Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży na Jansej Górze

W sobotę 24 lutego odbyło się na Jasnej Górze uroczyste zawierzenie Matce Bożej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym niezwykłym wydarzeniu brali udział przedstawiciele młodych KSM- owiczów naszej diecezji z ks. Antonim Bączkowskim,  ks. Piotrem Pietrzakiem z Wielkiego Klincza i ks.  Pawłem Skrzyńskim z parafii pw. Matki Bożej  Fatimskiej z Chojnic (więcej na stronie KSM).

1 marca 2018

Sztab EDK Dziemiany zaprasza na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Razem z organizatorem EDK - Stowarzyszeniem WIOSNA i jej założycielem – księdzem Jackiem Stryczkiem zapraszamy na X edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie Dziemiany – Kalwaria Wielewska.

28 lutego 2018

IX KONKURS BIBLIJNY WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UMK W TORUNIU - etap rejonowy w Kościerzynie

27 lutego br. o godz. 14 w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie odbył się etap rejonowy IX Konkursu Biblijnego Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Eliminacje konkursowe II stopnia przeprowadziła Rejonowa Komisja Konkursowa z przewodniczącym ks. Marcinem Sikorskim na czele. Ogłoszenie listy uczniów zakwalifikowanych do etapu fianłowego nastąpi 11 marca. Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji SP nr 6 w Kościerzynie za pomoc w przygotowaniach do konkursu oraz dla Państwa Jarzębińskich za ofiarowany poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów.

27 lutego 2018

Podziel się podatkiem

CARITAS Diecezji Pelplińskiej wychodzi naprzeciw ludzkim potrzebom, wynikającym m.in. z ubóstwa, niepełnosprawności i choroby. W imieniu wspólnoty diecezjalnej realizuje Chrystusowe posłannictwo miłosierdzia. Przekazując 1% swojego podatku dochodowego możecie Państwo wesprzeć dzieła prowadzone przez CARITAS Diecezji Pelplińskiej (KRS 0000252333).

pelplin.caritas.pl

23 lutego 2018

Zmiany przy kościele

Zanim będziemy kontynuować remont dachu trzeba zrobić porządek z drzewem.

21 lutego 2018

Apel Franciszka

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka z 4 lutego, piątek 23 lutego będzie obchodzony jako Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. W tym dniu do wezwań Modlitwy Powszechnej będzie dołączona specjalna intencja. Wierni będą pamiętać o niej także podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej.

21 lutego 2018

Biskup Pelpliński o nominacji KS.  WALDEMARA  SOMMERTAGA

Biskup Pelpliński o nominacji KS. WALDEMARA SOMMERTAGA

Drodzy Bracia Kapłani, Kochani Diecezjanie,