Tegoroczny Konkurs Poezji Maryjnej rozpoczęty

W sobotę 14 kwietnia br. odbyły się eliminacje parafialne do XIX Diecezjalnego Konkursu Poezji Maryjnej, którego finał przypada 12 maja.

15 kwietnia 2018

Wieczór modlitewny

13 kwietnia 2018

Z A P R O S Z E N I E

W związku z uroczystym otwarciem ekspozycji stałej poświęconej Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupowi Henrykowi Muszyńskiemu, Prymasowi seniorowi, honorowemu obywatelowi Kościerzyny, zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną pod przewodnictwem Prymasa Polski Ks. Abp. Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego do kościoła parafialnego we wtorek 17 kwietnia o godz. 16.30.

13 kwietnia 2018

Bierzmowanie

We wtorek 10 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 bp Ryszard Kasyna udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży kl. III gim.

Zdjęcia z uroczystości można nabyć w zakładzie fotograficznym Foto Flash przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9.

11 kwietnia 2018

Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Dzień Świętości Życia przypada w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli 25 marca – dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Z uwagi na to, że żadna uroczystość nie może być obchodzona w Niedzielę Palmową, która w tym roku wypadała 25 marca, ani w Wielkim Tygodniu, ani też w Oktawie Wielkanocy, uroczystość Zwiastowania Pańskiego i tym samym Dzień Świętości życia są obchodzone 9 kwietnia.

9 kwietnia 2018

Niedziela i Tydzień Miłosierdzia

Do realizowania przynagleń Ducha Świętego zachęcają biskupi w liście pasterskim na przypadającą 8 kwietnia Niedzielę Miłosierdzia. Z okazji święta patronalnego Caritas przypominają, że dzięki pięciu tysiącom dzieł charytatywnych, Kościół w Polsce pomaga trzem milionom potrzebujących. „Przez wasze wrażliwe serca i pomocne dłonie Duch Święty pociesza strapionych, niesie konkretną pomoc w trudnościach oraz wielu naszym siostrom i braciom przywraca utraconą godność” – czytamy w liście.

9 kwietnia 2018

8 kwietnia 2018