I Komunia Święta

"Rodzina staje się dla dziecka pierwszym Kościołem. Tu wypełnia się powołanie do przekazywania życia oraz do przekazu wiary młodemu pokoleniu. Rodzice na podstawie przyjętego przez siebie sakramentu chrztu, włączeni są w jedną wielką rodzinę, jaką jest Kościół. Rodzina przyjmuje na siebie obowiązek religijnego wychowania dzieci. W rodzinie powinno dokonywać się najpierw przez chrzest i wspólną modlitwę wprowadzenie w liturgię Kościoła nowonarodzonych dzieci. Potem należy je stopniowo wychowywać do udziału w Eucharystii. To jest główny cel wychowawczy rodziny. Stąd w miarę jak dziecko dorasta, rodzice powinni włączyć je do uczestnictwa we Mszy świętej. Chcąc wytworzyć dziecku sprzyjający klimat, współczesna rodzina angażuje się w przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii świętej wpływając na przeżycia duchowe dzieci."

Rozpoczynając bliższe przygotowanie do uroczystości I Komunii świętej w naszej parafii podajemy plan wspólnych działań -> więcej

1. Przygotowania (próby)

dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek:
16 września (środa), 22 września (wtorek), 24 września (czwartek, próba generalna)
dzieci ze szkół nr 1 i 3:
17 września (czwartek), 21 września (poniedziałek), 23 września (środa, próba generalna)

Próby odbywają się o godz. 16.00.

2. Spowiedź święta

Dzieci przychodzą odświętnie ubrane.
Przynosimy świece oraz książeczki do nabożeństwa.
Karteczki do spowiedzi każdemu dziecku rozdają katecheci.

25 września     – piątek, godz. 16:30     – wioski
25 września     – piątek, godz. 18:45     – szkoła nr 6
26 września     – sobota, godz. 9:30      – szkoła nr 3
26 września     – sobota, godz. 11:00    – szkoła nr 1

Po spowiedzi dzieci będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dla dorosłych.

3. Przygotowanie kościoła
26 września – sobota, godz. 12:00 – dekoracja

4. Uroczystość I Komunii Świętej
27 września – niedziela

8:30 – dzieci ze szkół nr 1 i 3
Po uroczystości fotografia na zewnątrz kościoła w dwóch oddzielnych grupach ze względów bezpieczeństwa:
– najpierw szkoła nr 1 (ok.45 osób), a następnie szkoła nr 3 (ok.29 osób)
11:00 – dzieci ze szkoły nr 6 i wiosek
– najpierw szkoła nr 6 (ok.45 osób), a następnie wioski (ok. 25 osób)

5. Biały Tydzień

28 września         – poniedziałek, godz. 18:00 – szkoły nr 1 i 3 (wręczenie pamiątek)
29 września         – wtorek, godz. 18:00 – szkoła nr 6 i wioski (wręczenie pamiątek)
30 września         – środa, godz. 18:00 – szkoły nr 1 i 3 (Dzień misyjny)
1 października     – czwartek godz. 18:00 – szkoła nr 6 i wioski (Dzień misyjny)
2 października     – I piątek
            – godz. 16:30 – szkoły nr 1 i 3
            – godz. 18:00 – szkoła nr 6 i wioski
            Kazania na temat praktyki I piątków miesiąca.
            W ten dzień katecheci rozdają dzieciom książeczki „9 pierwszych piątków miesiąca”.

13 września 2020