XVI Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej

Oto wyniki XVI Diecezjalnego Konkursu Poezji Maryjnej

21 maja 2015

341 Pielgrzymka do Wejherowa

Każdego roku w czwartek przed Wniebowstąpieniem Pana Jezusa wyrusza piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. W tym roku odbyła się ona po raz 341. Rozpoczyna się Mszą św. w czwartek o 5.30 pod przewodnictwem ks. Proboszcza Mariana Szczepińskiego. Ma charakter modlitewno-pokutny i gromadzi sporo wiernych z różnych okolic (liczy ona ok. 210 pątników). Pielgrzymce tej towarzyszą także wozy konne, orkiestra dęta oraz feretron i sztandary.
         Tradycją jest, że koszty związanez organizacją tej pielgrzymki pokrywają ofiary złożone przez parafian. Zakończeniema miejsce w poniedziałek po Wniebowstąpieniu, kiedy to uroczystym zazwyczaj nabożeństwem majowym następuje rozesłanie.

20 maja 2015

Dni Krzyżowe - modlitwa o urodzaje

Dni Krzyżowe obchodzone są w poniedziałek, wtorek i środę przed tą uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. roku 470 biskup diecezji Vienne - Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny.

14 maja 2015

I-sza Komunia Święta

W niedzielę 10.05.2015 r w naszej parafii dzieci z klas trzecich przystąpiły pierwszy raz do stołu eucharystycznego Jezusa Chrystusa. Przygotowywały się intensywnie do tej chwili przez cały rok, szczególnie zaś w tygodniu poprzedzającym Uroczystość. Oczyściły swoje serca w sakramencie pokuty i pojednania. Mszom świętym przewodniczył i Komunii świętej udzielił dzieciom ks. Proboszcz Marian Szczepiński.

>>Zapraszamy do GALERII ze Mszy św o godz. 8.30<<

>>Zapraszamy do GALERII ze Mszy św o godz. 10.30<<

11 maja 2015

3 Maja - Msza za Ojczyznę

Tradycyjnie 3 Maja modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. Uroczystej mszy świętej o godzinie 12.30 na placu kultycznym im. Jana Pawła II przewodniczył ks. prałat Marian Szczepiński. W koncelebrze znajdowali się ks. proboszcz Ryszard Pacholec oraz ks. prałat Zbigniew Regliński.

4 maja 2015

Nowe wezwanie w Litanii Loretańskiej

Litania Loretańska decyzją Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z listopada 2014 roku jest wzbogacona o nowe wezwanie: "Matko Miłosierdzia, módl się za nami!". Warto pamiętać o tym podczas nabożeństw majowych.

Oto treść przypomnienia ze strony Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów:

Dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 8 listopada 2014 roku (Prot. 130/14) do treści Litanii Loretańskiej włączono kolejne wezwanie. Po słowach "Matki łaski Bożej" należy odmówić wezwanie "Matko miłosierdzia". Zmianę należy uwzględnić podczas tradycyjnych nabożeństw majowych.

30 kwietnia 2015

Modlitwy o urodzaje - wspomnienie św. Marka Ewangelisty

Jak co roku we wspomnienie św. Marka Ewangelisty po mszy świętej odbyła się pod przewodnictwem ks. Proboszcza Mariana Szczepinskiego procesja na plac kultyczny im. św. Jana Pawła II z modlitwami o Boży Pokój i błogosławieństwo dla Całego świata oraz urodzaje dla rolników aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

25 kwietnia 2015

Dekanalny Konkurs Lektorski

W sobotę 18 kwietnia, w ramach przygotowania do Diecezjalnego Konkursu Lektorskiego, który będzie miał miejsce w Pelplinie 25 kwietnia, odbyły się eliminacje na szczeblu dekanalnym. Reprezentantem dekanatu kościerskiego będzie nasz parafianin Bartłomiej Andrik. Bartkowi życzymy pomyślności na kolejnym etapie!

19 kwietnia 2015

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 151 >