Odpust parafialny

W ostatnią niedzielę maja przeżywaliśmy uroczystość Świętej Trójcy, a więc odpust parafialny. Z tej okazji sumę odpustową o godz. 12.30 sprawował bp diecezjalny Ryszard Kasyna.

27 maja 2018

35. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza

Zazwyczaj w maju i czerwcu kapłani przeżywają rocznice swoich święceń prezbiteratu. W tym roku ks. proboszcz Antoni Bączkowski zaprosił swoich kolegów - absolwentów seminarium w Pelplinie 1983 r. - do Kościerzyny, aby świętować 35. rocznicę święceń. Z tej okazji Mszy św. przewodniczył abp Edmund Piszcz, ówczesny opiekun alumnów.

22 maja 2018

Święcenia prezbiteratu

19 maja br. o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej ośmiu diakonów diecezji pelplińskiej otrzymało święcenia kapłańskie, a wśród nich Aleksander Wisniewski i Mateusz Pryczkowski, którzy odbywali praktyki duszpasterskie w naszej wspólnocie. W uroczystości wzięła udział delegacja z naszej parafii wraz z ks. proboszczem.

19 maja 2018

Podsumowanie tegorocznego Konkursu Maryjnego

12 maja br. odbył się XIX Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej (finał) organizowany przez parafię Świętej Trójcy w Kościerzynie i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, oddział w Kościerzynie. Podczas Mszy św. homilię wygłosił kustosz Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie ks. prob. Andrzej Ossowski. W części dla autorów wierszy komisja w składzie: ks. Jan Walkusz, Stanisław Janke i Jerzy Stachurski oceniła ponad 70 utworów. W gronie recytatorów znalazło się 50 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych, których wysłuchała i oceniła komisja w składzie: ks. Marcin Sikorski, Stanisław Janke, Tomasz Fopke, Wanda Lew-Kiedrowska, Elżbieta Pryczkowska i Jolanta Treder-Michalska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza laureatom.

21 maja 2018

MOTOSACRUM Kościerzyna

Fotorelacja z Motosacrum na Placu św. Jana Pawła II w Kościerzynie.

12 maja 2018

Pielgrzymka do Wejherowa 2018

W czwarek 10 maja rozpoczęła się kolejna piesza pielgrzymka do Wejherowa na odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Poniżej na bieżąco zamieszczne są zdjęcia z trasy. Módlmy się w intencjach pielgrzymki, żeby mieć w niej duchowy udział.

15 maja 2018

Dni Krzyżowe - w naszej parafii procesje po Mszy o godz. 8.30

Z Wniebowstąpieniem Pańskim łączą się tzw. Dni Krzyżowe obchodzone w poniedziałek, wtorek i środę przed tą uroczystością. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych.

11 maja 2018

< 1 . . . 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 . . . 201 >