rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Podsumowanie odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

Podsumowanie odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

W sobotę, 16 września 2017 r., w Kościerzynie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej. Świętowanie rozpoczęła wspólna modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej u Sióstr Niepokalanek. Następnie procesja z kopią łaskami słynącej figury udała się na plac Jana Pawła II, gdzie sprawowana była Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Śmigla. Słowo powitania skierowali parafianie oraz kustosz sanktuarium ks. prał. Antoni Bączkowski. Posłuchaj fragmentów uroczystości odpustowej. Fotogaleria

16 września 2017
 
W krzyżu zbawienie

W krzyżu zbawienie

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego było w naszej parafii dniem odpustowym. Sumie o godz. 11.00 przewodniczył ks. Andrzej Draws - proboszcz na Ukrainie. Następnie wierni zgromadzili się wokół nowego krzyża misyjnego, którego poświęcił ks. prob. Antoni Bączkowski. Tradycyjnie po Mszy św. wieczornej miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach naszego miasta, zakończone Apelem Jasnogórskim w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Zdjęcia

15 września 2017
 
Nowy krzyż

Nowy krzyż

Na skutek nawałnicy został uszkodzony krzyż misyjny przy wejściu do kościoła. Dziś został zainstalowany nowy krzyż, którego poświęcenie odbędzie się 14 września po sumie odpustowej o godz. 11.00.

12 września 2017
 
VII Tydzień Wychowania, 10-16 września 2017

VII Tydzień Wychowania, 10-16 września 2017

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. 

10 września 2017

więcej

 
Czas łaski

Czas łaski

Wspólnota duszpasterzy parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej.

11 września 2017

więcej

 
Nowi alumni pielgrzymują do Kościerzyny

Nowi alumni pielgrzymują do Kościerzyny

9 września br. gościliśmy w naszej parafii kleryków I roku Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie wraz z ks. wicerektorem dr. Tomaszem Huzarkiem. 

10 września 2017

więcej

 
Obłóczyny Martyny Kąkol

Obłóczyny Martyny Kąkol

W Orliku, w sobotę 9 września br., u Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej odbyła się piękna uroczystość obłóczyn. 

10 września 2017

więcej

 
Zapisy do bierzmowania

Zapisy do bierzmowania

Uczniowie klas VII szkoły podstawowej i II gimnazjum oraz dorośli, którzy mieszkają na terenie naszej parafii, mogą osobiście zapisywać się w biurze parafialnym na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Ostateczny termin do 15 września

8 września 2017
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 181 >