„Chciałabym /.../ abyście każdego dnia odmawiali różaniec” /13.06.1917/

Odpowiadając na apel Maryi z Fatimy zapraszamy na wspólnotowe odmawianie modlitwy różańcowej w październiku:

- nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30

- nabożeństwo dla starszych codziennie o 17.30 (oprócz środy)

30 września 2016

XVI Dzień Papieski

Dzień Papieski jest obchodzony w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tym razem będzie to 9 października. Tradycyjnie tego dnia odbędzie się zbiórka przy kościołach na rzecz nazywanej żywym pomnikiem św. Jana Pawła II Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jednocześnie do końca października będzie trwała kwesta publiczna. Zachęcamy do lektury okolicznościowego listu pasterskiego.

30 września 2016

Dzień Otwarty Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

W piątek 7 października 2016 roku Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie organizuje Dzień Otwarty dla uczniów szkół średnich. W ramach Dnia Otwartego będą miały miejsce wykłady, prezentacje kół zainteresowań działających w seminarium, gra terenowa oraz modlitwa uwielbienia. Początek o godz. 12, zakończenie o godz. 17. Grupy zorganizowane przez katechetów, pragnące uczestniczyć w wydarzeniu, proszone są o zgłoszenie udziału do 5 października na adres mailowy: seminarium@diecezja-pelplin.pl. Poniżej szczegółowy program.

28 września 2016

Maturzyści na Jasnej Górze

Ponad 150 osób z I LO im. Józefa Wybickiego i Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie wzięło udział w pielgrzymce maturzystów diecezji pelplińskiej na Jasną Górę w poniedziałek 26 września. Młodzież zawierzyła Matce Boskiej swój egzamin maturalny i wybór dalszej drogi życia. Relacja w Radio Głos tutaj

28 września 2016

Pomoc Kościołowi na Madagaskarze

W niedzielę 25 września gościliśmy w naszej parafii ojca kamilianina Jerzego Wilka, który głosząc homilie podczas wszystkich Mszy św. przybliżył sytuację Kościoła na Madagaskarze i rozprowadzał materiały misyjne. Więcej informacji o naszym gościu misjonarzu tutaj

25 września 2016

UWAGA !!! KANDYDACI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Przygotowania do bierzmowania rozpoczęte!

23 października o godz. 18.00 kościół wypełnił się młodzieżą II i III klas gimnazjalnych, która rozpoczęła swoje przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. o. Jerzy Wilk wyświetlił film i przybliżył zagadnienie misji w Kościele na przykładzie Madagaskaru, gdzie pracował przez wiele lat. Następnie ks. proboszcz omowił kwestie organizacyjne, które poniżej przypominamy.

24 września 2016

Dotyczy sakramentu bierzmowania

Komunikat Biskupa Pelplińskiego o nowej formie przygotowania do bierzmowania.

24 września 2016

Odpust sanktuaryjny ku czci Matki Bożej Bolesnej

W sobotę 17 września czciciele Matki Bożej Bolesnej zgromadzili się najpierw w kościele Matki Bożej Królowej Aniołów u sióstr niepokalanek, a następnie udali się w procesji na Plac Jana Pawła II, gdzie o godz. 12.00 ks. infułat Stanisław Grunt przewodniczył uroczystej Mszy św. odpustowej. Zapraszamy do galerii parafii i Radia Głos oraz do odsłuchania niektórych części Mszy św.

18 września 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 168 >