Rekolekcje adwentowe

Początek adwentu w naszej parafii to czas ćwiczeń duchowych, które w tym roku prowadził dla nas o. Zbiegniew, kapucyn z San Giowanni Rotondo. Rekolekcje ze świętym Ojcem Pio zakończyły się indywidualnym błogosławieństwem relikwiami. Dziękujemy Ojcy Rekolekcjoniście za wygłoszone słowo oraz wszystkim, którzy podjęli trud uczestnictwa i dobrego przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia

4 grudnia 2019

Warsztaty Domowników

W sobotę 16 listopada odbyło się w naszej parafii spotkanie formacyjne
połączone z warsztatami dla liderów wspólnoty "Domowników
Boga" pt.  "Jak prowadzić modlitwę wspólnotową". Na spotkaniu byli
obecni animatorzy z naszej parafii wraz z ks. proboszczem oraz gościnnie
przedstawiciele wspólnoty z Elbląga wraz z ks. Grzegorzem Puchalskim.
Spotkanie prowadziła pani Anna Maria Kolberg z Wydziału Duszpasterskiego
naszej Kurii.Spotkanie ma zaowocować powstaniem diakoni modlitwy.
Cieszymy się kolejnym krokiem w naszej formacji wspólnotowej.
17 listopada 2019

Kerygmat dla młodzieży

W naszej parafii przez ostatnie dwa weekendy odbywały się rekolekcje kerygmatyczne dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania. Kerygmat to głoszenie zbawienia w Chrystusie. Dziękujemy głoszącym i uczestnikom za wspaniałe przeżycia duchowe. Prośmy wszyscy o jak najlepsze owoce w życiu każdego młodego człowieka. Życzymy siły Bożego Ducha w wytrawniu w postanowieniach porekolekcyjnych.

16 listopada 2019

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. listopada to szczególny dzień, kiedy zanosimy do Boga nasze modlitwy za wstawiennictwem świętych, także tych nie wymienionych z imienia. W tym ważnym dniu spotykamy się także na cmentarzach przy grobach naszych bliskich, aby modlić się o życie wieczne dla nich. O godz. 14.00 w kościele św. Barbary sprawowana była Msza św., a po niej odbyła się procesja po naszym cmentarzu. Dziękujemy za wspólną modlitwę i skupienie.

2 listopada 2019

Dzień Świętych w naszym mieście

W czwartek wieczorem, w ostatni dzień października, w naszym mieście odbył się marsz ŚWIĘTYCH. Najmłodsi i nie tylko, przebrani za świętych dali wspaniałe świadectwo swojej wiary w świętych obcowanie wędrując przez miasto w pochodzie z relikwiarzami do kościoła św. Barbary. Wspólna modlitwa i radość uwielbienia w śpiewie i tańcu to znaki szczególne tego spotkania.

2 listopada 2019

Dzień Dziecka Utraconego

15. 10. (wtorek) na godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intecji rodziców pozostawionych w żalu i żałobie po utracie dziecka. Msza św. odbędzie się w kościele św. Barbary w Kościerzynie.

11 października 2019

Zbaw nas ode złego!

Miesiąc październik w naszej parafii zaczął się inaczej. Choć tradycyjnie spotykamy się na modlitwie różańcowej i prosimy o wstawiennictwo Matkę Bożą, tym razem zaprosiliśmy kogoś jeszcze. W czasie naszych modlitw towarzyszy nam Święty Michał Archanioł. Zapraszamy wszystkich na te niezwykłe spotkania!!! Różaniec dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30 z wyjątkiem środy (wtedy różaniec o 21.00)

3 października 2019

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

W 2017 r. papież Franciszek zapowiedział Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który będzie przeżywany w październiku 2019 r.
Poniżej treść listu zapowiadającego to wydarzenie:

29 września 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 206 >