Srebrny Jubileusz

Proboszcz i wikariusz na jubileuszu 25 lecia ślubów zakonnych s. Michaeli Dobrowolskiej OSBsam pod Warszawą.

15 sierpnia 2018

15 sierpnia

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz kolejna rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego.

14 sierpnia 2018

Dobra pogoda sprzyja dekarzom

Prace na dachu kościoła parafialnego postępują. Najbliższa kolekta na cele remontowe w niedzielę 19 sierpnia br. Poniżej zamieszczamy aktualne zdjęcia.

10 sierpnia 2018

Sierpień – miesiąc abstynencji 2018

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

10 sierpnia 2018

Z pielgrzymkowej drogi

Kościerscy pielgrzymi z ks. proboszczem Antonim pozdrawiają dzisiaj w drodze z Goszczanowa do Sieradza.

9 sierpnia 2018

Pielgrzymi na Jasną Górę

W poniedziałek 30 lipca o godz. 6.30 po Mszy św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny, wyruszyła z naszej parafii Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej - Grupa Kaszubska. Do Częstochowy dojdą w poniedziałek 13 sierpnia. Wspierajmy duchowo pątników w ich trudzie pielgrzymowania i powierzmy im nasze własne intencje.

30 lipca 2018

Trwają prace remontowe

Wykonawca przystąpił do drugiego etapu remontu pokrycia dachu na naszym kościele. Ustawiono rusztowania obłożone siatką zabezpieczającą, zamocowano zsyp rurowy do transportu zdemontowanych dachówek. Dla wspólnego bezpieczeństwa prace na wysokości wymagają odgrodzenia. Stąd też nieczynne będą na czas prowadzenia prac wyjścia z kościoła od Placu św. Jana Pawła II. Prosimy wiernych o wyrozumiałość i dostosowanie się do wymogów bezpieczeństwa. Inwestycja, podobnie jak w zeszłym roku, otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tyś. złotych z Budżetu Miasta Kościerzyna na ratowanie zabytków wpisanych do rejestru zabytków województwa pomorskiego.

Bóg zapłać za ofiary, które można składać na KONTO:

Nr konta: 03 8328 0007 2001 0004 7021 0003

20 lipca 2018

Wakacyjne, urlopowe świadectwo wiary

Nadszedł czas na zasłużony, wakacyjny odpoczynek. Każdy z nas z utęsknieniem czekał na ten moment. Nie możemy go zmarnować! Jako chrześcijanie, katolicy mamy stać się znakiem dla innych. To kolejna okazja do świadectwa dobra. Świadectwo jest istotną rzeczywistością we współczesnym świecie, a apel Pana Jezusa skierowany do uczniów: „Wy jesteście świadkami tego” (Łk 24) ukazuje integralną część chrześcijańskiego życia.

22 czerwca 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 196 >