Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św.

W III niedzielę adwentu 16 grudnia br. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, podczas uroczystej Mszy św., biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił promocji nowym 60 szafarzom, którzy reprezentowali 45 parafii diecezji pelplińskiej. Wśród nich jest 3 nowych szafarzy z naszej parafii.

Są to panowie: Adam Grodecki, Arkadiusz Malinowski, Marcin Grulkowski. Dołączają oni do grona 5 szafarzy już posługujących w naszej wspólnocie parafialnej. Była to już  - w 25 letniej historii formacji - 14 promocja. W całej diecezji posługuje 600 szafarzy.

Gratulujemy nowym szafarzom tego szczególnego wyróżnienia i życzymy owocności służby dla dobra naszej parafii. Składamy tez podziękowania za wsparcie i pomoc rodzinom naszych szafarzy. Cieszymy się zaangażowaniem apostolskim, które niech będzie uświęceniem każdego z nas i przyczynia się do rozwoju duszpasterstwa w całej parafii.

17 grudnia 2018