rozwińDla Pielgrzymów
Dla Pielgrzymów

Jeśli zamierzasz wybrać się na pielgrzymkę koniecznie zobacz przydatne informacje, trasę pielgrzymki, galerie zdjęć i inne ciekawe informacje.

338 Pielgrzymka do Wejherowa

Już 17 maja 2012 roku wyruszy 338 Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską

Pierwszy dzień wędrówki jest dla pielgrzymów najtrudniejszy. Muszą bowiem pokonać odcinek 48 kilometrów, z Kościerzyny do Strzepcza. Do Wejherowa pątnicy dotrą w piątek po południu.
         W sobotę będą uczestniczyć we Mszy Świętej i drodze krzyżowej na kalwarii. W drogę powrotną do Kościerzyny wyruszą w niedzielę, po uroczystej sumie odpustowej.
         W naszym mieście powitamy ich w poniedziałek około godziny 19:00.

ZAPRASZAMY !!!

RELACJA Z PIELGRZYMKI 2012

CZWARTEK, 17 MAJA 2012

1.        Dzisiaj, wcześnie rano grupa pielgrzymów z Kościerzyny podjęła się trudu pielgrzymowania na Kalwarię Wejherowską. Zanim jednak, pierwsze kroki na szlaku pątniczym zostały uczynione, pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Mariana Szczepińskiego. Tegoroczną pielgrzymkę z Kościerzyny do Wejherowa tradycyjnie prowadzi ks. Marcin Wawrzynkowski - wikariusz parafii Świętej Trójcy, a pomagać mu będzie ks. Mariusz Malejko - wikariusz z parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Kościerzynie.
         W niedzielę pielgrzymi wezmą udział w odpuście Wniebowstąpienia Pańskiego po czym udadzą się w drogę powrotną. W Kościerzynie spodziewamy się ich w poniedziałek 21 maja ok. godz. 19:00.
         Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian na uroczyste powitanie pielgrzymów.

GALERIA z wyjścia pielgrzymki

2.        Ksiądz Proboszcz wraz z Diakonem w godzinach popołudniowych udał się w odwiedziny do grupy pielgrzymów. W Lasach Mirachowskich Ksiądz Proboszcz poczęstował pątników cukierkami, aby los pielgrzymów - szczególnie tych, którzy zaniemogli na ciele stał się słodszy a przez to przyjemnijejszy. :) :) :)

3.

PIĄTEK, 18 MAJA 2012

1.        Pielgrzymi dzielnie zmierzają na Kalwarię Wejherowską. Po noclegu w miejscowości Strzepcz, pątnicy mają dzisiaj do przebycia ok. 30 km. Dzisiaj też pielgrzymi dotrą do Wejherowa.

2.        Polana w Sychowie to miejsce, gdzie pielgrzymi mają postój obiadowy. Tutaj też, rok rocznie orkiestra towarzysząca pielgrzymom zagrała uroczyste "100 lat" braciom i siostrom, którzy pielgrzymują poraz pierwszy.

GALERIA z postoju w Sychowie

3.       Pielgrzymka inaczej, czyli HUMOR pielgrzymkowy

Mobilna reklama pielgrzymki :)

Podstawowe wyposażenie pielgrzyma :)

Pierwsze owoce pielgrzymki :)

Nowy sposób chodzenia - na siedząco :)

Szczególnie Lasy Mirachowskie, lecz nie piszczą a szumią :)

4.      Telewizja TELETRONIK o naszej Pielgrzymce źródło: www.teletronik.tv

SOBOTA, 19 MAJA 2012

1.     Wczoraj, pielgrzymi dotarli na Kalwarię Wejherowską, gdzie przy kaplicy Bożego Grobu zostali przywitani przez Ojców Franciszkanów. Dzisiaj kaszubscy pątnicy o godz. 8:00 uczestniczyli we Mszy św. w kościele klasztornym.
         O godz 14:00 odbędą się centralne obchody kalwaryjskie z kazaniami a o godz. 17:30 Msza św. pod przewodnictwem O. Prowincjała Filemona Janki.

2.    Pielgrzymka to czas nawrócenia, reflreksji nad własnym życiem, czas wzrostu duchowego, ale jak widać i słychać :) w 338 Pieszej Pielgrzymce na Kalwarię Wejherowską, to również czas kreatywności pielgrzymiego umysłu.
         Ksiądz Marcin - przewodnik pielgrzymki ogłosił konkurs na hymn pielgrzymki. Oto owoc:

NIEDZIELA, 20 MAJA 2012

1.    Program uroczystości odpustowych na Kalwarii Wejherowaskiej:
7:00 - Msza św. dla pielgrzymów z Kościerzyny i okolic    (w kościele klasztornym)
8:00 Droga Krzyżowa na Kalwarii dla pielgrzymów, którzy przybędą w niedzielę rano
(początek na placu przy kościele klasztornym)
8:30 - formowanie procesji
8:45 - powitanie pielgrzymów z Nowego Dworu Wejher. Bolszewa i Gościcina
9:00 - procesja z Najświętszym Sakramentem z kościoła klasztornego na Kalwarie
10:00 - Suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Ryszarda Kasyny
14:15 - pożegnanie pielgrzymek, które po Sumie wyruszają w drogę powrotną pożegnanie pielgrzymki z Oliwy przy kaplicy Piłata)

2.    Powrót do Kościerzyny

PONIEDZIAŁEK, 21 MAJA 2012

1.   Dzisiaj pielgrzymi powórcą z pątniczej drogi. Po Mszy św. wieczornej wyruszymy procesją przed kościół Zmartwychwstania Pańskiego, aby ją powitać (ok. godz.19.00);  następnie przejdziemy do kościoła farnego na nabożeństwo.
         Przedstawiamy kolejne zdjęcia z pielgrzymki.

Zapraszamy do GALERII

2.  Przywitanie 338 Pieszej Pielgrzymki do Wejherowa, będziemy transmitowali na naszej stronie internetowej. ZAPRASZAMY !!!

3.  Przywitanie pielgrzymów powracających z Wejherowa w kościerskiej farze.

Zapraszamy do GALERII