25 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 7

Uroczystości odpustowe zakończył dzień modlitw za dzieci i młodzież, którzy jednocześnie zakończyli kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wieczorem wolontariusze Światowych Dni Młodzieży przygotowali czuwanie młodych i koncert.

23 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 6

Chorym i cierpiącym poświęcony był przedostatni dzień odpustu. O godz. 9.00 Mszę św. z błogosławieństwem lourdzkim sprawował ks. Piotr Pietrzyk, proboszcz z Wielkiego Klincza, a o godz. 16.00 ks. prałat Jan Ostrowski, proboszcz z Lipusza.

Odpust Królowej Rodzin - dzień 5

Wtorek odpustowy był dniem w sposób szczególny poświęcony małżonkom, którzy w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Dla wdów i wdowców została odprawiona Msza św. oraz różaniec za zmarłch współmałżonków.

Odpust Królowej Rodzin - dzień 4

Kolejny dzień odpustu upłynął w duchu modlitwy o powołania i za powołanych do służby w Kościele oraz za ich rodziny. O godz. 16.00 ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie ks. Rafał Barciński przewodniczył Mszy św. w tych intencjach. Na spotkanie przybyli oprócz kapłanów, diakoni, siostry zakonne oraz rodziny posługujących w Kościele.

20 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 3

Niedziela odpustowa była poświęcona rodzinnym błogosławieństwom. Po każdej Mszy św. kapłani udzielali indywidualnego błogosławieństwa dzieciom i ich rodzicom wraz z całymi rodzianami, a także rodzicom oczekującym potomstwa. O godz. 12.00 na Placu Jana Pawła II rozpoczął się V Parafialny Festyn Rodzinny.

Relacja z V Parafialnego Festynu Rodzinnego

20 czerwca 2016

Odpust Królowej Rodzin - dzień 2 (centralne uroczystości)

Za nami drugi dzień odpustu. W sobotę ulicami miasta przeszedł Marsz dla życia i rodziny. W południe na Placu Jana Pawła II bp Wiesław Śmigiel przewodniczył Sumie odpustowej, a wieczorem lek. med. Dorota Bubnowska - Nalepa wygłosiła prelekcję na temat naprotechnologii, czyli metody naturalnej prokreacji. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz innych problemów ginekologicznych.

Relacja z Marszu dla Życia i Rodziny

Wystąpienia poszczególnych osób i więcej zdjęć

Inne zdjęcia

Odpust Królowej Rodzin - dzień 1

Różańcem, w piątek 17 czerwca o godz. 21.00 w naszym sanktuarium przed obrazem Matki Bożej, rozpoczęliśmy doroczne uroczystości odpustowe ku czci Królowej Rodzin. Następnie miało miejsce dwugodzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez kręgi rodzin Domowego Kościoła. O północy odbyła się Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców.

18 czerwca 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 165 >