Papież Franciszek w Polsce

Papież Franciszek w dniu 28 lipca (czwartek) przybył na Jasną Górę, aby przewodniczyć Mszy świętej dziękczynnej w 1050 rocznicę chrztu Polski. Przedstawiciele naszej parafii uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu. Oto mały fotoreportaż zdjęciowy z tego dnia.

30 lipca 2016

25 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 7

Uroczystości odpustowe zakończył dzień modlitw za dzieci i młodzież, którzy jednocześnie zakończyli kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wieczorem wolontariusze Światowych Dni Młodzieży przygotowali czuwanie młodych i koncert.

23 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 6

Chorym i cierpiącym poświęcony był przedostatni dzień odpustu. O godz. 9.00 Mszę św. z błogosławieństwem lourdzkim sprawował ks. Piotr Pietrzyk, proboszcz z Wielkiego Klincza, a o godz. 16.00 ks. prałat Jan Ostrowski, proboszcz z Lipusza.

22 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 5

Wtorek odpustowy był dniem w sposób szczególny poświęcony małżonkom, którzy w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Dla wdów i wdowców została odprawiona Msza św. oraz różaniec za zmarłch współmałżonków.

22 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 4

Kolejny dzień odpustu upłynął w duchu modlitwy o powołania i za powołanych do służby w Kościele oraz za ich rodziny. O godz. 16.00 ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie ks. Rafał Barciński przewodniczył Mszy św. w tych intencjach. Na spotkanie przybyli oprócz kapłanów, diakoni, siostry zakonne oraz rodziny posługujących w Kościele.

20 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 3

Niedziela odpustowa była poświęcona rodzinnym błogosławieństwom. Po każdej Mszy św. kapłani udzielali indywidualnego błogosławieństwa dzieciom i ich rodzicom wraz z całymi rodzianami, a także rodzicom oczekującym potomstwa. O godz. 12.00 na Placu Jana Pawła II rozpoczął się V Parafialny Festyn Rodzinny.

Relacja z V Parafialnego Festynu Rodzinnego

20 czerwca 2016