rozwińDla Pielgrzymów
Dla Pielgrzymów

Jeśli zamierzasz wybrać się na pielgrzymkę koniecznie zobacz przydatne informacje, trasę pielgrzymki, galerie zdjęć i inne ciekawe informacje.

339 Pielgrzymka do Wejherowa
Już 9 maja 2013 roku wyruszy 339 Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską

Pierwszy dzień wędrówki jest dla pielgrzymów najtrudniejszy. Muszą bowiem pokonać odcinek 48 kilometrów, z Kościerzyny do Strzepcza. Do Wejherowa pątnicy dotrą w piątek po południu.
         W sobotę będą uczestniczyć we Mszy Świętej i drodze krzyżowej na kalwarii. W drogę powrotną do Kościerzyny wyruszą w niedzielę, po uroczystej sumie odpustowej.
         W naszym mieście powitamy ich w poniedziałek około godziny 19:00.
ZAPRASZAMY !!!

Na pielgrzymim szlaku do Wejherowa

Dzisiaj po uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Księdza Prałata Mariana Szczepińskiego wyruszyła 339 Piesza Pielgrzymka do Wejherowa. We Mszy św. uczestniczyli także ks. Bogusław Kwasigroch oraz Piotr Korciński. Pielgrzymce tej towarzyszą wozy konne, orkiestra dęta oraz feretron i sztandary.
         Jak co roku w rolę przewodnika pielgrzymki wcielił się Ksiądz Marcin Wawrzynkowski.
         W naszym mieście powitamy ich w poniedziałek około godziny 19:00.

W drodze do Wygody

Zapraszamy do Galerii zdjęć z trasy pielgrzymki

Konferencja ks. prałat Marian Szczepiński

W Miechucinie pielgrzymów odwiedził ks. prałat Marian Szczepiński, który wygłosił również konferencję.

Konferencja ks.dr Leszek Jażdżewski

Pokłon obrazu w Miechucinie

Wejście 339 Pieszej Peilgrzymki z Kościerzyny do Wejherowa

Powrót pielgrzymów do Kościerzyny

Ok. godz. 19:00 w Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej powitaliśmy pielgrzymów, którzy powrócili z 339 Pieszej Pielgrzymki do Wejherowa. Wszystkich pielgrzymów razem było 180.
         Po przyjściu do kościoła pokłonił się obraz i ks. Marcin, przewodnik pielgrzymki podziękował za udział wszystkim pątnikom oraz ludziom, którzy wspomogli pielgrzymkę.
         Na koniec odbyło się nabożeństwo majowe.

>>GALERIA<<

Orkiestra towarzysząca pielgrzymce