JESTEM - Lednica 2018

Relacja z wyjazdu na spotkanie młodych Lednica.

W sobotę (2 czerwca) z naszej parafii wyruszyła grupa 50 osób na coroczne modlitewne spotkanie młodzieży na polach lednickich, na brzegu jeziora Lednica. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: Jestem. Słowa te miały uświadomić i umocnić młodych w tym, że Bóg JEST i chce się podzielić swoim JESTEM. On jest Źródłem naszego życia, to daje radość z bycia kochanym przez Boga, ponieważ Jemu wystarcza to, że JESTEM. Kocha każdego, bo jesteśmy.

Spotkanie było bogate w różne wydarzenia: gest obmycia nóg, świadectwa, wspólne tańce i śpiewy. Centralnym punktem spotkania była Msza święta, w której abp Grzegorz Ryś podkreślił, że dla Boga najważniejszy jest człowiek.

Spotkanie zakończyło się w nocy, ok. godziny 24 przejściem przez Rybę, oznaczające wybór Jezusa Chrystusa w moim życiu.

Wszyscy wróciliśmy w niedzielę nad ranem do Kościerzyny, zmęczeni, ale za to bardzo szczęśliwi i pełni radości Bożej. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Lednicę już za rok! (x. Szymon)

5 czerwca 2018