1 lipca 2015

Orlik: Jubileusz 60 - lecia ślubów zakonnych

Niedziela, 28 czerwca była dniem dziękczynienia za dar życia i powołania  S. Zyty Kuklińskiej i S. Gabrieli Kręckiej, które w zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek przeżyły już 60 lat. Uroczystej Mszy św. w kaplicy orlickiej przewodniczył Ks. Prałat Marian Szczepiński, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego w diecezji pelplińskiej. W koncelebrze uczestniczyli: Ks. Prałat Stanisław Gackowski, ks. Kanonik Ludomir Warnke oraz O. Gabriel Kiliński OFM.

29 czerwca 2015

Rodzinny spływ kajakowy

W sobotę 27 czerwca na rozpoczęcie wakacji 42 – osobowa grupa pod przewodnictwem ks. Marcina Sikorskiego udała się na rodzinny spływ kajakowy rzeką Brdą. Po pomyślnym przepłynięciu odcinka liczącego 23 km z Czernicy do Rytla można było zregenerować siły i posilić się przy ognisku oraz zażyć kąpieli w rześkiej wodzie jeziora lub rzeki.

29 czerwca 2015

Zaproszenie Biskupa Pelplińskiego na XXIV Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę

Siostry i Bracia!

Niedługo wyruszy na Jasną Górę XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej, w tym roku pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, czyli błogosławieni czystego serca”. To wezwanie przypomina nam, że pielgrzymka to wędrówka, która jest jednak tylko tłem dla wielkiego dzieła modlitwy i nawrócenia, stanowiącego istotę pielgrzymiej drogi.

Na pielgrzymie szlaki wyjdźcie zwłaszcza wy, drodzy młodzi przyjaciele, byście swoim entuzjazmem nadawali pielgrzymowaniu szczególny charakter, a zarazem okazali swoje przywiązanie do Boga i do Kościoła. Zachęcam także do udziału w pielgrzymce starszych, niekiedy już weteranów pielgrzymowania. Doświadczyliście już tego, że w czasie pielgrzymki Pan Bóg przemienia serce człowieka. Dajcie tego świadectwo i zachęćcie tych, którzy wahają się, czy odważyć się na trud pielgrzymowania.

Wszystkich pozostających w domach, szczególnie chorych i cierpiących, proszę, abyście duchowo wspierali naszych pielgrzymów. Otwierajcie także swoje domy i serca dla pielgrzymów z innych diecezji, którzy wędrują naszymi drogami.

Was, drodzy pielgrzymi, proszę o modlitwę za naszą diecezję, byśmy wszyscy się nawracali i wierzyli w Ewangelię, a zarazem dobrze przygotowali się do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, których ważny fragment będzie miał miejsce i w naszej diecezji.

W modlitwie proszę dobrego Boga w waszej intencji, a na pielgrzymi trud z serca błogosławię.

+ Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński

25 czerwca 2015

Jubileuszowa 25 Kościerska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Jak każdego roku, w lipcu i sierpniu wyruszy na pielgrzymi szlak tysiące pątników z całej Polski, aby oddać hołd Królowej Polski w jej Sanktuarium na Jasnej Górze. Wśród pielgrzymów nie zabraknie także wiernych z naszej diecezji. Z naszej parafii do Częstochowy wyruszy Jubileuszowa XXV Piesza Pielgrzymka w czwartek 30 lipca, a na Jasnej Górze pokłoni się Matce Bożej w czwartek 13 sierpnia. Piesze pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 6.30 w parafii Świętej Trójcy pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny.

Bliższe informacje będzie można uzyskać w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie osobiście lub telefonicznie (600 675 212).

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy pragną w tym roku wziąć udział w kościerskiej pielgrzymce odbędzie się w piątek, 26 czerwca br. o godz. 19:00, przy parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie.

Gdy wyruszy pielgrzymka, zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do odwiedzania serwisu pielgrzymkowego.

Będę z całego serca wdzięczny za zachęcenie, szczególnie młodzieży, do udziału w Jubileuszowej pielgrzymce.

ks. Piotr Pruski
Przewodnik grupy kościerskiej

19 czerwca 2015

Zastrzyk ŚDM 2015

Dziś ruszyła akcja informująca i przygotowująca nasz rejon duszpasterski do Światowych Dni Młodzieży, tóre pod przewdnictwem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie w 2016r. Ksiądz Marek Kłosowski, koordynator tego dzieła głosił Słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej opowiadając czym są ŚDM i jak możemy sie w nie zaangażować duchowo i materialnie. Liturgię słowa i wspólny śpiew animowała grupa młodzieży - wolontariuszy ŚDM, którzy także rozdawali po mszach świętych różne "zastrzyki": radości, mądrości, przyjaźni, szczęścia i kwestowali przy tym zbierając środki na organizację ŚDM także w stacji parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie. Ten autorski pomysł wzbudził wielkie zainteresowanie parafian: w jeden dzień rozdano 1000 "zastrzyków"! Dziękujemy za wsparcie i obiecujemy, że będzie nasz jeszcze widać i słychać w różnych parafiach dekanatu kościerskiego.

14 czerwca 2015

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 153 >