rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Chryste, przyjdź Królestwo Twoje!

Chryste, przyjdź Królestwo Twoje!

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku kościelnego...

Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego, jak co roku, przy pomniku Chrystusa Króla, wierni pod przewodnictwem księdza proboszcza Antoniego uczestniczyli po sumie parafialnej w okolicznościowym nabożeństwie.

Chryste, przyjdź Królestwo Twoje! Chryste, przyjdź Królestwo Twoje! Chryste, przyjdź Królestwo Twoje! Chryste, przyjdź Królestwo Twoje!
 
26 listopada 2017

powrót