Dzień Dziecka Utraconego

15. 10. (wtorek) na godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intecji rodziców pozostawionych w żalu i żałobie po utracie dziecka. Msza św. odbędzie się w kościele św. Barbary w Kościerzynie.

11 października 2019

Zbaw nas ode złego!

Miesiąc październik w naszej parafii zaczął się inaczej. Choć tradycyjnie spotykamy się na modlitwie różańcowej i prosimy o wstawiennictwo Matkę Bożą, tym razem zaprosiliśmy kogoś jeszcze. W czasie naszych modlitw towarzyszy nam Święty Michał Archanioł. Zapraszamy wszystkich na te niezwykłe spotkania!!! Różaniec dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30 z wyjątkiem środy (wtedy różaniec o 21.00)

3 października 2019

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

W 2017 r. papież Franciszek zapowiedział Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który będzie przeżywany w październiku 2019 r.
Poniżej treść listu zapowiadającego to wydarzenie:

29 września 2019

Koronka na ulicach Kościerzyny

W ramach ogólnoświatowego wydarzenia "Koronka na ulicach miast świata" w kilku miejscach naszej parafii odmawialiśmy modlitwę przekazaną przez Pana Jezusa św. s. Faustynie Kowalskiej.

Zgromadziliśmy się przy krzyżu przy ulicy Wejhera, przy pomniku Chrystusa Króla oraz przy rondzie, gdzie przecinają sie ulice Staszica i Skłodowskiej.

W tym roku w szczególny sposób ogarnialiśmy modlitwą
- kapłanów, by wypełniali wolę Bożą głosząc miłosierdzie,
- Kościół, by stanowił jedną wspólnotę ludzi oddanych Chrystusowi,
- naszą Ojczyznę oraz rządzących.

Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania.

Więcej szczegółów o akcji znajdziesz TUTAJ.

28 września 2019

Pozdrowienia z Ukrainy

W ostatnią niedzielę lipca gościliśmy na Mszach świętych zespół Czeremszyna z Ukrainy, którzy przez animację muzyczną i wokalną ubogacali liturgię. Wtedy zbierali datki na domy dziecka na Ukrainie. Dziś wszystkim ofiarodawcom jeszcze raz serdecznie dziękują i dołączają zdjęcia z prezentami, które dzięki nam sprawiły wiele radości dzieciom.

23 września 2019

Matka Bolesna

Centralne uroczystości ku czci Matki Bożej Bolesnej w znaku Kościerskiej Piety miały miejsce w sobotę, 21 września.

W samo południe pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Arkadiusza Okroja modliliśmy się na placu św. Jana Pawła II. W jednej wspólnocie złączyli się wierni naszej parafii, czciciele Matki Bolesnej, róże różańcowe naszego rejonu, rodzice modlący się na różańcu za swoje dzieci oraz siostry zakonne, które tego dnia rozpoczęły nowy rok formacyjny.

21 września 2019

Przygotowania czas zacząć

W środę 18. września podczas mszy św. wieczornej gościliśmy kleryków z zespołu muzycznego CIS, którzy uświetnili liturgię i rozpoczęcie przygotowania naszej młodzieży do sakramentu bierzmowania. Otoczmy modlitwą młodzież, ich rodziców i bliskich, aby ten czas został jak najlepiej wykorzystany i prowadził do doświadczenia Bożej miłości oraz działania Ducha Świętego

19 września 2019

Domownicy Boga na spotkaniu Wspólnoty całej diecezji

14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Brusach odbył się III Zjazd Formacyjny Wspólnot Domowników Boga naszej diecezji. Z naszej parafii w tym wydarzeniu wzięło udział 27 osób. Dzień rozpoczął się Mszą Św. pod przewodnictwem Ks. Bp Ryszarda Kasyny. Pozostała część spotkania odbyła się w pobliskiej szkole podstawowej. W ramach programu wysłuchaliśmy dwóch ciekawych konferencji: „Odpowiedzialność a funkcja we wspólnocie formacyjnej”,  a także „Słowo Boże w życiu wspólnoty Domowników Boga”. Nie zabrakło też pysznego obiadu i wspólnego Uwielbienia. Całość zakończyła się błogosławieństwem wszystkich kapłanów.

19 września 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 206 >