rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe

Zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe przed odpustem ku czci św. Barbary. PROGRAM

28 listopada 2016
 
W przygotowaniu na przyjście Pana

W przygotowaniu na przyjście Pana

W adwencie uczestniczymy z lampionami w Roratach.

Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15.

29 listopada 2016
 
Promocja szafarzy

Promocja szafarzy

W I niedzielę Adwentu w Bazylicy Katedralnej w Pelplinie biskup diecezjalny ustanowił nowych 72 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, w tym 4 z naszej parafii. 

29 listopada 2016

więcej

 
Święto chórzystów

Święto chórzystów

We wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, chórzyści i muzycy kościelni obchodzili swoje doroczne święto. Z tej okazji uświetnili Mszę św. o godz. 18.00 i spotkali się przy stole.

23 listopada 2016
 
Zapraszamy na Bal Karnawałowy z okazji 100 lecia kościoła parafialnego Świętej Trójcy

Zapraszamy na Bal Karnawałowy z okazji 100 lecia kościoła parafialnego Świętej Trójcy

Podajemy do wiadomości informacje na temat naszego dorocznego Balu Karnawałowego.

TUTAJ

21 listopada 2016
 
Króluj nam Chryste!

Króluj nam Chryste!

W niedzielę 20 listopada obchodziliśmy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczęła ostatni tydzień bieżącego roku kościelnego oraz zakończyła Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Podczas sumy parafialnej został uroczyście odczytany Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po Mszy św. wierni przeszli pod pomnik Chrystusa Króla na chwilę modlitwy. 

 

20 listopada 2016
 
Biblia audio

Biblia audio

W sobotę wieczorem do naszego kościoła przybyli miłośnicy Pisma Świętego, aby uczestniczyć w słuchowisku pt. "Biblia Audio". Biblia Audio powstała z trzech głównych powodów: po pierwsze Biblia jest dziełem, o którym wiedzą wszyscy, ale nie wszystkim udało się ją przeczytać. W dobie cyfryzacji i coraz większych możliwości technologicznych, każdy powinien mieć do niej dostęp. Po drugie ta inicjatywa ma wymiar społeczny. Ludzie jednoczą się wokół idei, w które wierzą. Po trzecie Biblia w cyfrowej postaci, zrealizowana na niespotykaną wcześniej skalę oraz przy udziale tak wielu aktorów, statystów, muzyków, a także zwykłych ludzi, to wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń – taki cyfrowy Pomnik z okazji 1050-lecia chrztu Polski.

19 listopada 2016
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 171 >