Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W tym roku Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w innej formie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na Facebooku naszej grupy kaszubskiej i uczestnictwa w miarę możliwości oraz na czas wspólnej pielgrzymkowej modlitwy codziennie w czasie trwania pielgrzymki w naszym kościele. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie!

Czas zmian personalnych

W minioną sobotę Ks. Dawid otrzymał nowe posłanie od Księdza Biskupa Diecezjalnego po parafii pw. śś Apostołów Piotra i Pawła w Pogódkach. Bardzo dziękujemy Księdzu Dawidowi za jego zaangażowanie, pracę i pomoc w czasie tych trzech lat na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Od 20. sierpnia zastąpi Księdza Dawida, Ksiądz Patryk Ważyński.

Czas wakacji

Pragniemy dzieciom, młodzieży i dorosłym podziękować za miniony czas, choć niełatwy dla nas wszystkich. U progu wakacji życzymy dobrego i Bożego odpoczynku. Niech czas dany nam od Pana Boga będzie czasem regeneracji sił fizycznych i duchowych.

Zakończenie roku katechetycznego

Dziś pragniemy przez obecność na Mszy Św. zakończyć czas roku katechetycznego i podziękować przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Rodzin za całe dobro, wiedzę i umiejętności otrzymane w minionym czasie. Jednocześnie składamy wielkie "Bóg zapłać" Ojcu Franciszkowi, który przez cały tydzień prowadził całą naszą wspólnotę odpustową do oblicza Maryi. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Kościerskiej!

25 czerwca 2020

Dzień chorych

Kolejny dzień naszych spotkań z Maryją to uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela i odpustowy dzień chorych. Jednej z Mszy św. przewodniczył dziekan dekanatu kościerskiego ks. Jan Ostrowski. Na zakończenie celebracji udzielił błogosławieństwa lourdzkiego zebranym wiernym, a po zakończonej liturgii chorzy mogli skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych. Niech Maryja Królująca w naszych rodzinach będzie Uzdrowieniem Chorych.

24 czerwca 2020

Odpustowy dzień małżonków

W kolejnym dniu naszych uroczystości, modlimy się w intencji małżeństw. Spojrzenie w oczy współmałżonka, odnowienie przyżeczeń małżeńskich to zawsze okazja do dostrzeżenia miłości człowieka i Bożego wsparcia na codzień. Jednocześnie nie możemy zapominać o trosca o tych współmałżonków, którzy już odeszli do wieczności. To zadanie całej wspólnoty!

23 czerwca 2020

Dzień modlitw o powołania i za powołanych

Szczególnym zadaniem wspólnoty Kościoła jest troska o to, aby nie zabrakło tych, którzy będą w Kościele posługiwali. Nie mogło zabraknąć dnia i modlitwy, w czasie naszego odpustu sanktuaryjnego, poświęconego powołaniu kapłańskiemu, zakonnemu i misyjnemu. Prośmy o to, aby młodzi ludzie nie bali się odpowiadać na Boże wezwanie!

22 czerwca 2020

Dzień błogosławieństwa rodzin

Czas odpustu trwa... Dziś w szczególny sposób otaczamy modlitwą rodziny, dzieci i rodziców czekających na potomstwo. Przez cały tydzień Słowo Boże głosi dla nas i prowadzi te szczególne Boże wydarzenia o. Franciszek. Już dziś jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni! Zapraszamy na kolejne dni naszego odpustu sanktuaryjnego!

21 czerwca 2020

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 213 >