rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci.

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci.

2.03.2015 rozpoczęły się parafialne rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych. Prowadzi je nasz dawny ks. Wikariusz - Damian Drozdowski, który jak zawsze z usmiechem i radością głosi Dobrą Nowinę.

>>Zapraszamy do GALERII<<

3 marca 2015
 
Msza święta inicjacyjna przygotowania dzieci do I-szej Komunii świętej z poświęceniem świec i medalików.

Msza święta inicjacyjna przygotowania dzieci do I-szej Komunii świętej z poświęceniem świec i medalików.

W niedzielę 22.02.2014 roku o godzinie 15.30 odbyła się kolejna Msza święta przygotowująca dzieci i ich rodziny do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która będzie miała miejsce 10.05.2015 roku. Mszę świętą odprawił ks. Proboszcz Marian Szczepiński, a na koniec spotkania poświęcił dzieciom świece i medaliki.

>>Zapraszamy do GALERII<<

22 lutego 2015
 
Wielki Post

Wielki Post

Środą Popielcową rozpoczęliśmy kolejny Wielki Post naszego życia. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.: 9.00; 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci, 17.30 z kazaniem pasyjnym, które głosi w tym roku ks. Marcin Sikorski. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w tym nabożeństwie także można uzyskać odpust zupełny.

>>Zapraszamy do GALERII<<

22 lutego 2015
 
Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

Mszą świętą o godzinie 10.00 w Sanktuarium MBKR pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bpa dr. hab. Wiesława Śmigla rozpoczął się diecezjalny obchód Światowego Dnia Chorego. Po Mszy świętej miało miejsce nabożeństwo lurdzkie z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Druga odsłona tego uroczystego dnia odbyła się na sali "Sokolnia" gdzie już po raz 12 zostały wręczone Medale im. Matki Teresy z Kalkuty

>>Zapraszamy do GALERII<<

11 lutego 2015
 
  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego obchodzony w Pelplinie

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego obchodzony w Pelplinie

W dniu 2 lutego br. do katedry pelplińskie przybyły osoby życia konsekrowanego z całej diecezji, aby pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny przeżyć wspólnie Dzień Życia Konsekrowanego.

Uroczystość rozpoczęła się procesją ze świecami do katedry, gdzie została odprawiana Msza święta.

W homilii Ksiądz Biskup przypomniał o niektórych założycielach zakonów i zgromadzeń , o różnorodności charyzmatów i ich roli w Kościele i w życiu społecznym.

Wszyscy zakonnicy ponowili swoje przyrzeczenia i śluby.

W Roku Życia Konsekrowanego, który obecnie przeżywamy, dzień ten był również okazją do szczególnej pamięci o tych zakonnikach i siotrach zakonnych , którzy przeżywają swoje jubileusze zakonne. Ksiądz Biskup wręczył Jubilatom list gratulacyjny z życzeniami.

Wśród sióstr Jubilatek 25 lecia życia zakonnego były też nasze siostry z Kościerzyny: s. Faustyna i s. Ilona - niepoklanki.

Podczas Mszy świętej śpiewał chór Sióstr Franciszkanek od Miłości Chrześcijańskiej i Pokuty z Orlika , a także chór kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

 

        Po uroczystym obiedzie, osoby życia konsekrowanego wysłuchały konferencji wygłoszonej przez Wikariusza Biskupiego do spraw życia konsekrowanego ks. Prałata Mariana Szczepińskiego na temat : Życie konsekrowane znakiem sprzeciwu we współczesym świecie. Ksiądz Prałat ujął to zagadnienie w trzech aspektach: Jezus Chrystus znakiem sprzeciwu, Kościół znakiem sprzeciwu i w konsekwencji osoby życia konsekrowanego znakiem sprzeciwu dla świata.

>>Zapraszamy do GALERII<<

3 lutego 2015
 
95 rocznica wyzwolenia Kościerzyny.

95 rocznica wyzwolenia Kościerzyny.

Uroczysta msza święta sprawowana przez księdza prałata Mariana Szczepińskiego, przywitanie wojsk, pokazy szwoleżerów, wystąpienia gości oraz złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów w miejscach pamięci, Mini Rajd Kaszubski - tak świętowano rocznicę Wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny, które 95 lat temu przybyły, by uwolnić Kaszubów spod zaboru pruskiego.

>>Zapraszamy do GALERII<<

2 lutego 2015
 
Pielgrzymka kapłanów Miasta Biskupiego - 26.01.2015

Pielgrzymka kapłanów Miasta Biskupiego - 26.01.2015

Prawie 40 kapłanów wzięło udział w dniu skupienia Mista Biskupiego - Pelplina w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy przedłożenia ks. kanonika Andrzeja Szopińskiego p.t. "Kapłan - człowiek nawrócenia". Ksiądz Biskup Diecezjaly Ryszard kasyna udzielił wszystkim błogosławieństwa, po czym odbył wizytę duszpasterską w mieszkaniach księży pracujących w parafii Świętej Trójcy.

>>Zapraszamy do GALERII<<

27 stycznia 2015
 
Kolędnicy Misyjni 2015

Kolędnicy Misyjni 2015

Dzień 6 stycznia obchodzony jest na całym świecie jako Misyjny Dzień Dzieci.

W tym to dniu już od dwudziestu lat dzieci polskie angażują się w akcję Kolędników Misyjnych, która polega na niesieniu do rodzin ze swojej parafii Dobrej Nowiny o Narodzeniu Pana Jezusa, informowaniu o trudnych warunkach życia dzieci mieszkających w najbiedniejszych zakątkach świata i niesieniu pomocy materialnej jako jednej z kolejnych form wspomagających misje. W naszej parafii p.w. Świętej Trójcy po raz kolejny w tym roku wyruszyli Kolęnicy Misyjni pragnący dać świadectwo swojej wierze i zaangażowanie w dzieło misyjne. Do dzieci przebrane w stroje reprezentujące kraje pięciu kontynentów dołączył Arsen z Afryki, Kamerunu. Obecność Arsena wśród Kolędników Misyjnych była wielką radością i niezrównaną pomocą, a dla Rodzin, które tak serdecznie i życzliwie naas przyjęły otuchą i nadzieją, pocieszeniem i większym zrozumieniem niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Wszystkim Rodzinom, które z otwartym sercem i wielką hojnością nas przyjęli, wspomagając dzieci z Burundi, Afryki serdecznie dziękujemy w ich imieniu zapewniając o modlitwie i codziennej Mszy świętej w intencji Dobrodziejów dla Misji.

>>Zapraszamy do GALERII<<

8 stycznia 2015
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 148 >