Chryste, przyjdź Królestwo Twoje!

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku kościelnego...

Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego, jak co roku, przy pomniku Chrystusa Króla, wierni pod przewodnictwem księdza proboszcza Antoniego uczestniczyli po sumie parafialnej w okolicznościowym nabożeństwie.

Chryste, przyjdź Królestwo Twoje! Chryste, przyjdź Królestwo Twoje! Chryste, przyjdź Królestwo Twoje! Chryste, przyjdź Królestwo Twoje!

26 listopada 2017