rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Podsumowanie tegorocznego Konkursu Maryjnego

Podsumowanie tegorocznego Konkursu Maryjnego

12 maja br. odbył się XIX Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej (finał) organizowany przez parafię Świętej Trójcy w Kościerzynie i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, oddział w Kościerzynie. Podczas Mszy św. homilię wygłosił kustosz Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie ks. prob. Andrzej Ossowski. W części dla autorów wierszy komisja w składzie: ks. Jan Walkusz, Stanisław Janke i Jerzy Stachurski oceniła ponad 70 utworów. W gronie recytatorów znalazło się 50 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych, których wysłuchała i oceniła komisja w składzie: ks. Marcin Sikorski, Stanisław Janke, Tomasz Fopke, Wanda Lew-Kiedrowska, Elżbieta Pryczkowska i Jolanta Treder-Michalska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza laureatom. 

21 maja 2018
 
MOTOSACRUM Kościerzyna

MOTOSACRUM Kościerzyna

Fotorelacja z Motosacrum na Placu św. Jana Pawła II w Kościerzynie. 

12 maja 2018
 
Pielgrzymka do Wejherowa 2018

Pielgrzymka do Wejherowa 2018

W czwarek 10 maja rozpoczęła się kolejna piesza pielgrzymka do Wejherowa na odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Poniżej na bieżąco zamieszczne są zdjęcia z trasy. Módlmy się w intencjach pielgrzymki, żeby mieć w niej duchowy udział.

15 maja 2018
 
Dni Krzyżowe - w naszej parafii procesje po Mszy o godz. 8.30

Dni Krzyżowe - w naszej parafii procesje po Mszy o godz. 8.30

Z Wniebowstąpieniem Pańskim łączą się tzw. Dni Krzyżowe obchodzone w poniedziałek, wtorek i środę przed tą uroczystością. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych.

11 maja 2018

więcej

 
Kościerzyna uczciła Święto 3 Maja

Kościerzyna uczciła Święto 3 Maja

Na Placu św. Jana Pawła II proboszczowie kościerskich parafii sprawowali Najświętszą Ofiarę w intencji Ojczyzny.

Materiał portalu Ziemi Pomorskiej NOWE POMORZE.

4 maja 2018

więcej

 
Uroczysty Dzień Komunii

Uroczysty Dzień Komunii

W niedzielę 29 kwietnia w naszej parafii miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zdjęcia są do nabycia w zakładzie Fotografia & film - Ireneusz Hinc przy ul. Świętojańskiej 7.

1 maja 2018
 
< 1 . . . 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 . . . 201 >