Kostka znaczy więcej!

W dniach od 5.03 do 7.03.2018 r. uczniowie szkół podstawowych przeżywali  szkolne rekolekcje. Patronem tych niecodziennych dni był św. Stanisław Kostka.

Dzieci spotykały się w siedmiu grupach  w kaplicy siótr niepokalanek i w szkole w zespołach klasowych na zajęciach  podczas, których zapoznały się z Listem Episkopatu Polski o św. Stanisławie - patronie dzieci i młodzieży.

Był też czas na radosną twórczość, a wszystko po to, by bardziej uświadomić sobie, co jest najważniejsze w życiu i jak dobrze wykorzystać czas.

Służyły temu różne  gadżety: tworzyły zegary ze sklejki - w kształcie latawca, by pamiętać o czasie, który trzeba poświęcić Bogu.

Dzieci składały Kostki Rubika, bo kostka znaczy - więcej: więcj wysiłu, pracy nad sobą, modlitwy, nauki...  .Na kostkach naklejały krótkie zwroty do Boga, np. "Pomóż mi, Jezu; skróty biblijne, by szukać w Piśmie Świętym Bożego Słowa.

Młodsze dzieci sklejały i malowały swojego Anioła Stróża.

Wszyscy mogli też poćwiczyć swój umysł układając puzzle kostkowe – praca w grupach uczyła, jak ważny jest wspólny wysiłek i każdy jest tutaj potrzebny.

Każdy uczestnik rekolekcji dowiedział się, co znaczą słowa św. Stanisława Kostki" Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć."

Nauki rekolekcyjne prowadził ks. Marek Kłosowski we współpracy z ks. Szymonem, ks. Marcinem, katechetką Bernadetą Zdrojewską i siostrami niepokalankami. Oprawę muzyczną przygotowały i śpiew prowadziły: Agnieszka, Ania, Zosia i Marta.

Na zakończenie rekolekcji ks. proboszcz Antoni Bączkowski spotkał  się w  kaplicy z poszczególnymi grupami dzieci, by podsumować i przekazać ważne rady na przyszłość.

Rozmaitość form przekazu: słowo, obraz, scenki, opowiadania, piosenki, konkursy sprawiły, że dzieci z łatwoscią i chętnie przyswajały sobie prawdy, które były im przekazywane.

Dziękujemy wszystkim Kapłanom, Dyrektorom szkół, Nauczycielom, Opiekunom, PP. Jarzębińskim, młodzieży i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali nam i wspierali swoją modlitwą.

Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej! Kostka znaczy więcej!

10 marca 2018