rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Droga Krzyżowa ulicami miasta

         Piątek, to dla wszytskich chrześcijan dzień wywyższenia Krzyża Świętego. Podczas Misij Świętych właśnie w ten dzień odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Nabożeństwo zgromadziło całe rodziny z naszej wspólnoty parafialnej. Każdy z uczestników przybył na Drogę Krzyżową z krzyżem z własnego domu oraz ze świecą.Drogę Krzyżową zakończyliśmy uczczeniem Krzyża misyjnego.

20 listopada 2010

więcej

 
Misje Święte

Misje Święte

         W dniach od 10 do 17 października 2010 odbędą się w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą Bracia Pocieszyciele z Getsemani: o. Świerad i o. Bonifacy. Średecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Hasłem Misji Świętych są słowa papieża Benedykta XVI "Jedna jest skała, na której warto budować- JEZUS CHRYSTUS". 

14 listopada 2010

więcej

 
Lekarz duszy i egzaminator na prawo jazdy

Lekarz duszy i egzaminator na prawo jazdy

         O kim mowa? Oczywiście że o św. Stanisławie Kostce. W dniach od 16 do 18 września przeżywaliśmy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Centralnym punktem obchodów, jak zawsze była Msza Święta. W tym roku św. Stasiu wcielił się w rolę lekarza dusz. Każde z dzieci po otrzymaniu recepty mogło udać się do apteki, aby wykupić odpowiedni dla siebie lek (uczciwosan, wytrwałosan).

20 listopada 2010

więcej