Uroczyście w Lizakach

Niedziela 28 X br. była obchodzona w Lizakach również jako uroczystość patronalna ku czci św. Judy Tadeusza, któremu poświęcony jest tamtejszy kościół filialny. Mszę św. o godz. 9.00 ofiarowano jak co roku w intencji o wstawiennictwo św. Judy Tadeusza we wszystkich sprawach trudnych dotykających osoby modlące się w tym kościele. Podczas liturgii przygrywała kaszubska kapela Zgrôwańcë.

28 października 2018

125 Rocznica

Siostry Elżbietanki w tym roku obchodzą 125 lat pobytu w Kościerzynie. Z tej okazji w sobotę 27 października we wspólnocie parafialnej z władzami miasta i zaproszonymi gośćmi uczestniczyły w dziękczynnej Mszy św. o godz. 8.30. Parafii przekazano relikwie bł. Marii Merkert, pierwszej Matki generalnej zgromadzenia.

28 października 2018

Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię

Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2018 r.

24 października 2018

PAMIĘTAMY

18 października 2018

Pogrzeb dzieci martwo urodzonych

"Żałoba po śmierci dziecka nigdy się nie kończy. I nieważne, czy dziecko w chwili śmierci było dorosłe, tydzień wcześniej rozpoczęło szkołę czy nie dożyło narodzin. Osieroceni rodzice borykają się z poczuciem przegranej, a pytanie "Dlaczego?" nie opuszcza ich ani na chwilę. (...) 15 października br. o godz. 19.00 na kościerskim cmentarzu rozpoczęły się obchody Dnia Dziecka Utraconego.

15 października 2018

Propozycja kursu przedmałżeńskiego

11 października 2018

Trwają rekolekcje szkolne

Szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne naszej parafii przeżywają w dniach 8-10 X swoje doroczne ćwiczenia duchowe.

9 października 2018

Jasna Góra podejmuje maturzystów

24 września odbyła się pielgrzymka maturzystów diecezji pelplińskiej do Częstochowy. Nasi księża wikariusze ks. Dawid i ks. Marcin towarzyszyli swoim uczniom z "ekonomika" i "ogólniaka".

25 września 2018

< 1 . . . 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 . . . 203 >