Odpust parafialny

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w naszej wspólnocie parafialnej jest zarazem dniem odpustu. Z tej okazji sumie parafialnej pierwszy raz przewodniczył nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj.

16 czerwca 2019

Wizyta neoprezbiterów

13 czerwca br. o godz. 11.00 dziesięciu neoprezbiterów diecezji pelplińskiej odprawiło Mszę św. w kościerskiej farze i udzieliło zebranym prymicyjnego błogosławieństwa. Za kilka dni będą posłani do pomocy wakacyjnej, a pod koniec sierpnia obejmą swoją pierwszą wikariuszowską placówkę.

13 czerwca 2019

Ku czci Królowej Rodzin

Zbliża się szczególny czas w naszym sanktuarium. W dniach 21-26.06.2019 odbędą się uroczystości odpustowe Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin, na które serdecznie zapraszamy parafian, mieszkańców Kościerzyny oraz pielgrzymów. PROGRAM ODPUSTU

5 czerwca 2019

Święcenia kapłańskie w Pelplinie

Dk. Adam Chyła i dk. Sławomir Serkowski, którzy w bieżącym roku akademickim odbywali praktykę duszpasterską w naszej parafii, wraz z ośmioma pozostałymi diakonami przyjęli święcenia prezbiteratu dnia 25 maja 2019 r. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie z rąk biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Gratulujemy i wspieramy modlitwą w kapłańskiej służbie.

25 maja 2019

WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ Słowo biskupów do wiernych

Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych,
którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej
kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza (Mk 9, 42)
Drogie Siostry i drodzy Bracia!

25 maja 2019

Uroczystość I Komunii św.

19 maja o godz. 11.00 dzieci z kl. III przyjęły pierwszy raz Komunię św. Życzmy nieustannego wzrostu wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

20 maja 2019

26 maja WYBORY

Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

20 maja 2019

Jubileuszowy Konkurs

W sobotę 11 maja odbył się XX Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej, organizowany przez naszą parafię i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Oddział w Kościerzynie.

12 maja 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 203 >