Biskup Pelpliński oddaje diecezję pod opiekę Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin

Maryjo z Nazaretu i z Betlejem! Gdy nastała pełnia czasu i dokonało się wszystko, co było powiedziane od Pana przez proroka, Ty zostając Matką Jezusa Chrystusa, który nas nazywa swoimi braćmi, stałaś się także Matką rodziny ludzkiej, a uczestnicząc w królewskiej misji Syna, wysłużyłaś sobie niosący nam nową nadzieję przywilej Królowej Rodzin. Dziś przeto, stojąc przed 1śniącym złotymi koronami Twoim wizerunkiem, proszę razem z ludem mojej pasterskiej trosce powierzonym, ażebyś była dla naszych rodzin znakiem nadziei i takiej miłości, która tylko w Bogu może mieć swoje spełnienie. Kościerska Pani, tak swojsko brzmi tu Twój nowy tytuł, a my wiemy, że jest w nim zawarta, razem z posłaniem do rodzin, odwieczna mądrość Boga wszechmogącego. Tą właśnie mądrością wsparci, wdzięczni za łaskę nawiedzenia nas przez Słowo, które w Tobie, o Matko, ciałem się stało sławimy Cię dziś i zawsze wychwalać będziemy. Stajemy przed Tobą, Królowo Rodzin, ażeby przede wszystkim prosić o zdrowie dla naszych domów, w których rodzimy się, wzrastamy i żyjemy jako Twoja rodzina. Powierzamy Tobie, Matko naszego Pana, życie naszych rodzin i ich dzieci. Strzeżenie życia to nasz święty obowiązek - ludzki i chrześcijański. Gorąco pragniemy, w Ciebie zapatrzeni, wychowywać młode pokolenie tak, by rosło nie tylko w latach, ale pomnażało się w mądrości, w łasce u Boga i u ludzi. Gdy zbliża się trzecie Tysiąclecie chrześcijaństwa, tym pil-niej pragniemy się uczyć tego, co to znaczy przyjmować słowo Boże i spełniać je na co dzień w życiu. Królowo Rodzin, razem z Tobą będziemy budować nasz wspólny dom wsparty na skale Bożego prawa. Będziemy pamiętać o tym, że Twój Syn, a nasz Pan i Brat, powiększył swoją rodzinę o każdego, kto słucha Jego słów i zachowuje je w życiu. To jest właśnie budowanie życia na skale! Niech Bóg będzie błogosławiony, iż dał nam Ciebie jako orędowniczkę i wspomożycielkę. Niech będzie błogosławiony po wszystkie wieki wieków. Amen.

20 października 2010