Iskra miłosierdzia 28 IX 2017

W naszej parafii na wspólnej modlitiwe spotykamy się tego dnia o godz. 15:00:

- przy krzyżu na ul. Wejhera;

- przy pomniku Chrystusa Króla na skrzyżowaniu ulic Kaplicznej i Dworcowej;

- przy fontannie na rogu ulic Mickiewicza i Skłodowskiej (rondo NSZZ Solidarność).

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W 2014 i 2015 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem pokornie prosimy o błogosławieństwo i zjednoczenie z  nami w tej wspólnej modlitwie.

W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i  wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).

2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!

3. Za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.

4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Na stronie iskra.info.pl można znaleźć fotorelacje z poprzednich lat. Setki miast w Polsce i dziesiątki na całym świecie włączyły się w tę nadzwyczajną modlitwę.

Jeżeli czytasz to zaproszenie, to wierzymy, że nie zabraknie tam także Ciebie. Weź swoją koronkę, zaproś innych i módlcie się wspólnie tą prostą modlitwą w wymienionych intencjach. Możecie też powierzyć Panu swoje osobiste sprawy i problemy miasta, w którym się modlicie. Miłosierdzie Boże nie zna granic i rozlewa się wszędzie tam, gdzie wierni pokornie o nie proszą. Dołącz do rzeszy modlących się i wypraszaj miłosierdzie dla siebie i świata całego.

23 września 2017