z wyjątkiem środy (wtedy różaniec o 21.00)

3 października 2019
 
Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

W 2017 r. papież Franciszek zapowiedział Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który będzie przeżywany w październiku 2019 r.
Poniżej treść listu zapowiadającego to wydarzenie:

 

29 września 2019

więcej

 
Koronka na ulicach Kościerzyny

Koronka na ulicach Kościerzyny

W ramach ogólnoświatowego wydarzenia "Koronka na ulicach miast świata" w kilku miejscach naszej parafii odmawialiśmy modlitwę przekazaną przez Pana Jezusa św. s. Faustynie Kowalskiej.

Zgromadziliśmy się przy krzyżu przy ulicy Wejhera, przy pomniku Chrystusa Króla oraz przy rondzie, gdzie przecinają sie ulice Staszica i Skłodowskiej.

W tym roku w szczególny sposób ogarnialiśmy modlitwą
- kapłanów, by wypełniali wolę Bożą głosząc miłosierdzie,
- Kościół, by stanowił jedną wspólnotę ludzi oddanych Chrystusowi,
- naszą Ojczyznę oraz rządzących.

Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania.

Więcej szczegółów o akcji znajdziesz TUTAJ.

28 września 2019