Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Program peregrynacji

WTOREK, 26 września

18:00   wprowadzenie w uroczystość peregrynacji

18:15   Godzinki ku czci NMP (okazja do spowiedzi świętej)

18:45   przyjazd figury i powitanie

19:00   Msza święta, Akt oddania Matce Bożej, procesja różańcowa do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego, modlitwa o powołania, Apel Jasnogórski, procesja powrotna

ŚRODA, 27 września

6:30     Msza święta z okolicznościowym kazaniem

7:00     Msza święta z okolicznościowym kazaniem

7:30     Msza święta z okolicznościowym kazaniem

8:30     Msza święta z udziałem ludzi chorych, cierpiących i samotnych

12:00   Godzina łaski, różaniec wynagradzający

15:45   Koronka do Bożego Miłosierdzia

16:00   Msza święta na zakończenie peregrynacji

Figura odwiedzi jedną parafię w każdym dekanacie. Śpiew, procesje, nabożeństwa, różaniec i akt zawierzenia Matce Najświętszej połączą we wspólnej modlitwie całą diecezję pelplińską.

Peregrynacja rozpoczyna się uroczystą Mszą Świętą 23 września 2017 r. o godz. 18.00, którą w bazylice katedralnej w Pelplinie sprawuje Ksiądz Biskup Diecezjalny.

Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w peregrynacji, do zaplanowania już dziś czasu, który wspólnie spędzimy chwaląc Maryję i uwielbiając Boga za dar Jego Matki.

23 września 2017