„Miłość Cię znajdzie...”

Już zakończyło się XVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach lednickich.
W tym roku w roli głównej spotkania wystąpiła św. Faustyna, a hasłem spotkania były jej słowa: „Miłość Cię znajdzie...” Do Wielkopolski przyjechały relikwie siostry z krakowskich Łagiewnik. Na Lednicę przywieziona została obrączka św. Faustyny, którą nosiła na znak zaślubin z Chrystusem. To zaszczyt dla Lednicy, bo obrączka nie była dotąd publicznie pokazywana. Jest także konfesjonał, przy którym się spowiadała i trumienka, w której były relikwie świętej przed kanonizacją w Rzymie. Mszę św. koncelebrował prymas Polski, a homilię wygłosił bp Edward Dajczak.
         I znaleźliśmy miłość...Jedni w piękni e przeżytej spowiedzi.... wszyscy w Eucharystii.... a także w śpiewie, tańcu i drugim człowieku..... Wróciliśmy do domu z gadżetami, pamiątkami z szesnastej edycji lednickiego czuwania. Tym razem jest to wybór myśli z "Dzienniczka" św. Faustyny oraz książka o nawróceniu byłego biznesmena Romana Kluski. Na deser każdy z nas dostał serce z piernika - słodki znak miłości.
         Wiele mówiono o złej pogodzie podczas spotkania.... ale kto chciał to i zdążył się opalić. Można było być świadkiem prześlicznej tęczy na niebie.... a także przedziwnych „znaków” - kiedy słońce zaświeciło zaraz po odmówionej Koronce do Bożego Miłosierdzia i na Mszy Świętej pożegnało nas wystraszając chmury. To był cudowny wyjazd.... za rok jedziemy znowu!!.

>>Zapraszamy do GALERII<<

3 czerwca 2012