rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium

Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium

Wprowadzeniem do centralnych uroczystości odpustowych było piątkowe wieczorne czuwanie w kaplicy Królowej Rodzin i adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie różaniec na Placu Jana Pawła II i Msza św. w kościele w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodzyńców. 

W sobotę 17 czerwca br. o godz. 12.00 bp pomocniczy diecezji pelplińskiej Wiesław Śmigiel przewodniczył sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin. Na Plac Jana Pawła II z tej okazji licznie przybyli pielgrzymi ze swoimi duszpasterzami. Relacja w RADIO i PRASA.

Tego dnia o godz. 19.00 w kościele parafialnym, który służy wszystkim wiernym od 100 lat, odbył się koncert na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów pod batutą Szymona Sutora. ZDJĘCIA

Atrakcją Niedzieli Rodzinnych Błogosławieństw był VI Festyn Parafialny na Placu Jana Pawła II. ZDJĘCIA

Poniedziałek to dzień rodzin osób powołanych i wpierających powołania. Z tej okazji o godz. 16.00 ks. dr Sławomir Kunka, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, przewodniczył liturgii Mszy św.

We wtorek o godz. 9.00 i 18.00 małżonkowie mieli okazje odnowić śluby i sobie nazwajem pobłogosławić na dalsze trwanie sakramentalnego małżeństwa. 

Środa zgromadziła licznie chorych i starszych, którzy po Mszy św. modlili się o łaskę zdrowia, cierpliwości i pogody ducha w dźwiganiu krzyża oraz przyjęli błogosławieństwo lourdzkie. W salce parafialnej odbyło się spotkanie przy kawie i cieście.

Ostatnim akcentem odpustu był czwartek poświęcony dzieciom i młodzieży, którzy kończą kolejny rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy św. wieczornej zagrał zespół "Som gorsi".

Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium Odpust Królowej Rodzin - uroczystości w sanktuarium
 
22 czerwca 2017

powrót