3 Maja - Msza za Ojczyznę

Tradycyjnie 3 Maja modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. Uroczystej mszy świętej o godzinie 12.30 na placu kultycznym im. Jana Pawła II przewodniczył ks. prałat Marian Szczepiński. W koncelebrze znajdowali się ks. proboszcz Ryszard Pacholec oraz ks. prałat Zbigniew Regliński.

4 maja 2015

Nowe wezwanie w Litanii Loretańskiej

Litania Loretańska decyzją Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z listopada 2014 roku jest wzbogacona o nowe wezwanie: "Matko Miłosierdzia, módl się za nami!". Warto pamiętać o tym podczas nabożeństw majowych.

Oto treść przypomnienia ze strony Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów:

Dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 8 listopada 2014 roku (Prot. 130/14) do treści Litanii Loretańskiej włączono kolejne wezwanie. Po słowach "Matki łaski Bożej" należy odmówić wezwanie "Matko miłosierdzia". Zmianę należy uwzględnić podczas tradycyjnych nabożeństw majowych.

30 kwietnia 2015

Modlitwy o urodzaje - wspomnienie św. Marka Ewangelisty

Jak co roku we wspomnienie św. Marka Ewangelisty po mszy świętej odbyła się pod przewodnictwem ks. Proboszcza Mariana Szczepinskiego procesja na plac kultyczny im. św. Jana Pawła II z modlitwami o Boży Pokój i błogosławieństwo dla Całego świata oraz urodzaje dla rolników aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

25 kwietnia 2015

Dekanalny Konkurs Lektorski

W sobotę 18 kwietnia, w ramach przygotowania do Diecezjalnego Konkursu Lektorskiego, który będzie miał miejsce w Pelplinie 25 kwietnia, odbyły się eliminacje na szczeblu dekanalnym. Reprezentantem dekanatu kościerskiego będzie nasz parafianin Bartłomiej Andrik. Bartkowi życzymy pomyślności na kolejnym etapie!

19 kwietnia 2015

Przygotowania do ŚDM 2016

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewno informacyjne!:)

14 kwietnia 2015

Parafialny etap XVI Diecezjalnego Konkursu Poezji Maryjnej

W piątek 10 kwietnia 2015 roku odbył się parafialne eliminacje Diecezjalnego Konkursu Poezji Maryjnej. W przesłuchaniu wzięło udział 14 uczestników. Zwycięzcami zostali i jednocześnie przeszli do diecezjalnego etapu:

- w kategorii "0" - Agata Pobłocka

- w kategorii klas I-III - Zuzanna Kaszubowska

- w kategorii klas IV-VI - Wiktoria Frenkiel

- w kategorii klas gimnazjalnych - Patrycja Malaj

- w kategorii klas ponadgimnazjalnych - Weronika Kiedrowicz

Zwycięzcom gratulujemy i przypominamy, że finał konkursu odbędzię się 16 maja 2015 roku o godzinie 8.30 w parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie

11 kwietnia 2015

Obchody 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej

Mszą świętą pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińskiego o godzinie 8.30 rozpoczęły się obchody 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Następne uroczystości odbyły się pod pomnikiem Chrystusa Króla i płytą smoleńską z nazwiskami ofiar, którą w 2011 roku ufundowały kościerskie samorządy. Do niej przymocowano szkatułki z ziemią smoleńską oraz fragment prezydenckiego samolotu. Tu do zebranych przemówił ksiądz prałat Marian Szczepiński, który objął patronatem honorowym piątkowe uroczystości.

10 kwietnia 2015

WIGILIA PASCHALNA

Mimo, iż Wigilia Paschalna sprawowana jest w Wielką Sobotę, to jest częścią Niedzieli Zmartwychwstania. Jest najważniejszą uroczystością w całym roku liturgicznym.
         Wierni naszej parafii zgromadzili się na Wigilii Paschalnej o godz. 22:00.
         Ksiądz Prałat Marian Szczepiński, który przewodniczył wieczornej liturgii u progu wejścia do kościoła poświęcił ogień, od którego później odpala się paschał. Kapłan na paschale żłobił znak krzyża, litery A (ALFA) i Ω (omega) oraz liczby danego roku kalendarzowego.
         Po zapaleniu paschału nastąpiła uroczysta procesja do kościoła. Po wejściu do kościoła wysłuchaliśmy orędzia paschalnego. Podczas śpiewania hymnu ,,Chwała”, znowu zabiły dzwony.
         Liturgia Słowa w czasie tej Mszy jest bardzo rozbudowana. Może być od 4 do 9 czytań włącznie z Ewangelią.
         W czasie Liturgii Chrzcielnej została odśpiewana Litania do wszystkich świętych, po czym kapłan paschałem uświęcił wodę, którą zebrani wierni odnawiając swoje przyrzeczenia chrzcielne zostali  poświęceni.
        Po skończonej liturgii Wigilii paschalnej odbyła się procesja rezurekcyjna zwiastująca radosne Alleluja – Chrystus Zmartwychwstał.

5 kwietnia 2015

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 150 >