Remont dachu

Trwają prace nad nowym dachem kościoła parafialnego. Kolekta z niedzieli (23 lipca) będzie w całości przeznaczona na ten cel. Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność. Poniżej zdjęcia z placu budowy.

17 lipca 2017

Informacja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania

Kandydaci do sakramentu bierzmowania, którzy ukończyli pierwszy rok przygotowań, osobiście odbierają swój indeks w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

17 lipca 2017

Zostań klerykiem WSD w Pelplinie

TUTAJ znajduje się wykaz warunków rekrutacji na rok akademicki 2017/2018.

3 lipca 2017

Szczęść Boże!

Naszym Parafianom i Gościom nawiedzającym nasze Sanktuarium życzymy wielu wakacyjnych radości, dużo słońca, bezpiecznych podróży i beztroskiego wypoczynku. Niech dobry Bóg Wam błogosławi na urlopowych szlakach.

28 czerwca 2017

Zmiany personalne w parafii

Z dniem 20 sierpnia ks. Marcin Leszczyński zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie.

Nowym wikariuszem zostanie neoprezbiter ks. Dawid Tyborski z Lubichowa.

24 czerwca 2017

Remont dachu kościoła rozpoczęty

Potrzeba remontu dachu jest potrzebą pilną ze względu na stan uszkodzeń i ubytków, które w czasie większego wiatru i deszczu dają znać o sobie oraz wychodzi naprzeciw wskazaniom powizytacyjnym Księdza Biskupa. Termin prac: 20 czerwca – 30 września bieżącego roku.

Najbliższa taca na ten cel w niedzielę 23 lipca br.

26 czerwca 2017

Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium

Wprowadzeniem do centralnych uroczystości odpustowych było piątkowe wieczorne czuwanie w kaplicy Królowej Rodzin i adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie różaniec na Placu Jana Pawła II i Msza św. w kościele w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodzyńców.

W sobotę 17 czerwca br. o godz. 12.00 bp pomocniczy diecezji pelplińskiej Wiesław Śmigiel przewodniczył sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin. Na Plac Jana Pawła II z tej okazji licznie przybyli pielgrzymi ze swoimi duszpasterzami. Relacja w RADIO i PRASA.

Tego dnia o godz. 19.00 w kościele parafialnym, który służy wszystkim wiernym od 100 lat, odbył się koncert na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów pod batutą Szymona Sutora. ZDJĘCIA

Atrakcją Niedzieli Rodzinnych Błogosławieństw był VI Festyn Parafialny na Placu Jana Pawła II. ZDJĘCIA

Poniedziałek to dzień rodzin osób powołanych i wpierających powołania. Z tej okazji o godz. 16.00 ks. dr Sławomir Kunka, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, przewodniczył liturgii Mszy św.

We wtorek o godz. 9.00 i 18.00 małżonkowie mieli okazje odnowić śluby i sobie nazwajem pobłogosławić na dalsze trwanie sakramentalnego małżeństwa.

Środa zgromadziła licznie chorych i starszych, którzy po Mszy św. modlili się o łaskę zdrowia, cierpliwości i pogody ducha w dźwiganiu krzyża oraz przyjęli błogosławieństwo lourdzkie. W salce parafialnej odbyło się spotkanie przy kawie i cieście.

Ostatnim akcentem odpustu był czwartek poświęcony dzieciom i młodzieży, którzy kończą kolejny rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy św. wieczornej zagrał zespół "Som gorsi".

22 czerwca 2017

Boże Ciało w Kościerzynie

Tłumy wiernych wzięły udział w procesji eucharystycznej z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która rozpoczęła się przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego, a zakończyła na Placu Jana Pawła II w parafii Świętej Trójcy.

RELACJA

17 czerwca 2017