rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Obłóczyny Martyny Kąkol

Obłóczyny Martyny Kąkol

W Orliku, w sobotę 9 września br., u Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej odbyła się piękna uroczystość obłóczyn. 

Wśród nowych sióstr jest i nasza parafianka. Podczas uroczystej Mszy świętej przywdziała ona habit i otrzymała imię zakonne Rafaela. Radujemy się wraz z całym Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek. Rodzinie i najbliższym składamy serdeczne podziękowanie za dar nowego powołania z naszej parafii. Siostrze nowicjuszce Rafaeli wraz z modlitwą przekazujemy serdeczności i życzymy wytrwałości i pięknej drogi uświęcenia.

 

 

10 września 2017

powrót