rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Kurs przedmałżeński

Kurs przedmałżeński

W dniach 4 III - 2 IV br. (soboty i niedziele) odbędzie się dekanalne studium przedmałżeńskie, które jest konieczne do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Zapisy w sobotę 4 marca o godz. 18 w kościele parafialnym.

20 lutego 2017
 
11 II 2017 - XXV Światowy Dzień Chorego

11 II 2017 - XXV Światowy Dzień Chorego

W sobotę 11 lutego o godz. 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny rozpoczęły się obchody Światowego Dnia Chorego. Następnie w sali "Sokolnia" wręczono medale św. Matki Teresy z Kalkuty oraz dyplomy za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Wyróżnienia przyznaje kapituła w imieniu Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. 

FOTO

11 lutego 2017
 
W intencji Ojczyzny

W intencji Ojczyzny

W niedzielę 29 stycznia kościerski rynek na kilka godzin cofnął się w czasie o 97 lat, aby przypomnieć historyczne wydarzenie, jakim było przybycie armii generała Hallera na Kaszuby celem wyzwolenia kaszubskiej ziemi spod zaboru pruskiego. Mszę św. za Ojczyznę odprawiono w kościele Trójcy Świętej o godz. 12.30. Tegoroczne obchody uświetniła Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Nie zabrakło również Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich i przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP.

5 lutego 2017
 
ZA P R A S Z A M Y

ZA P R A S Z A M Y

Dysponujemy jeszcze biletami na zabawę karnawałową 18.02. Kontakt w biurze parafialnym lub marcinsikorski.klo@interia.pl

Prosimy o uiszczenie opłaty osoby, które dokonały rezerwacji. 

!!! ZOBACZ !!!

25 stycznia 2017
 
Informacja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania

Informacja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania

Po przerwie związanej z wizytami duszpasterskimi i feriami zimowymi zaplanowane zostały następujące spotkania...

20 stycznia 2017

więcej

 
Życzenia Noworoczne

Życzenia Noworoczne

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”. (Lb 6, 22-27)

31 grudnia 2016
 
NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH  PIĘCIU SOBÓT MIESIĄCA - Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH PIĘCIU SOBÓT MIESIĄCA - Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi

W Fatimie 13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.

30 grudnia 2016

więcej

 
Msza św. w domu seniora

Msza św. w domu seniora

W domu seniora "Ostoja kaszubska" była sprawowana Msza św. z okazji świąt Bożego Narodzenia.

26 grudnia 2016
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 172 >