rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Z pielgrzymkowej drogi

Z pielgrzymkowej drogi

Kościerscy pielgrzymi z ks. proboszczem Antonim pozdrawiają dzisiaj w drodze z Goszczanowa do Sieradza. 

9 sierpnia 2018

więcej

 
Pielgrzymi na Jasną Górę

Pielgrzymi na Jasną Górę

W poniedziałek 30 lipca o godz. 6.30 po Mszy św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny, wyruszyła z naszej parafii Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej - Grupa Kaszubska. Do Częstochowy dojdą w poniedziałek 13 sierpnia. Wspierajmy duchowo pątników w ich trudzie pielgrzymowania i powierzmy im nasze własne intencje.

30 lipca 2018

więcej

 
Trwają prace remontowe

Trwają prace remontowe

Wykonawca przystąpił do drugiego etapu remontu pokrycia dachu na naszym kościele. Ustawiono rusztowania obłożone siatką zabezpieczającą, zamocowano zsyp rurowy do transportu zdemontowanych dachówek. Dla wspólnego bezpieczeństwa prace na wysokości wymagają odgrodzenia. Stąd też nieczynne będą na czas prowadzenia prac wyjścia z kościoła od Placu św. Jana Pawła II. Prosimy wiernych o wyrozumiałość i dostosowanie się do wymogów bezpieczeństwa. Inwestycja, podobnie jak w zeszłym roku, otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tyś. złotych z Budżetu Miasta Kościerzyna na ratowanie zabytków wpisanych do rejestru zabytków województwa pomorskiego.

Bóg zapłać za ofiary, które można składać na KONTO: 

Nr konta: 03 8328 0007 2001 0004 7021 0003

20 lipca 2018

więcej

 
Wakacyjne, urlopowe świadectwo wiary

Wakacyjne, urlopowe świadectwo wiary

Nadszedł czas na zasłużony, wakacyjny odpoczynek. Każdy z nas z utęsknieniem czekał na ten moment. Nie możemy go zmarnować! Jako chrześcijanie, katolicy mamy stać się znakiem dla innych. To kolejna okazja do świadectwa dobra. Świadectwo jest istotną rzeczywistością we współczesnym świecie, a apel Pana Jezusa skierowany do uczniów: „Wy jesteście świadkami tego” (Łk 24) ukazuje integralną część chrześcijańskiego życia. 

22 czerwca 2018
 
SŁOWO   BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO  DO  MŁODYCH

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO DO MŁODYCH

Drodzy młodzi Diecezjanie! Chciałbym w kilku słowach pogratulować Wam zakończonego roku szkolnego i zaprosić, abyście przeżyli rozpoczynające się wakacje blisko Pana Boga. Pamiętajcie o niedzielnych Mszach Świętych oraz pierwszopiątkowej Spowiedzi świętej. Pamiętajcie proszę, że kto odpoczywa z Panem Bogiem, ten odpoczywa najpiękniej i najowocniej. 

22 czerwca 2018

więcej

 
Rekrutacja WSD Pelplin

Rekrutacja WSD Pelplin

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2018 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego: http://seminariumpelplin.pl/rekrutacja/rekrutacja/

22 czerwca 2018
 
Odpust Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin - dzień 7

Odpust Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin - dzień 7

W ostatnim dniu odpustu dzieci i młodzież w duchu dziękczynienia zakończyli kolejny rok szkolny i katechetyczny. Po wieczornej Eucharystii odbyło się spotkanie z Lechem Dokowiczem oraz kolejny wieczór modlitewny "Uwielbienie". 

21 czerwca 2018

więcej

 
Odpust Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin - dzień 6

Odpust Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin - dzień 6

Środa była poświęcona ludziom chorym, starszym i cierpiącym. Mszy św. o godz. 9.00 w ich intencji, transmitowanej na żywo w Radiu Głos, przewodniczył ks. dziekan Jan Ostrowski, zaś o godz. 16.00 kapelan kościerskiego szpitala ks. Wiesław Badaszek. Po Mszach św. kapłani celebrowali nabożeństwo lourdzkie, czyli indywidualne błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem. W salce katechetycznej przygotowano smaczny poczęstunek dla zebranych. POSŁUCHAJ wprowadzenia do Mszy św. ks. proboszcza Antoniego Bączkowskiego i homilii ks. dziekana Jana Ostrowskiego. 

21 czerwca 2018

więcej

 
< 1 . . . 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 . . . 203 >