Do wyższych rzeczy jestem stworzony!

Zakończyły się rekolekcje dla klas gimnazjalnych, które odbyły się w ZSP nr 3 w Kościerzynie w dniach 5-7 marca. Również uczniowie SP nr 6 w Kościerzynie brali w nich udział.

Rekolekcjonista ks. Waldemar Prondzinski – wikariusz z Lipusza przybliżył wszystkim postać św. Stanisława Kostki. Uczniowie w poniedziałek skorzystali z gościnności kina Remus i obejrzeli wartościowy film pt. Cudowny chłopak. We wtorek uczestnicy rekolekcji wysłuchali nauk rekolekcyjnych przygotowanych przez ks. Waldemara i diakona Mateusza. Gimnazjaliści usłyszeli też świadectwo Magdaleny Szczerkowskiej wielokrotnej złotej medalistki w Mistrzostwach Polski i wicemistrzyni Europy w tenisie stołowym. Dodatkowo ten dzień ubogacili uczniowie ze SP w Kaliskach Kościerskich, którzy pod kierownictwem p. Katarzyny Kleinschmidt wystąpili w przedstawieniu o św. Stanisławie. Rekolekcje znalazły swój finał w kościele parafialnym, gdzie w środę wszyscy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej przygotowanej przez p. Grażynę Bistroń oraz uczniów ZSP nr 3, a następnie we Mszy Świętej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić rekolekcje, a szczególnie: ks. Waldemarowi, Dyrektorom Szkół, Katechetom, Nauczycielom, Dyrekcji Kina Remus, pani Magdalenie Szczerkowskiej.

Do wyższych rzeczy jestem stworzony! Do wyższych rzeczy jestem stworzony! Do wyższych rzeczy jestem stworzony! Do wyższych rzeczy jestem stworzony! Do wyższych rzeczy jestem stworzony! Do wyższych rzeczy jestem stworzony! Do wyższych rzeczy jestem stworzony! Do wyższych rzeczy jestem stworzony!

9 marca 2018