Święcenia kapłańskie w Pelplinie

Dk. Adam Chyła i dk. Sławomir Serkowski, którzy w bieżącym roku akademickim odbywali praktykę duszpasterską w naszej parafii, wraz z ośmioma pozostałymi diakonami przyjęli święcenia prezbiteratu dnia 25 maja 2019 r. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie z rąk biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Gratulujemy i wspieramy modlitwą w kapłańskiej służbie.

25 maja 2019

WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ Słowo biskupów do wiernych

Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych,
którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej
kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza (Mk 9, 42)
Drogie Siostry i drodzy Bracia!

25 maja 2019

Uroczystość I Komunii św.

19 maja o godz. 11.00 dzieci z kl. III przyjęły pierwszy raz Komunię św. Życzmy nieustannego wzrostu wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

20 maja 2019

26 maja WYBORY

Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

20 maja 2019

Jubileuszowy Konkurs

W sobotę 11 maja odbył się XX Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej, organizowany przez naszą parafię i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Oddział w Kościerzynie.

12 maja 2019

Namaszczeni Duchem Świętym

W uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej.

9 maja 2019

5 maja - III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12), w niedzielę 5 maja, będziemy obchodzić III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niedziela Biblijna rozpocznie XI Tydzień Biblijny (5-11 maja).

4 maja 2019

3 maja - religijnie i patriotycznie

Tradycyjnie 3 maja o godz. 12.30 w czasie Mszy św. upraszaliśmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny. Liturgii przewodniczyli proboszczowie kościerskich parafii. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele władz samorządowych, środowisk kombatanckich oraz innych instytucji i społeczności, a także poczty sztandarowe.

Relacja lokalnego portalu - TUTAJ

4 maja 2019