Koncert ewangelizacyjny grupy gospelowej CLARET GOSPEL z Wybrzeża Kości Słoniowej

8 sierpień 2014 r. w naszej parafii odbył się koncert ewangelizacyjny grupy gospelowej CLARET GOSPEL z Wybrzeża Kości Słoniowej. Zespół uświetnił także Mszę św. o godz. 18.00
        Claret Gospel to grupa założona przez o. Romana Woźnicę i ojca Andrzeja Kobylińskiego (Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów) w roku 2002, pracujących na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Claret Gospel specjalizują się w muzyce gospel, słychać też u nich fascynację reggae. Wielką popularność zawdzięczają ciężkiej pracy, stałej opiece misjonarzy i wielkiej radości w czasie koncertów. Wiele razy zapraszani byli jako chór na ważniejsze imprezy i konkursy muzyczne. Do najważniejszych należy wielki konkurs chórów z całego Wybrzeża tzw. Ocean Kultury ze wspaniałym finałem w prestiżowym obiekcie zwanym Pałacem Kultury.
        Grupa nagrała dwie płyty: jedną we własnym kraju pt. "Carinas Chrisri Urget Nos" i drugą w Polsce pt. "Zakochani w Chrystusie". W ubiegłym roku zarejestrowała jubileuszowy dwupłytowy album z okazji 10-lecia istnienia grupy. Głównym opiekunem grupy i organizatorem koncertów jest o. Roman Woźnica cmf - klaretyn.Głównym dyrygentem zespołu jest Didier Yaba - tenor, z zawodu ekonomista, z zamiłowania muzyk samouk. Do grupy dołączył w 2004 roku i jest  jego podstawą także jako kompozytor. Doskonale gra na bębnach i tańczy. W Abidżanie dyryguje trzema chórami, które zaliczane są do grona najlepszych.

>>Zapraszamy do GALERII<<

10 sierpnia 2014