rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Kolędnicy Misyjni 2015

Kolędnicy Misyjni 2015

Dzień 6 stycznia obchodzony jest na całym świecie jako Misyjny Dzień Dzieci.

W tym to dniu już od dwudziestu lat dzieci polskie angażują się w akcję Kolędników Misyjnych, która polega na niesieniu do rodzin ze swojej parafii Dobrej Nowiny o Narodzeniu Pana Jezusa, informowaniu o trudnych warunkach życia dzieci mieszkających w najbiedniejszych zakątkach świata i niesieniu pomocy materialnej jako jednej z kolejnych form wspomagających misje. W naszej parafii p.w. Świętej Trójcy po raz kolejny w tym roku wyruszyli Kolęnicy Misyjni pragnący dać świadectwo swojej wierze i zaangażowanie w dzieło misyjne. Do dzieci przebrane w stroje reprezentujące kraje pięciu kontynentów dołączył Arsen z Afryki, Kamerunu. Obecność Arsena wśród Kolędników Misyjnych była wielką radością i niezrównaną pomocą, a dla Rodzin, które tak serdecznie i życzliwie naas przyjęły otuchą i nadzieją, pocieszeniem i większym zrozumieniem niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Wszystkim Rodzinom, które z otwartym sercem i wielką hojnością nas przyjęli, wspomagając dzieci z Burundi, Afryki serdecznie dziękujemy w ich imieniu zapewniając o modlitwie i codziennej Mszy świętej w intencji Dobrodziejów dla Misji.

>>Zapraszamy do GALERII<<

8 stycznia 2015
 
Życzenia Noworoczne 2015

Życzenia Noworoczne 2015

Nowy Rok 2015 niech będzie dla nas czasem otwarcia się na wszystkie wartości, które wraz z narodzeniem przyniosło na świat Boże Dziecię!

Niech nam towarzyszy miłość, spokój, szacunek, wzajemna troska, dzielenie się Ewangelią.

Życzę też trwania w Łasce Bożej i dobrego zdrowia. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie wypełniony Bożą radością.

Życzenia te kieruję do moich braci w kapłańskiej posłudze, do osób życia konsekrowanego i wszystkich umiłowanych parafian oraz wszystkich którzy modlą się w naszych sanktuariach.

ks. Marian Szczepiński

Wasz Proboszcz

31 grudnia 2014
 
Zakończenie Rorat 2014

Zakończenie Rorat 2014

Zakończyło się nasze roratnie przygotowanie do narodzenia Jezusa Chrystusa. Dzieci, które sumiennie chodziły na poranną Mszę świętą otrzymały pamiątkowe poduszki przypominające, że wszyscy jesteśmy owieczkami w stadzie Pana Jezusa, a On jest Barankiem Bożym, który narodził się w Betlejem by nas zbawić.

>>Zapraszamy do GALERII<<

24 grudnia 2014
 
Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych

Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych

Przedbożonarodzeniowe spotkania stały się chyba już tradycją. Coraz bardziej powszechne i chętnie praktykowane spotkania opłatkowe – w różnych środowiskach - stwarzają okazję by podzielić się najlepszymi życzeniami. Nie tylko z najbliższymi, z którymi zasiądziemy do wigilijnego stołu. Chcemy je złożyć sobie nawzajem w szkole, zakładzie pracy, czy po prostu z ludźmi, z którymi w jakiś sposób jesteśmy związani. W sobotnie popołudnie (13 XII), w miłej i radosnej atmosferze odbyło się owe spotkanie, na które licznie przybyli Członkowie Żywego Różańca. Nie zabrakło również Księdza Proboszcza wraz z współpracownikami, którzy z niekrytą radością podzielili się opłatkiem z wszystkimi uczestnikami Wigilii. Następnie zebrani, przy wspólnym stole, z kolędą w tle i serdecznymi rozmowami raczyli się kawą i pysznymi ciastami, które przygotowała moderatorka naszej wspólnoty - pani Krystyna. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania składamy wielkie Bóg Zapłać!

>>Zapraszamy do GALERII<<

21 grudnia 2014
 
Spotkanie opłatkowe Wspólnoty Krwi Chrystusa

Spotkanie opłatkowe Wspólnoty Krwi Chrystusa

19.12.2014 Wspólnota Krwi Chrystusa zgromadziła się na spotkaniu opłatkowym by razem modlić się w oczekiwaniu na narodziny Zbawiciela. Była to także dobra okazja, by złożyć sobie wzajemne życzenia na nadchodzący nowy rok.

