Uwielbienie

W miniony piątek, u Sióstr Niepokalanek w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, odbyło się wieczorne Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

22 października 2017

Nowa instrukcja o muzyce kościelnej

Dokument o muzyce kościelnej przypomina normy dotyczące muzyki wykonywanej podczas liturgii. Wyjaśnia jakie rodzaje utworów mogą być uznane za śpiew liturgiczny oraz na jakich instrumentach powinny być wykonywane.

18 października 2017

Odpust w Lizakach

W niedzielę (29 października) w naszym kościele filialnym w Lizakach, wyjątkowo o godz. 11.30, zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Judy Tadeusza pod przewodnictwem ks. prob. Antoniego Bączkowskiego.

Pogrzeb dziecka nienarodzonego

W sobotę 14 października, po raz trzeci w naszej parafii, w kościele św. Barbary została odprawiona przez ks. proboszcza Antoniego Bączkowskiego Msza św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego.

Kandydaci do bierzmowania

W niedzielę 15 października kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII SP i II GIM składają swoje kompletne deklaracje podczas Mszy św. (oprócz 11.00) po ogłoszeniach parafialnych w wyznaczonych miejscach przed ołtarzem zgodnie z przydziałem do grupy i księdza opiekuna.

Zakończenie jubileuszu fatimskiego

13 października br. zakończyliśmy obchody jubileuszu 100 - lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.

Z różańcem w Białogórze

Ponad setka parafian udała się nad Bałtyk, do Białogóry, aby modlitewnie objąć Polskę w akcji "Różaniec do granic".

Dzień Dziecka Utraconego

Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, symboliczne pochówki oraz spotkania rodzin po stracie – składają się co roku na obchody Dnia Dziecka Utraconego, które przypadają 15 października. W naszej parafii Msza św. z tej okazji w sobotę 14 października o godz. 17.00 w kościele św. Barbary, a następnie pochówek na cmentarzu. Przed Mszą można składać kartki z imionami utraconych dzieci.

11 października 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 183 >