Jubileuszowy Konkurs

W sobotę 11 maja odbył się XX Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej, organizowany przez naszą parafię i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Oddział w Kościerzynie.

12 maja 2019

Namaszczeni Duchem Świętym

W uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej.

9 maja 2019

5 maja - III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12), w niedzielę 5 maja, będziemy obchodzić III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niedziela Biblijna rozpocznie XI Tydzień Biblijny (5-11 maja).

4 maja 2019

3 maja - religijnie i patriotycznie

Tradycyjnie 3 maja o godz. 12.30 w czasie Mszy św. upraszaliśmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny. Liturgii przewodniczyli proboszczowie kościerskich parafii. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele władz samorządowych, środowisk kombatanckich oraz innych instytucji i społeczności, a także poczty sztandarowe.

Relacja lokalnego portalu - TUTAJ

4 maja 2019

Franciszek do Polaków: niech was wspiera Maryja, Królowa Polski

„Módlcie się za Kościół, Ojczyznę, o pokój w świecie. Niech Maryja, Królowa Polski, której Uroczystość przypada pojutrze, wspiera was i prowadzi” – powiedział Ojciec Święty do pielgrzymów polskich podczas audiencji ogólnej w Watykanie. (1 maja 2019)

2 maja 2019

Niedziela Miłosierdzia

WOLONTARIAT W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA
List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 28 IV 2019 r.

2 maja 2019

Wielki Tydzień

Spowiedź św. z udziałem księży z dekanatu:

Wielki Wtorek (16 kwietnia) godz. 8.00 - 9.30 oraz 19.00 - 21.00

Wielka Środa (17 kwietnia) godz. 8.00 - 9.30 oraz 19.00 - 21.00