Zmiany przy kościele

Zanim będziemy kontynuować remont dachu trzeba zrobić porządek z drzewem.

21 lutego 2018

Apel Franciszka

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka z 4 lutego, piątek 23 lutego będzie obchodzony jako Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. W tym dniu do wezwań Modlitwy Powszechnej będzie dołączona specjalna intencja. Wierni będą pamiętać o niej także podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej.

21 lutego 2018

Biskup Pelpliński o nominacji KS.  WALDEMARA  SOMMERTAGA

Biskup Pelpliński o nominacji KS. WALDEMARA SOMMERTAGA

Drodzy Bracia Kapłani, Kochani Diecezjanie,

17 lutego 2018

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post

„Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu” (Mt. 24,12)

Diecezjalne obchody 26. Światowego Dnia Chorego w Kościerzynie

Z okazji Światowego Dnia Chorego w poniedziałek 12 lutego biskup pelpliński Ryszard Kasyna sprawował Mszę św. w Sanktuarium Królowej Rodzin w Kościerzynie. W homilii podkreślił, że „wiara jest darem najcenniejszym, gdyż między innymi nadaje sens i kierunek każdej ludzkiej egzystencji”. Obchody były połączone z piętnastą edycją Medalu Matki Teresy z Kalkuty, który osobom, stowarzyszeniom oraz firmom przyznaje Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie. Zdjęcia i przemówienia

13 lutego 2018

Zapraszamy kandydatów do sakramentu małżeństwa

W sobotę 24 lutego o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym rozpocznie sie kurs przedmałżeński dla całego dekanatu kościerskiego, który jest konieczny do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu lub drogą mailową u ks. Marcina; email: marcinsikorski.klo@interia.pl

11 lutego 2018

11 II 2018 - 26. Światowy Dzień Chorego

W poniedziałek 12 lutego w naszym kościele parafialnym o godz. 10.00 bp diecezjalny Ryszard Kasyna będzie przewodniczyć Mszy św. w ramach 26. Światowego Dnia Chorego.

Natomiast Papież Franciszek tradycyjnie wystosował orędzie z tej okazji. Publikujemy treść tego orędzia:

List na Dzień Życia Konsekrowanego 2018

ŻYCIE KONSEKROWANE W KOŚCIELE I DLA KOŚCIOŁA...

4 lutego 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 188 >