Pielgrzymka na Sycylię i nie tylko

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

21 – 28.09.2020

OPIEKA DUCHOWA: KS. ANTONI BĄCZKOWSKI

Dzień I

Poniedziałek

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku. Odprawa biletowo – bagażowa. Przylot na włoskie lotnisko w godzinach po południowych. Przejazd do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i Msza św. Następnie przejazd do hotelu w Neapolu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień II

23 stycznia 2020

100 lat powrotu Kościerzyny do Ojczyzny

W niedzielę, 26 stycznia, w 100. rocznicę wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30. Będziemy modlić się za Ojczyznę i naszą społeczność wspólnie z przedstawicieli władz samorządowych, wojska i pocztami sztandarowymi.

Na Rynku o 14.00 wspólne odśpiewanie hymnu państwowego; o 14.40 rozpocznie się Mini Rajd Kaszubski, zaś o 18.00 uroczysty Koncert Niepodległościowy w sali L. Szopińskiego.

Natomiast w poniedziałek, 27 stycznia w naszym kościele parafialnym uroczysty koncert Macieja Miecznikowskiego o godz. 19.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Tegoroczne obchody objął swym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

17 stycznia 2020

Wspaniałe i inne kazanie

W niedzielę Chrztu Pańskiego w naszym kościele po mszy świętej o godz. 11.00 dzieci ze szkoły podstawowej w Kaliskach Kościerskich przedstawiły całej wspólnocie jasełka. Nie zabrakło tradycyjnych ról anielskich oraz uwspółcześnionych i bajecznych. Bardzo dziękujemy za te wspaniałe przeżycia na koniec okresu bożonarodzeniowego.

13 stycznia 2020

Życzenia Bożonarodzeniowe

Drodzy Parafianie i Goście, Dobrodzieje naszej parafii !

W ten szczególny czas jest dla nas do odkrycia tajemnica Bożego Wcielenia: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę” (J 1,14).

W tajemnej ciszy tej świętej nocy dla każdego z nas zabłysła wyjątkowa i niegasnąca światłość. Świat otrzymał nadzieję, która niesie szczęście. Zostało nam proklamowane: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką(…): dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2, 10-11).

Pragniemy jako Wasi Duszpasterze podzielić się tą radosną nowiną. Rozważajmy w naszych wspólnotach rodzinnych Słowo Boże. Owocem naszego wspólnego zamyślenia niech będzie odnowa ducha, pokój serca, gorliwość w spełnianiu dobra i przyjęcie Boga w codzienności.

Z błogosławieństwem

Ks. proboszcz Antoni Bączkowski

wraz z duszpasterzami

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

Umiłowani Siostry i Bracia!
Drodzy Kapłani!

W świątecznej atmosferze Narodzin Chrystusa, które są źródłem radości i nadziei, pragnę w duchu miłości złożyć Wam wszystkim z serca płynące życzenia. Niech Emmanuel - Bóg z nami, który obdarza miłością, znajdzie w naszych sercach, domach, rodzinach i wspólnotach przestrzeń dla siebie; niech będzie blisko naszego życia; umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój, abyśmy byli wzajemnie dla siebie, dobrzy jak chleb. Dostrzegajmy przychodzącego Jezusa również w każdej Eucharystii, która - szczególnie w tym roku - rozważana jest przez Kościół w Polsce jako wielka tajemnica wiary.

Rekolekcje adwentowe

Początek adwentu w naszej parafii to czas ćwiczeń duchowych, które w tym roku prowadził dla nas o. Zbigniew, kapucyn z San Giowanni Rotondo. Rekolekcje ze świętym Ojcem Pio zakończyły się indywidualnym błogosławieństwem relikwiami. Dziękujemy Ojcy Rekolekcjoniście za wygłoszone słowo oraz wszystkim, którzy podjęli trud uczestnictwa i dobrego przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia

Warsztaty Domowników

W sobotę 16 listopada odbyło się w naszej parafii spotkanie formacyjne
połączone z warsztatami dla liderów wspólnoty "Domowników
Boga" pt.  "Jak prowadzić modlitwę wspólnotową". Na spotkaniu byli
obecni animatorzy z naszej parafii wraz z ks. proboszczem oraz gościnnie
przedstawiciele wspólnoty z Elbląga wraz z ks. Grzegorzem Puchalskim.
Spotkanie prowadziła pani Anna Maria Kolberg z Wydziału Duszpasterskiego
naszej Kurii.Spotkanie ma zaowocować powstaniem diakoni modlitwy.
Cieszymy się kolejnym krokiem w naszej formacji wspólnotowej.
17 listopada 2019

Kerygmat dla młodzieży

W naszej parafii przez ostatnie dwa weekendy odbywały się rekolekcje kerygmatyczne dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania. Kerygmat to głoszenie zbawienia w Chrystusie. Dziękujemy głoszącym i uczestnikom za wspaniałe przeżycia duchowe. Prośmy wszyscy o jak najlepsze owoce w życiu każdego młodego człowieka. Życzymy siły Bożego Ducha w wytrawniu w postanowieniach porekolekcyjnych.

16 listopada 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 207 >