Parafialna pielgrzymka do Włoch

Zapraszamy na wspólnotowe pielgrzymowanie, w dniach 21 - 27 września, aby uczcić ważne rocznice wielkich świętych: 450 lecie śmierci Stanisława Kostki (nawiedzając jego grób w Rzymie) oraz 50 rocznicę śmierci i 100 lecie otrzymania stygmatów Ojca Pio. Pragniemy pielgrzymować śladami mistyków, tych, którzy bezgranicznie zaufali Panu Bogu. Pielgrzymujemy, aby tego doświadczyć, przeżyć i podjąć trud realizacji wspólnotowej drogi do świętości.
Program i szczegóły poniżej. Zapisy w biurze parafialnym!

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO WŁOCH „ŚLADAMI MISTYKÓW”

W 50 ROCZNICĘ ŚMIERCI ORAZ 100 ROCZNICĘ NADANIA STYGMATÓW ŚW. O. PIO

21-27.09.2018

PARAFIA ŚW. TRÓJCY W KOŚCIERZYNIE

OPIEKA DUCHOWA: KS. PROBOSZCZ ANTONI BĄCZKOWSKI

Dzień I

21.09.2018

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o g. 5:25. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot o g. 7:25. Lądowanie w Pizie o g. 9:45. Przejazd do Sieny – miasta św. Katarzyny. To toskańskie miasto znane jest z pięknej starówki i Katedry. Msza św. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do Asyżu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień II

22.09.2018

Śniadanie. Msza św. Spacer po średniowiecznym Asyżu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z życiem świętego. Wizyta w Bazylice św. Franciszka, jednym z  najwybitniejszych zabytków XIII i XIV-wiecznej sztuki włoskiej, czas wolny na starym mieście. Następnie wizyta w Bazylice Św. Klary – miejscu wiecznego spoczynku założycielki zakonu klarysek. Wizyta w Bazylice Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą, następnie wizyta w Rivotorto. Przejazd do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji.  Nocleg w hotelu.

Dzień III

23.09.2018

Przejazd na Watykan. Msza przy Grobie św. JP II*. Wizyta w Bazylice św. Piotra. Udział w Modlitwie Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem*. Następnie spacer trasą: Zamek św. Anioła, Plac Navona, Panteon,  Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Dalej przejście na Kwirynał do Kościoła św. Andrzeja przy którym znajduje się klasztor z celą św. Stanisława Kostki. Następnie przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień IV

24.09.2018

Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer trasą: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Janów na Lateranie, Kościół św. Piotra w Okowach, Koloseum, Łuk Konstantyna, Palatyn, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień V

25.09.2018

Śniadanie. Pożegnanie z Rzymem. Przejazd do Monte Sant’ Angelo. Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano – z relikwiami ciała i krwi Jezusa Chrystusa. Przejazd do Sanktuarium św. Michała Archanioła. Obiadokolacja i nocleg w Casa del Pellegrino.

Dzień VI

26.09.2018

Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo, zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio i miejsc z nim związanych – Kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół pw. Świętego Ojca Pio. Msza św. Powrót do Monte Sant’ Angelo, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Casa del Pellegrino.

Dzień VII

27.09.2018

Śniadanie. Przejazd w kierunku Neapolu. Wizyta przy Grobie Księdza Dolindo, następnie w Katedrze św. Januarego oraz nad Zatoką Neapolitańską. Przejazd na Lotnisko w Neapolu. O g. 17:55 odprawa bagażowo-biletowa. Wylot o g. 19:55. Lądowanie w Gdańsku o g. 22:25. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 540 euro + bilet lotniczy linii Ryanair z małym bagażem podręcznym

ŚWIADCZENIA:

·        przelot samolotem na trasie Gdańsk – Piza, Neapol– Gdańsk (z małym bagażem podręcznym linii Ryanair),

istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego.

·        przejazd we Włoszech autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,

·        6 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,

·        5 śniadań,

·        6 obiadokolacji,

·        ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,

·        opiekę pilota na trasie pielgrzymki,

CENA NIE ZAWIERA:

·        biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,

·        biletów komunikacji miejskiej,

·        indywidualnego nagłośnienia – 7 €,

·        obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł

·        napojów do obiadokolacji

UWAGI:

·        każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,

·        zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,

·        organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

·        * udział w Modlitwie Anioł Pański z Papieżem uzależniony od obecności papieża Franciszka w Rzymie,

·        * Msza przy Grobie św. JP II po potwierdzeniu przez Watykan,

·        cena biletu lotniczego uzależniona od wybranego terminu i dostępności miejsc w samolocie.

3 marca 2018