"Dziecięcy Różaniec"

Zakończył się miesiąc październik, a wraz z nim codzienne nabożeństwa różańcowe. Dzieci z naszej parafii gromadziły się w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, aby wspólnie odmówić dziesiątkę różańca.
         Tematem tegorocznych rozważań był cudowny medalik, który każde dziecko otrzymało jako znak wiary i opieki Niepokalanej Dziewicy. Dzieci prowadziły poszczególne „dziesiątki”, zapytane wczesnej czy „Chce zostać dzieckiem Maryi?”

Zlot harcerzy i harcerek Kościerzyna 2010

W dniach 22 - 24 października odbył się Zlot Chorągwi Gdańskiej i Diecezji Pelplińskiej w Kościerzynie z okazji 100-lecia ZHP.
        W czasie 3 dniowego programu harcerze spotkali się między innymi z arcypasterzem Kościoła Pelplińskiego Księdzem Biskupem. Prof. Dr hab. Janem Bernardem Szlagą.
        W niedziele uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej sprawowanej w kościele parafialnym p.w. Świętej Trójcy, po której na Placu Jana Pawła II miał miejsce apel kończący i nagrodzenie zwycięzców sobotniej gry terenowej.

Wizytacja pasterska J. E. Księdza Biskupa Piotra Krupy

Dnia 21 października w naszej parafii gościliśmy Księdza Biskupa Piotra Krupę- biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej, który odbywa wizytację pasterską w dekanacie kościerskim.  Wizytacja kanoniczna parafii, w trakcie, której biskup zapoznaje się z jej problemami, sukcesami, przeprowadzanymi pracami i podejmowanymi inicjatywami, przeprowadzana jest w myśl Statutów Synodalnych naszej diecezji, co 5 lat. Wizytacja każdej parafii jest również okazją do spotkania się biskupa z kapłanami współpracującymi ze sobą w ramach dekanatu.

"Zapal płomień miłości"

Zbliża się listopad, miesiąc w którym wspominamy w sposób szczególny wszystkich naszych zmarłych. Jak co roku młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, rozprowadza znicze w ramach akcji „Zapal płomień miłości”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin.
        Serdecznie zapraszamy do takiej formy włączenia się w pomoc bliźniemu.

20 grudnia 2010

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Piątek, to dla wszytskich chrześcijan dzień wywyższenia Krzyża Świętego. Podczas Misij Świętych właśnie w ten dzień odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Nabożeństwo zgromadziło całe rodziny z naszej wspólnoty parafialnej. Każdy z uczestników przybył na Drogę Krzyżową z krzyżem z własnego domu oraz ze świecą.Drogę Krzyżową zakończyliśmy uczczeniem Krzyża misyjnego.

Misje Święte

W dniach od 10 do 17 października 2010 odbędą się w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą Bracia Pocieszyciele z Getsemani: o. Świerad i o. Bonifacy. Średecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Hasłem Misji Świętych są słowa papieża Benedykta XVI "Jedna jest skała, na której warto budować- JEZUS CHRYSTUS".

14 listopada 2010

Lekarz duszy i egzaminator na prawo jazdy

O kim mowa? Oczywiście że o św. Stanisławie Kostce. W dniach od 16 do 18 września przeżywaliśmy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Centralnym punktem obchodów, jak zawsze była Msza Święta. W tym roku św. Stasiu wcielił się w rolę lekarza dusz. Każde z dzieci po otrzymaniu recepty mogło udać się do apteki, aby wykupić odpowiedni dla siebie lek (uczciwosan, wytrwałosan).