rozwińDla Pielgrzymów
Dla Pielgrzymów

Jeśli zamierzasz wybrać się na pielgrzymkę koniecznie zobacz przydatne informacje, trasę pielgrzymki, galerie zdjęć i inne ciekawe informacje.

340 Pielgrzymka do Wejherowa
Już 29 maja 2014 roku wyruszy 340 Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską

Pierwszy dzień wędrówki jest dla pielgrzymów najtrudniejszy. Muszą bowiem pokonać odcinek 48 kilometrów, z Kościerzyny do Strzepcza. Do Wejherowa pątnicy dotrą w piątek po południu.
         W sobotę będą uczestniczyć we Mszy Świętej i drodze krzyżowej na kalwarii. W drogę powrotną do Kościerzyny wyruszą w niedzielę, po uroczystej sumie odpustowej.
         W naszym mieście powitamy ich w poniedziałek około godziny 19:00.
ZAPRASZAMY !!!

Dzień I - 29 maja 2014

Pielgrzymowanie pątnicy rozpoczęli od Mszy św. koncelebrowanej o godz. 5:30, której przewodniczył ks. prałat Marian Szczepiński, wraz z ks. Piotrem Pruskim - przewodnikiem 340 Pieszej Pielgrzymki na Kalwarię Wejherowską, ks. proboszczem Bogusławem Kwasigrochem i ks. Piotrem Korycuińskim.
         O godz. 6:30 z Sanktuarium pielgrzymi wyruszyli na szlak pątniczy. Pożegnanie pielgrzymki odbyło się przed Kościołem pw. Zmartwychwstania Pańskiego.
         Pierwszego dnia pielgrzymi pokonali 48 km, przechodząc przez takie miejscowości jak: Skorzewo, Stężyca, Żuromino, Borucino, Wygoda, gdzie był postój obiadowy, Miechucino, Mirachowo aż do Strzepcza gdzie był nocleg.
         W Miechucinie pielgrzymów odwiedził ks. prałat Marian Szczepiński, który w kościele wygłosił dla pielgrzymów kazanie.
         W miejscowości Żuromino i Borucino, przy figurkach przydrożnych, ks. Piotr Koryciński i ks. dr Leszek Jażdżewski wygłosili okolicznościowe kazania.

Dzień II - 30 maja 2014

Drugi dzień pielgrzymowania rozpoczął się od Mszy św. o godz. 7:00 w Strzepczu. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę do Wejherowa przez miejscowości: Smażyno, Sychowo, Gowino.
         W tym dniu przewodnik ks. Piotr obchodził swoją 4 rocznicę święceń kapłańskich.
         W Wejherowie pielgrzymów przywitali oo. Franciszkanie. Słowa wdzięczności wobec pielgrzymów wyraził Gwardian o. Daniel Szustak. Po przywitaniu pielgrzymi udali się na nocleg.

III Dzień - 31maja 2014

O godz. 8:00 w kościele klasztornym pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. Po Mszy św. pątnicy wraz z Przewodnikiem udali się na Kalwarię Wejherowska na nabożeństwo Drogi Krzyzowej, które poprowadził Pan Stanisław.
         Ok godz. 11.00 przy kaplicy Piłata odbyło się powitanie pielgrzymek z Oliwy, Szemuda, Gdyni, Kielna, Koleczkowa i okolic.
         O godz. 17.30 odbedzie się Nabożeństwo majowe, natomiast o godz. 18.00 UROCZYSTA MSZA ŚW. pod przewodnictwem O. ABPA JOSÉ RODRÍGUEZA CARBALLO OFM sekretarza Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w Watykanie Z UDZIAŁEM KS. ABPA SŁAWOJA LESZKA GŁÓDZIA I ZAPROSZONYCH GOŚCI.
         O godz. 20.00 pielgrzymi będą mieli możliwość uczestniczenia w koncercie zespołów „W NIEBO GŁOSY” z Tczewa i „GRECCIO” z Wronek.

IV Dzień - 1czerwca 2014

O godz. 7:00 pielgrzymi w kościele klasztornym sprawowana była  Msza św. dla pielgrzymów z Kościerzyny. Podczas Mszy św. przewodnik ks. Piotr modlił się za pielgrzymów oraz za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów 340 Pieszej Pielgrzymki na Kalwarię Wejherowską.
         O godz. 8:30 uformowała się procesją z Najświętszym Sakramentem, która podążyła na Kalwarię Wejherowską.
         O godz. 10:00 pątnicy uczestniczyli w Sumie odpustowej, której przewodniczył O. Prowincjał Filemon Jank OFM.
         Po Mszy św. nastąpiło pożegnanie i pielgrzymi wyruszyli w drogę powrotną do Kościerzyny. Tradycyjnie pierwszy nocleg był w parafii Strzepcz.
O godz. 21:15 na parkingu przed kościołem odbył się pogodny wieczór, podczas którego pielgrzymi integrowali się ze sobą bawiąc się śpiewając i tańcząc.

V Dzień - 2 czerwca 2014

Ostatni dzień pielgrzymowania to trasa z Strzepcza do Kościerzyny. Do pokonania 46 km. O godz. 6:00 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. po której wyruszyli w drogę do Kościerzyny.
Już w Skorzewie radość pielgrzymów była ogromna, bo niektórzy z nich zobaczyli swoich bliskich, którzy z kwiatami witali pielgrzymów.
        Do Kościerzyny pielgrzymi przybyli ok. godz. 19:00. Przed Kościołem Zmartwychwstania Pańskiego nastąpiło uroczyste powitanie pielgrzymów przez kapłanów 3 parafii oraz wiernych. Następnie procesyjnie ulicami Kościerzyny pielgrzymka przeszła do kościoła Świętej Trójcy gdzie nastąpiło jej rozwiązanie.
         Słowa radości wyraził ks. prałat Marian Szczepiński, dziękując za pielgrzymowanie i radość wprowadzoną w serca pielgrzymów. Po słowach ks. proboszcza głos zabrał ks. dr Leszek Jażdżewski, który na ręce ks. proboszcza złożył Kronikę Pielgrzymek Wejherowskich.
         Słowa podziękowania pielgrzymom i wszystkim posługującym na pielgrzymce wyraził również ks. przewodnik.
         Na zakończenie pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie czerwcowym.

>>Zapraszamy do GALERII<<

Wszystkich pielgrzymów zapraszamy w środę (4 czerwca) na Mszę Świętą  o godz. 18:00 w Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin w intencji pielgrzymów, ofiarodawców i dobrodziejów.
Chcemy podziękować Panu Bogu za wszelkie dobro, którym nas obdarzył.
Po Mszy św. zapraszamy na pl. Jana Pawła II na pogodny wieczór.

i pamtajcie 3 sekundy...