Obchody XXXIII ŚDM zakończone

Relacja ze Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie - zobacz.

25 marca 2018

W Niedzielę Palmową – Światowe Dni Młodzieży w diecezjach

“Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30) to hasło tegorocznego XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 r., na poziomie diecezji. Spotkania modlitewne, koncerty i świadectwa, a nawet gry miejskie to niektóre z wydarzeń towarzyszących uroczystym liturgiom tego dnia. W wielu diecezjach Święto Młodych rozpocznie się już w piątek.

24 marca 2018

Zmiana czasu

Z soboty na niedzielę, a zatem z 24 na 25 marca br. nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Zegary przestawiamy o godzinę do przodu, a dokładnie z godziny 2.00 na 3.00.

Patrzeć na świat oczami Maryi jak św. Jan Paweł II

W piątym tygodniu Wielkiego Postu odbyły się rekolekcje parafialne oraz dla szkół średnich.

18 – 21 marca

Rekolekcjonista ks. dr Sławomir Oder

(postulator procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II)

Śp. porucznik Jerzy Zawieska

Warszawiak, urodzony 5 marca 1928 roku. Uczeń gimnazjum Sikorskiego. Od 1942 roku harcerz 121 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej, gdzie pełnił funkcję zastępowego. W czasie wojny jako harcerz  brał udział w akcjach małego sabotażu, kolportażu prasy podziemnej. W wieku 16 lat idzie do Powstania Warszawskiego i otrzymuje przydział  do Narodowej Organizacji  Wojskowej / Armia Krajowa - batalion "Gustaw". Przyjmuje pseudonim „SENACKI”.

10 marca 2018

Droga Krzyżowa z pochodniami na cmentarzu

W piątek 16 marca odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej z pochodniami na cmentarzu. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele św. Barbary. Zachęcamy do udziału całe rodziny ze zniczami.

Kostka znaczy więcej!

W dniach od 5.03 do 7.03.2018 r. uczniowie szkół podstawowych przeżywali  szkolne rekolekcje. Patronem tych niecodziennych dni był św. Stanisław Kostka.

< 1 . . . 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 . . . 201 >