31 lipca 2015

Koncert finałowy Instytutu SUZUKI

W kościele Świętej Trójcy poraz kolejny odbył się koncert finałowy dzieci z Instytutu SUZUKI Centrum Rozwoju Talentów.
         Podczas koncertu zaprezentowały się dzieci od I do III książki grających na skrzypcach, które brały udział w Warsztatach „SZARLOTKA 2015".

>>Zapraszamy do GAELRII<<

25 lipca 2015

85. rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego. (22.07.2015)

Według przedwojennego „Słowa Pomorskiego” pierwszą konsekrowaną świątynią na Kaszubach był kościół św. Trójcy w Kościerzynie. Ta uroczystość odbyła się za probostwa Jana Krysińskiego. Przypadła 22 lipca 1930 r. i miała przebieg niezwykle uroczysty. Na ten dzień proboszcz parafii wydał specjalną odezwę do swoich wiernych: „Uprasza się również, aby domy przy ulicy Dworcowej, 3 Maja, Gdańskiej i rynku dekorowano, całe miasto zaś oflagowano(...) ks. biskup przyjedzie od strony Kiszewa-Klińcz-Kościerzyna i stanie przy figurze Chrystusa Króla. Stąd ruszy pochód do kościoła. Uprasza się przedstawicieli władz, towarzystwa i bractwa, aby wzięły udział w przywitaniu dostojnika Kościoła, a mianowicie aby ustawiły szpaler od figury Chrystusa Króla do kościoła”. Początkowo konsekracji kościoła miał dokonać ks. bp Stanisław Okoniewski, z powodu choroby zastąpił go sufragan Konstantyn Dominik. Ks. biskupa na granicy powiatowej powitał starosta Malanowski i ks. dziekan Podlaszewski. W mieście przy figurze Najświętszego Serca Jezusowego przywitał ks. biskupa Józef Tkaczyk, zastępca burmistrza. Po wygłoszonej przemowie głos zabrał ks. bp Dominik zaznaczając, że cieszy się ogromnie, że to właśnie on jako Kaszuba ma zaszczyt dokonać pierwszej w swym urzędowaniu konsekracji kościoła na Kaszubach. W procesji wprowadzono ks. biskupa do kościoła, gdzie go powitał ks. proboszcz Krysiński. Po wstępnych modlitwach przeniesiono relikwie św. przeznaczone dla głównego ołtarza do namiotu zbudowanego przy figurze Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Nazajutrz 22 lipca celebrował ks. biskup mszę św. w namiocie. O godz. 8 rozpoczęły się ceremonie konsekracji kościoła i głównego ołtarza. W czasie konsekracji w ołtarzu umieszczono płytkę z relikwiami –portatyl. Po konsekracji odprawił ks. proboszcz Krysiński sumę z asystą, z tronu asystował ks. biskup. Kazanie wygłosił ks. dziekan Podlaszewski. O godz. 13, 45 wracano do plebanii i ks. proboszcz podejmował obiadem zaproszonych gości. Pan starosta Malanowski wzniósł toast na cześć Ojca św., ks. biskup na cześć Rzeczypospolitej i pana Prezydenta. O godz. 8 wieczorem ks. biskup odjechał do Pelplina. Ks. Biskupowi towarzyszył ks. kapelan Jagła.

opracował: ks. Leszek Jażdżewski

Powiatowe święto policji

Swoje święto obchodzili dziś funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Świąteczne obchody policjanci rozpoczęli od Mszy św. sprawowanej w ich intencji w kościele pw. Świętej Trójcy.  Spotkaniu liturgicznemu przewodniczył ks. prałat Marian Szczepiński - kapelan Policji Komendy Powiatowej w Kościerzynie wraz z ks. Bogusławem Kwasigrochem - proboszczem Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
         Podczas homilii ks. prałat życzył policjantkom i policjantom, aby praca którą wykonują sprawiała im satysfakcję, aby zawsze wracali do domu szczególnie po trudnej akcji w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.
         Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz podziękował policjantom za wytrwałą i gorliwą służbę na rzecz zachowania porządku fizycznego i moralnego w naszym mieście.

Przyjmij strudzonego pielgrzyma

We czwartek, 30 lipca wyruszy z naszej parafii Jubileuszowa XXV piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
Natomiast w środę (29 lipca) przybędą do nas pielgrzymi z Kartuz i Lęborka.
        Bardzo prosimy parafian, którzy pragną przyjąć ich na nocleg o zgłoszenie swoich adresów w biurze parafialnym podając imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu i ilość osób.

25 rocznica posługi Księdza Proboszcza w naszej parafii

20 Lipca 2015 r. nasz Ksiądz Proboszcz obchodził 25 rocznicę posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Poczas Mszy św. o godz. 8:30 Ksiądz Prałat dziękował Panu Bogu za wszystkie lata duszpasterzowania. Wraz z Księdzem Prałatem Mszę św. koncelebrowali licznie zebrani kapałni: ks. prałat Zbigniew Regliński, ks. prałat Jan Ostrowski, ks. Bogusław Kwasigroch, ks. Leszek Jażdżewski, ks. Andrzej Draws oraz ks. Piotr Stoltman.

Drogiemu Księdzu Proboszczowi składamy serdeczne i gorące życzenia zdrowia, siły i pogody ducha.

Życzymy pomyślności w realizacji wszelkich zamierzeń, błogosławieństwa Bożego i opieki Królowej Rodzin na każdy dzień.

Dzień chorego

Tradycyjnie środa w okresie odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin to dzień modlitw w intencji chorych i cierpiących. Msze święte z błogosławieństwem lurdzkim odprawili: o godzinie 9.00 - ks. Proboszcz Marian Szczepiński, a o godzinie 16.00 - ks. Prałat Jan Ostrowski

9 lipca 2015

Dzień modlitw kapłanów,osób życia konsekrowanego i ich rodzin

Poniedziałek w okresie odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Królowej Rodzin to dzień modlitw kapłanów,osób życia konsekrowanego i ich rodzin. Mszy świętej przewodniczył ks. infułat Stanisław Grunt, a homilię wygłosił ks. proboszcz Marian Szczepiński. Głownego celebransa powtali rodzice naszego diakona Mateusza Liedtke.

6 lipca 2015

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 154 >