Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci.

2.03.2015 rozpoczęły się parafialne rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych. Prowadzi je nasz dawny ks. Wikariusz - Damian Drozdowski, który jak zawsze z usmiechem i radością głosi Dobrą Nowinę.

3 marca 2015

Msza święta inicjacyjna przygotowania dzieci do I-szej Komunii świętej z poświęceniem świec i medalików.

W niedzielę 22.02.2014 roku o godzinie 15.30 odbyła się kolejna Msza święta przygotowująca dzieci i ich rodziny do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która będzie miała miejsce 10.05.2015 roku. Mszę świętą odprawił ks. Proboszcz Marian Szczepiński, a na koniec spotkania poświęcił dzieciom świece i medaliki.

22 lutego 2015

Wielki Post

Środą Popielcową rozpoczęliśmy kolejny Wielki Post naszego życia. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.: 9.00; 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci, 17.30 z kazaniem pasyjnym, które głosi w tym roku ks. Marcin Sikorski. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w tym nabożeństwie także można uzyskać odpust zupełny.

22 lutego 2015

Światowy Dzień Chorego

Mszą świętą o godzinie 10.00 w Sanktuarium MBKR pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bpa dr. hab. Wiesława Śmigla rozpoczął się diecezjalny obchód Światowego Dnia Chorego. Po Mszy świętej miało miejsce nabożeństwo lurdzkie z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Druga odsłona tego uroczystego dnia odbyła się na sali "Sokolnia" gdzie już po raz 12 zostały wręczone Medale im. Matki Teresy z Kalkuty

11 lutego 2015

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego obchodzony w Pelplinie

W dniu 2 lutego br. do katedry pelplińskie przybyły osoby życia konsekrowanego z całej diecezji, aby pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny przeżyć wspólnie Dzień Życia Konsekrowanego.

Uroczystość rozpoczęła się procesją ze świecami do katedry, gdzie została odprawiana Msza święta.

W homilii Ksiądz Biskup przypomniał o niektórych założycielach zakonów i zgromadzeń , o różnorodności charyzmatów i ich roli w Kościele i w życiu społecznym.

Wszyscy zakonnicy ponowili swoje przyrzeczenia i śluby.

W Roku Życia Konsekrowanego, który obecnie przeżywamy, dzień ten był również okazją do szczególnej pamięci o tych zakonnikach i siotrach zakonnych , którzy przeżywają swoje jubileusze zakonne. Ksiądz Biskup wręczył Jubilatom list gratulacyjny z życzeniami.

Wśród sióstr Jubilatek 25 lecia życia zakonnego były też nasze siostry z Kościerzyny: s. Faustyna i s. Ilona - niepoklanki.

Podczas Mszy świętej śpiewał chór Sióstr Franciszkanek od Miłości Chrześcijańskiej i Pokuty z Orlika , a także chór kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Po uroczystym obiedzie, osoby życia konsekrowanego wysłuchały konferencji wygłoszonej przez Wikariusza Biskupiego do spraw życia konsekrowanego ks. Prałata Mariana Szczepińskiego na temat : Życie konsekrowane znakiem sprzeciwu we współczesym świecie. Ksiądz Prałat ujął to zagadnienie w trzech aspektach: Jezus Chrystus znakiem sprzeciwu, Kościół znakiem sprzeciwu i w konsekwencji osoby życia konsekrowanego znakiem sprzeciwu dla świata.

3 lutego 2015

95 rocznica wyzwolenia Kościerzyny.

Uroczysta msza święta sprawowana przez księdza prałata Mariana Szczepińskiego, przywitanie wojsk, pokazy szwoleżerów, wystąpienia gości oraz złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów w miejscach pamięci, Mini Rajd Kaszubski - tak świętowano rocznicę Wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny, które 95 lat temu przybyły, by uwolnić Kaszubów spod zaboru pruskiego.

2 lutego 2015

Pielgrzymka kapłanów Miasta Biskupiego - 26.01.2015

Prawie 40 kapłanów wzięło udział w dniu skupienia Mista Biskupiego - Pelplina w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy przedłożenia ks. kanonika Andrzeja Szopińskiego p.t. "Kapłan - człowiek nawrócenia". Ksiądz Biskup Diecezjaly Ryszard kasyna udzielił wszystkim błogosławieństwa, po czym odbył wizytę duszpasterską w mieszkaniach księży pracujących w parafii Świętej Trójcy.

27 stycznia 2015

Kolędnicy Misyjni 2015

Dzień 6 stycznia obchodzony jest na całym świecie jako Misyjny Dzień Dzieci.

W tym to dniu już od dwudziestu lat dzieci polskie angażują się w akcję Kolędników Misyjnych, która polega na niesieniu do rodzin ze swojej parafii Dobrej Nowiny o Narodzeniu Pana Jezusa, informowaniu o trudnych warunkach życia dzieci mieszkających w najbiedniejszych zakątkach świata i niesieniu pomocy materialnej jako jednej z kolejnych form wspomagających misje. W naszej parafii p.w. Świętej Trójcy po raz kolejny w tym roku wyruszyli Kolęnicy Misyjni pragnący dać świadectwo swojej wierze i zaangażowanie w dzieło misyjne. Do dzieci przebrane w stroje reprezentujące kraje pięciu kontynentów dołączył Arsen z Afryki, Kamerunu. Obecność Arsena wśród Kolędników Misyjnych była wielką radością i niezrównaną pomocą, a dla Rodzin, które tak serdecznie i życzliwie naas przyjęły otuchą i nadzieją, pocieszeniem i większym zrozumieniem niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Wszystkim Rodzinom, które z otwartym sercem i wielką hojnością nas przyjęli, wspomagając dzieci z Burundi, Afryki serdecznie dziękujemy w ich imieniu zapewniając o modlitwie i codziennej Mszy świętej w intencji Dobrodziejów dla Misji.

8 stycznia 2015

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 148 >