"Złote Serce Kaszub"

5 listopada to dzień w którym odbyła się uroczystość podsumowania kadencji Rady Powiatu Kościerskiego 2006 – 2010. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Powiatu Kościerskiego w kościele pw. Świętej Trójcy. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Prałat Marian Szczepiński. Po zakończonej Eucharystii dalsze uroczystości miały miejsce w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie.
         Zbigniew Kucki, przewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego przyznał 3 specjalne statuetki – „Złote Serce Kaszub”, które trafiły do osób, których postawa i zaangażowanie miały znaczący wpływ na funkcjonowanie Samorządu Powiatu Kościerskiego.

Zasłużony dla gminy Kościerzyna

W dowód uznania, za szczególne zasługi dla Gminy i szeroką działalność Księdza Prałata Mariana Szczepińskiego - proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy, Rada Gminy Kościerzyna przyznała naszemu Księdzu Proboszczowi tytuł i medal „Zasłużony dla Gminy Kościerzyna.

Festum Omnium Sanctorum

W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego, jedynie Msza św. o godz. 14.00 będzie sprawowana w kościele św. Barbary. Po niej wyruszy procesja na cmentarz.
         We wtorek Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 15.15, 16.30 i o 18.00 - Msza św. wspólna za zmarłych.
         W dniach od 2 do 8 listopada o godz. 16.00 w kościele św. Barbary na cmentarzu będą odprawione Msze św. wspólne za zmarłych.

14 listopada 2010

18 urodziny we Wielu

W dniach 29 - 31 października 2010 r. w Wielu (par. pw. św. Mikołaja)  na uroczystość przybyło ok. 200 KSM-owiczów z 27 Oddziałów, aby świętować 18-lecie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej.
         Z naszego oddziału pojechało 16 osób. Każdy oddział przygotował jedną osobę do rywalizacji w karaoke, krótkie wystąpienie kabaretowe oraz jedną osobę do teleturnieju „1 z 10”, gdzie została sprawdzona wiedza z zakresu: „KSM i to, co każdy katolik wiedzieć powinien”.
         Największym powodzeniem cieszył się „Osiemnastkowy Bal”, który potrwał do późnych godzin wieczornych. Na balu obowiązywała oczywiście kreacja wieczorowa, a o północy wszyscy mogli delektować się czteropiętrowym tortem.

12 listopada 2010

"Dziecięcy Różaniec"

Zakończył się miesiąc październik, a wraz z nim codzienne nabożeństwa różańcowe. Dzieci z naszej parafii gromadziły się w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, aby wspólnie odmówić dziesiątkę różańca.
         Tematem tegorocznych rozważań był cudowny medalik, który każde dziecko otrzymało jako znak wiary i opieki Niepokalanej Dziewicy. Dzieci prowadziły poszczególne „dziesiątki”, zapytane wczesnej czy „Chce zostać dzieckiem Maryi?”

Zlot harcerzy i harcerek Kościerzyna 2010

W dniach 22 - 24 października odbył się Zlot Chorągwi Gdańskiej i Diecezji Pelplińskiej w Kościerzynie z okazji 100-lecia ZHP.
        W czasie 3 dniowego programu harcerze spotkali się między innymi z arcypasterzem Kościoła Pelplińskiego Księdzem Biskupem. Prof. Dr hab. Janem Bernardem Szlagą.
        W niedziele uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej sprawowanej w kościele parafialnym p.w. Świętej Trójcy, po której na Placu Jana Pawła II miał miejsce apel kończący i nagrodzenie zwycięzców sobotniej gry terenowej.

Wizytacja pasterska J. E. Księdza Biskupa Piotra Krupy

Dnia 21 października w naszej parafii gościliśmy Księdza Biskupa Piotra Krupę- biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej, który odbywa wizytację pasterską w dekanacie kościerskim.  Wizytacja kanoniczna parafii, w trakcie, której biskup zapoznaje się z jej problemami, sukcesami, przeprowadzanymi pracami i podejmowanymi inicjatywami, przeprowadzana jest w myśl Statutów Synodalnych naszej diecezji, co 5 lat. Wizytacja każdej parafii jest również okazją do spotkania się biskupa z kapłanami współpracującymi ze sobą w ramach dekanatu.

"Zapal płomień miłości"

Zbliża się listopad, miesiąc w którym wspominamy w sposób szczególny wszystkich naszych zmarłych. Jak co roku młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, rozprowadza znicze w ramach akcji „Zapal płomień miłości”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin.
        Serdecznie zapraszamy do takiej formy włączenia się w pomoc bliźniemu.

20 grudnia 2010