Do wyższych rzeczy jestem stworzony!

Zakończyły się rekolekcje dla klas gimnazjalnych, które odbyły się w ZSP nr 3 w Kościerzynie w dniach 5-7 marca. Również uczniowie SP nr 6 w Kościerzynie brali w nich udział.

9 marca 2018

Propozycja w ramach rekolekcji wielkopostnych

Serdecznie zapraszamy na kolejną modlitwę uwielbienia. Tym razem będzie nam towarzyszyć wspólnota Cenacolo. Zachęcamy też, aby przynosić dla nich dary opatrzności: jedzenie, ubrania i środki czystości.

10 marca 2018

Łańcuch modlitewny „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”

Zaplanowana na 11 marca inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. Papież obchodzi piątą rocznicę pontyfikatu. Jeśli chcesz dołączyć do tej akcji kliknij TUTAJ.

5 marca 2018

OGRANICZENIE HANDLU W NIEDZIELĘ

Słowo abp. Wiktora Skworca, przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski w związku z wprowadzeniem 1 marca w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

5 marca 2018

Z kart pielgrzyma – Obidos i Nazare

Z pięknej Lizbony udajemy się w dalszą podróż. W Portugalii pełno jest małych, urokliwych miasteczek. Niezwykłym z nich jest Óbidos, średniowieczna osada położona u stóp warowni, wpisana na listę UNESCO.

3 marca 2018

Parafialna pielgrzymka do Włoch

Zapraszamy na wspólnotowe pielgrzymowanie, w dniach 21 - 27 września, aby uczcić ważne rocznice wielkich świętych: 450 lecie śmierci Stanisława Kostki (nawiedzając jego grób w Rzymie) oraz 50 rocznicę śmierci i 100 lecie otrzymania stygmatów Ojca Pio. Pragniemy pielgrzymować śladami mistyków, tych, którzy bezgranicznie zaufali Panu Bogu. Pielgrzymujemy, aby tego doświadczyć, przeżyć i podjąć trud realizacji wspólnotowej drogi do świętości.
Program i szczegóły poniżej. Zapisy w biurze parafialnym!

3 marca 2018

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży na Jansej Górze

W sobotę 24 lutego odbyło się na Jasnej Górze uroczyste zawierzenie Matce Bożej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym niezwykłym wydarzeniu brali udział przedstawiciele młodych KSM- owiczów naszej diecezji z ks. Antonim Bączkowskim,  ks. Piotrem Pietrzakiem z Wielkiego Klincza i ks.  Pawłem Skrzyńskim z parafii pw. Matki Bożej  Fatimskiej z Chojnic (więcej na stronie KSM).

1 marca 2018

Sztab EDK Dziemiany zaprasza na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Razem z organizatorem EDK - Stowarzyszeniem WIOSNA i jej założycielem – księdzem Jackiem Stryczkiem zapraszamy na X edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie Dziemiany – Kalwaria Wielewska.

28 lutego 2018

< 1 . . . 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 . . . 201 >