Dni odpustowe w naszej parafii

14 i 15 września br. przeżywaliśmy uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej.

fot. xms

W piątek homilię wygłosił i sumie przewodniczył ks. Andrzej Draws pracujący obecnie na Ukrainie. Wieczorem odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Kościerzyny. W sobotę uroczystości rozpoczęły sie w kościele SS. Niepokalanek, skąd wyruszyła procesja na Plac św. Jana Pawła II, gdzie miała miejsce suma odpustowa pod przewodnictwem Kanclerza Kurii Pelplińskiej ks. Adama Kałduńskiego z Pelplina. Tego dnia obchodził swój srebrny jubileusz ks. Marian Szczepiński jako odpowiedzialny za życie konsekrowane w diecezji pelplińskiej.

15 września 2018