Nowe wytyczne

1. W związku z nowymi ograniczeniami epidemicznymi w naszym kraju i dynamiką zachorowań, będąc w strefie czerwonej, w kościele od soboty może przebywać 139 osób osób, u Sióstr Niepokalanek 31, w kościele św. Barbary 26 osób, a w kościele w Lizakach 12. Pomóżmy sobie nawzajem przestrzegając wytycznych, o które apelują władze państwowe i kościelne.

2. Nie odbędzie się w niedzielę o godz. 19.00 tak oczekiwany koncert, którym chcieliśmy uczcić św. Jana Pawła II oraz 50-lecie powołania naszego kościerskiego sanktuarium maryjnego. Reżim sanitarny i bezpieczeństwo oraz kwestie zdrowotne uniemożliwiły nam przeżycie wspólnego wieczoru.

3. Wznawiamy niedzielne transmisje Mszy świętej on-line o godz. 9.30. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, którzy ze względów zdrowotnych czy epidemiologicznych nie mogą być obecni.

17 października 2020

Dzień Dziecka Utraconego

15. października to szczególny dzień modlitwy. Dzień, w którym rodzice wspominają swoje dziecko, które nie miało okazji zobaczyć stworzonego przez Pana Boga świata. Podobnie jak w poprzednich latach, rodziny utraconych dzieci zgromadziły się w kościele św. Barbary na mszy św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza. Następnie odbyła się procesja do grobu w którym złożono szczątki dzieci nienarodzonych z kościerskiego szpitala. Otaczamy modlitwą wszystkich, którzy doświadczyli utraty dziecka. Za wczorajszy dzień pragniemy podziękować Panu dr. Michałowi Kujachowi, Pani Jagodzie Maszka, naszej Straży Pożarnej, zakładowi pogrzebowemu Arkadia i oczywiście ks. Wiesławowi, kapelanowi szpitala w Kościerzynie.

18 października 2020

50 lat miłości Matki - Królowej Rodzin

W niedzielę 11. października przypada 50 lat od ustanowienia w naszej parafii sanktuarium maryjnego Królowej Rodzin. Choć od wielu lat istniał kult w naszym kościele u Królowej Rodzin, to Biskup Chełmiński Kazimierz Józef Kowalski dokładnie 11. października 1970r. ustanowił to miejsce sanktuarium. Dokument umieszczamy do publicznej wiadomości na stronie internetowej i pragniemy tą niedzielę zawierzać się opiece naszej Matki, szczególnie w trwającej pandemii. Jednocześnie informujemy, że wyrazem naszej wdzięczności za ten dar będzie koncert, który jest również upamiętnieniem św. Jana Pawła II w kolejną niedzielę 18. paździenika br., gdzie wystąpi p. Olga Szomańska. Oczywiście w czasie wszystkich wydarzeń prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych.

10 października 2020

Uwaga!

W związku z panującą pandemią z przykrością informujemy, że misje parafialne zaplanowane w dniach 11-18 października zostają przełożone na przyszły rok w podobnym terminie. Powodem są obostrzenia ilości osób w kościele oraz choroba księdza misjonarza. Życzymy wszystkim zdrowia i pamiętajmy o modlitwie za chorych, cierpiących oraz o oddalenie pandemii.

9 października 2020

Październik - pamiętaj o Matce!

Dziś rozpoczął się miesiąc październik, a więc czas naszej modlitwy różańcowej. W tym roku, pragniemy poznać w czasie spotkań modlitewnych postać św. Józefa. Ten niezwykły święty, który na kartach Pisma Świętego nie pozostawił żadnego słowa, czyni niesamowite cuda. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 oraz młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30 (oprócz środy, kiedy różaniec odmawiamy o 21.00). Niech niezabraknie Ciebie na spotkaniu z naszą Matką!

1 października 2020

Koronka na ulicach miast świata

Boże Miłosierdzie nie ma granic, ale zgodnie z wezwaniem jakie Pan Jezus zostawił św. Faustynie pragniemy wypraszać je modlitwą Koronki do Bożego Miłosiedzia o godz. 15.00, w tej szczególnej godzinie. W poniedziałek, 28. września w różnych miejscach na terenie naszej parafii wielu wiernych modliło się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i wspaniałe świadectwo wiary.

28 września 2020

"Już gościsz Jezu w sercu mym"

W niedzielę 27. września na Mszach św. o godz 8.30 i 11.00 dzieci z naszej parafii z klas czwartych przystąpiły do I Komunii Świętej. Radość dzieci i całej wspólnoty parafialnej jest niesamowita z obecności Chrystusa w ich życiu. Uroczystościom przewodniczył nasz ks. Proboszcz. Bardzo dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i za sprawowaną Eucharystię w ich intencji. Szczególne podziękowania składamy rodzicom za ich trud wychowania oraz nauczycielom i katechetom.

28 września 2020

Służba w III Zakonie św. Franciszka

20 września Podczas Kapituły Wyborczej Franciszkańskiego Zakonu Świeckiego przy naszej parafii w obecności Delegata Rady Regionalnej Zdzisława Góreckiego z Gdańska została wybrana Rada Wspólnoty na trzyletnią kadencję. Przełożoną została Stefania Łosińska, zastępcą Przełożonej została mianowana Stefania Dziemińska, która również jest odpowiedzialna za formację nowych członków, sekretarzem została Mariola Etmańska, a skarbnikiem Teresa Kobus. Życzymy wielu łask Bożych na czas posługi, a św. Franciszek niech wspomaga swoją modlitwą!

21 września 2020

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 215 >