ZAPROSZENIE NA ODPUST

Ksiądz proboszcz Antoni Bączkowski, kustosz kościerskich sanktuariów zaprasza na Odpust Matki Bożej Kościersiej Królowej Rodzin w dniach 15-21 czerwca. POSŁUCHAJ

15 czerwca 2018

JESTEM - Lednica 2018

Relacja z wyjazdu na spotkanie młodych Lednica.

5 czerwca 2018

Boże Ciało w Kościerzynie

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ulicami Kościerzyny przeszła procesja eucharystyczna. Rozpoczęła się ona w kościele Świętej Trójcy, a zakończyła w kościele Zmartwychwstania Pańskiego. Na trasie przygotowano cztery ołtarze, przy których wierni rozważali Słowo Boże. GALERIA

1 czerwca 2018

1 czerwca

Biskup Ryszard Kasyna udzielił na piątek 1 czerwca dyspensy od wstrzemieźliwości od pokarmów mięsnych na terenie diecezji pelplińskiej. Wierni korzystający z dyspensy winni wykonać inny akt pokutny lub uczynek miłosierdzia oraz pomodlić się w intencjach Kościoła.

30 maja 2018

Odpust parafialny

W ostatnią niedzielę maja przeżywaliśmy uroczystość Świętej Trójcy, a więc odpust parafialny. Z tej okazji sumę odpustową o godz. 12.30 sprawował bp diecezjalny Ryszard Kasyna.

27 maja 2018

35. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza

Zazwyczaj w maju i czerwcu kapłani przeżywają rocznice swoich święceń prezbiteratu. W tym roku ks. proboszcz Antoni Bączkowski zaprosił swoich kolegów - absolwentów seminarium w Pelplinie 1983 r. - do Kościerzyny, aby świętować 35. rocznicę święceń. Z tej okazji Mszy św. przewodniczył abp Edmund Piszcz, ówczesny opiekun alumnów.

22 maja 2018

Święcenia prezbiteratu

19 maja br. o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej ośmiu diakonów diecezji pelplińskiej otrzymało święcenia kapłańskie, a wśród nich Aleksander Wisniewski i Mateusz Pryczkowski, którzy odbywali praktyki duszpasterskie w naszej wspólnocie. W uroczystości wzięła udział delegacja z naszej parafii wraz z ks. proboszczem.

19 maja 2018

< 1 . . . 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 . . . 201 >