Z okazji Dnia Matki

W środę 25 maja o godz. 20.00 odbył się koncert w wykonaniu scholi parafialnej "Arka" z okazji Dnia Matki. 26 maja - DZIEŃ MATKI. W ten dzień każdy składa życzenia swoim ukochanym Mamom. Dziękujemy za trud wychowawczy, poświęcenie i okazywaną zawsze miłość.

ODPUST Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin

Drodzy Parafianie i Goście. Czcigodni Pielgrzymi i czciciele Matki Bożej zatroskani o dobro swoich rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Powoli kończy się maryjny miesiąc maj, ale już teraz zapraszamy na uroczystości odpustowe do naszego Sanktuarium, które rozpoczną się w piątek 17 czerwca. Poniżej znajduje się folder informacyjny.

pobierz

Grill z Maryją

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wolontariusze zorganizowali w sobotę 21 maja spotkanie formacyjne w połączeniu z rekraacją w ogrodzie Sióstr Niepokalanek w Kościerzynie z udziałem ks. prob. Antoniego Bączkowskiego oraz Pana Burmistrza Michała Majewskiego. O godz. 19.30 odbyło się nabożeństwo majowe, po którym uczestnicy spotkania mogli poczęstować się kiełbaskami z grilla. Nie zabrakło również wspólnej zabawy, śpiewów i tańców. Przedsięwzięciem tym zainteresowała się Telewizja Gdańsk, która przyjechała aby nagrać materiał i zmontować relację na temat Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji.

Odpust parafialny Świętej Trójcy

Uroczystość Świętej Trójcy to dla naszej wspólnoty parafialnej dzień odpustu. W niedzielę 22 maja br. o godz. 12.30 sumę odpustową sprawował bp pomocniczy Wiesław Śmigiel.

22 maja 2016

Nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o warunkach rekrutacji na rok akademicki 2016/2017.

22 maja 2016

Platynowy Jubileusz ks. Reglińskiego

55 - lecie kapłaństwa obchodził w sobotę 21 maja br. nasz emeryt ks. prałat Zbigniew Regliński. O godz. 12.00 dostojny jubilat sprawował uroczystą Mszę św. wraz z koncelebransami. Homilię wygłosił ks. prałat Marian Szczepiński. Liturgię uświetnił zespół folklorystyczny "Kaszubskie Nuty".

21 maja 2016

Neoprezbiterzy w Sanktuarium

W piątek 20 maja br. Mszę św. o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym koncelebrowali wszyscy księża neoprezbiterzy, którzy 14 maja przyęli święcenia prezbiteratu w Pelplinie. Na początku Mszy św. nowowyświęconych kapłanów pozdrowił ks. prob. Antoni Bączkowski, który przez pięć lat był ich rektorem w Wyższym Seminarium Duchownym. Po Mszy św. neoprezbiterzy udzielili zgromadzonym w kościele wiernym prymicyjnego błogosławieństwa i rozdali pamiątkowe obrazki.

Msza św. prymicyjna ks. Mateusza

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 15.30 ks. Mateusz Liedtke sprawował pierwszą Mszę św. w swoim rodzinnym kościele parafialnym. Homilię wygłosił ks. Radosław Karczewski pochodzący także z naszej parafii. Na zakończenie liturgii prymicjant złożył podziękowania Bogu za łaskę powołania, rodzicom i rodzinie, kapłanom i wszystkim, którzy wspierali go na drodze ku kapłaństwu oraz udzielił specjalnego błogosławieństwa. Swoje odtąd kapłańskie życie powierzył Matce Bożej przed Jej wizerunkiem w naszym sanktuarium.

15 maja 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 163 >