Pielgrzymi pamiętają

15 dni, 510 kilometrów, każdego roku od 30 lipca do 13 sierpnia pielgrzymim szlakiem zdążamy do Jasnogórskiej Pani, naszej Matki i Królowej.

Dzisiaj pozdrowienia dla Parafian i mieszkańców Kościerzyny przesyła ks. proboszcz Antoni oraz ks. Łukasz - kierownik grupy kaszubskiej.

Zamieszczone pamiątkowe zdjęcia to pielgrzymi z Kościerzyny w drodze na Jasną Górę - stacja w Malanowie i Tokarach, czyli dziewiąty i dziesiąty dzień pielgrzymki.

Wspieramy naszą grupę codzienną modlitwą różańcową, odmawianą po wieczornej Mszy świętej.

8 sierpnia 2019

Prymas dialogu – In Verbo Tuo

©Agencja ATM
Nota prasowa filmu
pt. „Prymas dialogu – In Verbo Tuo”

Film dokumentalno-biograficzny o ks. prof. abp. Henryku Muszyńskim ukazujący dzieciństwo i młodość spędzoną w Kościerzynie, studia seminaryjne w Pelplinie a następnie całą drogę jaką przebył od święceń kapłańskich aż po uzyskanie największej godności w kościele  katolickim – Prymasa Polski.

Film ukazuje imponujące i bogate życie jednego z najwybitniejszych intelektualistów Polski, jak powszechnie się mówi „budowniczego mostów” i dialogu. Dziś seniora i wybitnego Męża Stanu.

O swojej współpracy i relacjach z abp. Henrykiem Muszyńskim opowiedzieli m.in. abp abp Alfons Nossal, Stanisław Gądecki, kard. Stanisław Dziwisz,  kard. Reinhard Marx – przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, Michael Schudrik – naczelny rabin Polski,  abp Sawa – prawosławny metropolita warszawski i całej Polski,  ks. prof. Józef Kloch,   ks. Mirosław Jasiński – osobisty sekretarz i kapelan arcybiskupa, dr Hans Gert-Petering – b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Burkhard Haneke z Niemiec, prof. Stanisław Krajewski, Lidia Ciecierska,  Jerzy Buzek.

Czas emisyjny filmu – 55 minut
Rok produkcji – 2019

Prapremiera filmu
Niedziela, 11  sierpnia, godz. 13.00
kino Remus w Kościerzynie

3 sierpnia 2019

Święto Chleba

Ostatniego dnia lipca br. miało miejsce w Kościerzynie XXII Święto Chleba. Z tej okazji odprawiona była Msza św., koncelebrowana przez proboszczów kościerskich parafii. Poźniej na Rynku dla mieszkańców i turystów Piekarnia Cukiernia B&J Jarzębińscy zorganizowała okolicznościowy festyn.

1 sierpnia 2019

Pątnicy w drodze na Jasną Górę

Grupa Kaszubska Diecezji Pelplińskiej rozpoczęła tegoroczną pielgrzymkę do Częstochowy.

30 lipca 2019

Koncert

W minioną niedzielę (28 lipca) gościliśmy w naszej parafii zespół muzyczno-wokalny Czeremszyna z Tarnopola na Ukrainie.

29 lipca 2019

Do Zambii

Marcianna udaje się jako wolontariusz świecki na misje do Zambii. W niedzielę, 30 czerwca z rąk ks. proboszcza Antoniego otrzymała krzyż misyjny.

6 lipca 2019

Królowo Rodzin módl się za nami.

Fotorelacja z odpustu.

22 czerwca 2019

Boże Ciało 20.06.2019

Tegoroczna procesja eucharystyczna w Kościerzynie zjednoczyła wszystkie trzy parafie i wyruszyła z kościoła Zmartwychwstania Pańskiego, a zakończyła się na Placu św. Jana Pawła II.

20 czerwca 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 204 >