rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Dni odpustowe w naszej parafii

Dni odpustowe w naszej parafii

14 i 15 września br. przeżywaliśmy uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej.

fot. xms

W piątek homilię wygłosił i sumie przewodniczył ks. Andrzej Draws pracujący obecnie na Ukrainie. Wieczorem odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Kościerzyny. W sobotę uroczystości rozpoczęły sie w kościele SS. Niepokalanek, skąd wyruszyła procesja na Plac św. Jana Pawła II, gdzie miała miejsce suma odpustowa pod przewodnictwem Kanclerza Kurii Pelplińskiej ks. Adama Kałduńskiego z Pelplina. Tego dnia obchodził swój srebrny jubileusz ks. Marian Szczepiński jako odpowiedzialny za życie konsekrowane w diecezji pelplińskiej.

Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii Dni odpustowe w naszej parafii
 
15 września 2018

powrót