Czas łaski

Wspólnota duszpasterzy parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej.

I.

Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzić będziemy 14 września 2017 r. (czwartek). Sumie odpustowej o godz. 11.00 w kościele Świętej Trójcy przewodniczył będzie Ks. Andrzej Draws – pracujący obecnie na Ukrainie.  Po Mszy świętej na placu przy kościele poświęcimy nowy krzyż.

II.

Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej obchodzić będziemy 16 września 2017 r. (sobota). Nawiązując do tradycji odpustów sanktuaryjnych z ubiegłych lat, jest to święto Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zelatorki, zelatorów i członkom Róż. Jest to też dzień rozpoczynający kolejny rok formacji Sióstr Zakonnych. Zapraszamy także wszystkich mieszkańców naszego Miasta, czcicieli Matki Bożej, każdego kto pragnie odnowy życia wiary.

Program uroczystości jest następujący:

– o godz. 11.30 odbędzie się procesja z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z kopią Jej figury na Plac Jana Pawła II;

– o godz. 12.00 na placu Jana Pawła II sprawowana będzie uroczysta Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie J.E.Ks.Bp Wiesław Śmigiel.

11 września 2017