Ćwiczenia duchowe dla młodzieży

Za nami pierwsze rekolekcje kerygmatyczne dla kandydatów do bierzmowania. Kolejne 24-25 listopada.

19 listopada 2017

Słowo Biskupa Diecezjalnego

LIST BISKUPA PELPLIŃSKIEGO RYSZARDA KASYNY DO DUCHOWIEŃSTWA I WIERNYCH W ZWIĄZKU Z NOMINACJĄ BISKUPA WIESŁAWA ŚMIGLA NA BISKUPA DIECEZJI TORUŃSKIEJ

19 listopada 2017

Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania

UWAGA KLASY VII i II !!!

1. Dwudniowe rekolekcje ewangelizacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (pierwsza tura) z klas VII i II rozpoczną się w piątek 17 listopada w Szkole Podstawowej nr 3. Zbiórka o godz. 17.15 w szkole. Zabrać ze sobą długopis oraz indeks. Zakończenie zajęć w piątek ok. godz. 20. Informacje dotyczące soboty będą podane na miejscu.

2. Druga tura rekolekcji ewangelizacyjnych i taki sam program odbędzię się 24-25 listopada również w Szkole Podstawowej nr 3. Podział kandydatów na poszczególne terminy został zrobiony podczas spotkań w grupach 6-8 listopada na cmentarzu.

UDZIAŁ W REKOLEKCJACH JEST OBOWIĄZKOWY

17 listopada 2017

Nowy biskup toruński

Papież Franciszek mianował nowym biskupem toruńskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla – poinformowała w sobotę (11.11.2017) Nuncjatura Apostolska. Zastąpi on bp. Andrzeja Suskiego, który przechodzi na emeryturę.

12 listopada 2017

Koncert organowy

Zapraszamy na koncert organowy. Zobacz informacje szczegółowe.

7 listopada 2017

Zakończono I etap remontu dachu kościoła

Remont pokrycia dachu nad północno wschodnim i południowo-wschodnim ramieniem dachu zakończony.

W nadziei zmartwychwstania

Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym niekiedy opiniom - "Świętem Zmarłych", ale przypomina wszystkim wiernym o powołaniu człowieka do świętości. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.

Zobacz film z kościerskiego cmentarzu...

Zobacz zdjęcia z kościerskiego cmentarza...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 185 >