>>Zapraszamy do GALERII<<

20 grudnia 2014
 
Spotkanie opłatkowe sióstr diecezji pelplińskiej

Spotkanie opłatkowe sióstr diecezji pelplińskiej

W sobotę 13 grudnia 2014r. w klasztorze sióstr niepokalanek odbyło się spotkanie opłatkowe sióstr zakonnych z Diecezji Pelplińskiej. O godz.10.30 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny, a koncelebransami byli: ksiądz prałat Marian Szczepiński – wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego i ksiądz Alfons Makowski – kapelan sióstr niepokalanek.Na wstępie Ksiądz prałat pozdrowił Arcypasterza i nawiązał do rozpoczętego przed dwoma tygodniami Roku Życia Konsekrowanego. Powitał też wszystkie siostry licznie zebrane w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Liturgię ubogacił pięknym śpiewem chór sióstr juniorystek i nowicjuszek ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Miłości i Pokuty Chrześcijańskiej z Orlika. Podczas homilii Ksiadz Biskup ukazał adwent jako czas nadziei i odnowy miłości. Po Mszy świętej obejrzeliśmy spektakl o realiach życia zakonnego (scenka, prezentacja, słowa ojca św. Franciszka , tańce z pieśniami uwielbienia) przygotowany przez młodzież zakonną Sióstr Franciszanek z Orlika, "pod czujnym okiem" przełożonej prowincjalnej siostry Mirony Turzyńskiej. W refektarzu zakonnym odbyła sie druga część spotkania. Ksiądz Biskup pobłogosławił opłatki i złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia. Przy śpiewie kolęd zasiedliśmy do stołu , by raczyć się gorącym barszem z uszkami. Na zakończenie kilka informacji przekazał ks.prałat Marian Szczepiński. W radosnej atmosferze każdy powrócił do swojej wspólnoty, by nieść dalej Ewangelię radości.

>>Zapraszamy do GALERII<<

15 grudnia 2014
 
Siódma zbiórka żywności Caritas. Tak, pomagam!

Siódma zbiórka żywności Caritas. Tak, pomagam!

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki, która jest przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce, wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki. Zbierać będziemy artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. Za artykuły otrzymane już dziękujemy!

>>Zapraszamy do GALERII<<

13 grudnia 2014
 
Rejonowy dzień wspólnoty Kościoła Domowego w Kościerzynie

Rejonowy dzień wspólnoty Kościoła Domowego w Kościerzynie

W sobotę 6 grudnia br., w pierwszą sobotę miesiąca, wspólnota Domowego Kościoła działająca przy parafii Świętej Trójcy wraz ze swoim moderatorem ks. Marcinem Sikorskim przygotowała w kościerskim sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin adwentowy dzień skupienia dla Domowego Kościoła całego rejonu pod hasłem „Budować jedność”. W spotkaniu uczestniczyły rodziny m.in. z Lipusza, Nowej Karczmy, Somonina, Goręczyna, Linii, Kartuz i Kościerzyny. O godz. 10.00 miało miejsce zawiązanie wspólnoty, a następnie modlitwa w ramach Namiotu Spotkania przygotowująca grupę do udziału w Eucharystii. Kolejnym punktem programu była Msza św., której przewodniczył opiekun kościerskiego oddziału wraz z ks. Hubertem Kitowskim, proboszczem z Goręczyna. W samo południe wszyscy uczestnicy spotkania udali się na obiad oraz kawę z ciastem do salki parafialnej. Po posiłku ks. Marcin Sikorski wygłosił konferencję na temat „Jak dzielić się jednością?”. Oprócz tego chętne osoby mogły podzielić się własnym świadectwem. Ponad to cała wspólnota została podzielona na pięć mniejszych grup, aby wykonać określone ćwiczenia, z których wnioski zaprezentowano w podsumowaniu. Na zakończenie spotkania odmówiono wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.00 wszyscy z Bożym błogosławieństwem udali się do domu. Dzięki ofiarności całej wspólnoty udało się również zebrać sumę pieniędzy na rzecz jednej rodziny, której dom uległ pożarowi. W rejonowym dniu wspólnoty wzięło udział blisko 100 osób, w tym około 30 dzieci, dla których przygotowano pamiątkowe upominki od św. Mikołaja. Oprawę muzyczną przygotowali Maria i Jan Szulcowie z Linii.

>>Zapraszamy do GALERII<<

10 grudnia 2014
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 147 >