Msza święta inicjacyjna przygotowania dzieci do I-szej Komunii świętej z poświęceniem różańców

W niedzielę 26.10.2014 roku o godzinie 15.30 odbyła się Msza święta rozpoczynająca przygotowanie dzieci i ich rodzin do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która będzie miała miejsce 10.05.2015 roku. Mszę świętą poprzedziła dziesiątka różańca odmówiona przez dzieci w intencji pokoju na świecie, a po eucharystii ks. Prałat Marian Szczepiński poświęcił dzieciom różańce.

28 października 2014

Zapal płomień miłości

Zakończyła się już akcja młodzieży skupionej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią włączyli poprzez zakup zniczy a tym samym wsparli najbiedniejsze rodziny, które otrzymają paczki świąteczne również przygotowane przez KSM. Jednocześnie zachęcamy młodzież do wstępowania w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkania wspólnoty odbywają się w piątki o 19.00.

27 października 2014

W Hołdzie Sanktuarium MBKR w Kościerzynie

22.10.2014 roku o godz. 19.00 odbył się w kościele parafialnym koncert dyplomowy Szymona Sutora "W Hołdzie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie" W programie między innymi miała miejsce prapremiera autorskiej kompozycji "Missa de Beata Maria Virgine"

Dyrygent: Szymon Sutor

Soliści: Małgorzata Rocławska - sopran, Janusz Żak - baryton

Wykonawcy: Chór Mieszany IV Wydziału AM w Gdańsku, Chór Mieszany Cantores Veiherovienses, Zespół Wokalny Art`n`Voices, Orkiestra Symfoniczna złożona ze studentów oraz absolwentów AM w Gdańsku, Trio Jazzowe (M. Basiukiewicz, K. Słomkowski, S. Koryzno)

22 października 2014

Nabożeństwa Różańcowe

Rozpoczął się miesiąc naszej intensywnej modlitwy różańcowej. Ponad 130 dzieci zgromadziło się na pierwszym nabożeństwie by śpiewem i modlitwą czcić Matkę Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne nabożeństwa, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30 do kościoła parafialnego.

31 października 2014

Iskra Bożego Miłosierdzia - 28.09.2014

Od siedmiu lat wychodzimy na ulice świata aby modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Tym razem pokonujemy barierę lęku , wstydu i nieśmiałości za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. 28-09-2014 o 15.00 zgromadziliśmy się przy pomniku Chrystusa Króla, przy krzyżu na ul. Wejhera oraz przy rondzie na przecięciu ul. Skłodowskiej-Staszica.

28 września 2014

Odpust Matki Boskiej Bolesnej

Dziś przeżywaliśmy odpust sanktuaryjny ku czci Matki Bożej Bolesnej. Sumie Odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Wiesław Śmigiel.

Triduum św. Stanisława Kostki

Pierwszy dzień ku czci Świętego Stanisława Kostki przebiegł pod hasłem 5R. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - zapraszamy we środę i czwartek o 16.30 do kościoła parafialnego :)

Zaproszenie na Odpust Matki Bożej Bolesnej

Zapraszamy bardzo serdecznie na odpust Matki Bożej Bolesnej. Do udziału w tej uroczystości szczególnie zachęcamy osoby należące do Róż Różańcowych oraz osoby Życia Konsekrowanego. Msze św. zostaną odprawione o 6.30, 8.00 i 9.00. O 11.00 rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania na placu Jana Pawła II. O 11.30 z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej wyruszy procesja pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Śmigla a o 12.00 rozpocznie się suma odpustowa. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 144 >