Droga Krzyżowa nad jeziorem Kaplicznym

W piątek 31 marca o godz. 19.00 przy kościele św. Barbary rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej z pochodniami, w którym kolejne stacje będą rozważane wokół jeziora Kaplicznego. Zachęcamy do licznego udziału młodszych i starszych, całymi rodzinami.

Zabieramy ze sobą na drogę znicze, które na zakończenie nabożeństwa złożymy przy krzyżu na nowym cmentarzu.

28 marca 2017

24 h dla Pana

Apelujemy, aby nie odkładać spowiedzi św. na Triduum Paschalne, ale skorzystać z licznych okazji w czasie Wielkiego Postu. Przed nami rekolekcje wielkopostne od piątej niedzieli Wielkiego Postu, dwa dni spowiedzi św. z udziałem księży z dekanatu w Wielkim Tygodniu (wtorek i środa). A w najbliższy piątek (24 marca) o godz. 19 nabożeństwo pokutne i adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pojedniania, aż do godz. 23.30.

22 marca 2017

Droga Krzyżowa z Kościerzyny w Radiu Głos

W piątek 17 marca o godz. 17.30 zostanie przeprowadzona bezpośrednia transmisja w Radiu Głos z nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele. Zapraszamy chore i starsze osoby oraz wszystkich, którzy nie mogą przybyć do kościoła do rozważania męki Jezusa za pośrednictwem radia.

Posłuchaj Radia Głos

16 marca 2017

Nabożeństwa w Wielkim Poście

Zapraszamy do rozważania męki naszego Pana Jezusa Chrystusa podczas:

* Drogi Krzyżowej - w piątki o godz. 9.00, 15.15, 16.30 (z udziałem dzieci) i 17.30

* Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Szymona Gwardzika - w niedziele o godz. 17.00

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

8 marca 2017

Rekolekcje Wielkopostne

Wielki Post to czas ćwiczeń duchowych, które mają umocnić człowieka w wierze. Dlatego nasza parafia zorganizowała 3 serie rekolekcji dla dzieci szkół podstawowych (6-8 marca), młodzieży szkół gimnazjalnych (14-16 marca) oraz dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych (2-5 kwietnia). Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich uczestników rekolekcji i prowadzących je.

16 marca 2017

Ekstremalna Droga Krzyżowa

31 marca 2017 godz. 20.00

Trasa: DZIEMIANY - WIELE

Więcej informacji i zapisy TUTAJ.

2 marca 2017

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2017

Słowo jest darem. Druga osoba jest darem

Drodzy Bracia i Siostry!
Wielki Post to nowy początek, to droga prowadząca do bezpiecznego celu: Paschy Zmartwychwstania, zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Okres ten zawsze kieruje ku nam stanowczą zachętę do nawrócenia: chrześcijanin jest wezwany, by powrócił do Boga „całym swym sercem” (Jl 2,12), aby nie zadowalał się życiem przeciętnym, ale wzrastał w przyjaźni z Panem. Jezus jest wiernym przyjacielem, który nas nigdy nie opuszcza, bo nawet kiedy grzeszymy, czeka cierpliwie na nasz powrót do Niego, a wraz z tym oczekiwaniem, ukazuje swoje pragnienie przebaczenia (por. Homilia podczas Mszy św., 8 stycznia 2016).

1 marca 2017

Kurs przedmałżeński

W dniach 4 III - 2 IV br. (soboty i niedziele) odbędzie się dekanalne studium przedmałżeńskie, które jest konieczne do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Zapisy w sobotę 4 marca o godz. 18 w kościele parafialnym.

20 lutego 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 173 >