rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Perły Toskanii

Perły Toskanii

Zaproszenie na pielgrzymkę parafialną.

PIELGRZYMKA DO WŁOCH – PERŁY TOSKANII 

23-30.09.2019

Opieka duchowa: ks. proboszcz Antoni Bączkowski 

 

Dzień I

23.09.2019

Poniedziałek

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 10:35. Odprawa biletowo-bagażowa, a następnie wylot do Włoch o godz. 12:35. Lądowanie w Pizie o godz. 14:55. Krótkie zwiedzanie miasta i spacer uliczkami i zaułkami historycznego centrum. Przejazd do miejscowości Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg w hotelu (5 kolejnych nocy).

 

 

Dzień II

24.09.2019

Wtorek

 

Śniadanie. Przejazd do Florencji – otoczonej wzgórzami stolicy regionu Toskania, leżącej nad rzeką Arno, która przepływa przez miasto. Zwiedzanie miasta: Kościół św. Krzyża, Plac Ratuszowy, urzekający Most Złotników, Baptysterium San Giovanni z prowadzącymi do niego Drzwiami Raju, a także Katedra Santa Maria del Fiore, której malowniczą kopułę zaprojektował florencki architekt i inżynier Filippo Brunelleschi. Następnie wizyta w Bazylice św. Wawrzyńca, w której znajduje się mauzoleum rodziny Medyceuszy, zaprojektowane przez Michała Anioła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień III

25.09.2019

Środa

Śniadanie. Przejazd do miejscowości San Gimignano, zwanej średniowiecznym Manhattanem. Historyczne centrum miasteczka jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna oraz kościół kolegiacki Santa Maria Assunta z XII w. z freskami autorstwa m.n. Bartola di Frediego, (sceny ze Starego Testamentu) oraz Barna di Siena (ukazujące żywot Chrystusa). Następnie spacer ulicą San Giovanni – czas wolny z możliwością zakupu toskańskich smakołyków. Wyjazd do słynnego rejonu winnic Chianti na degustację lokalnych win i oliwy. Dalsza podróż do miejscowości Volterra – miasteczka o etruskich korzeniach, malowniczo położonego wśród gajów oliwnych. Od czasów średniowiecznych do dziś, jest ono centrum artystycznej obróbki alabastru. Zwiedzanie: brama etruska, ratusz, Katedra przy Piazza Priori, teatr rzymski. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień IV

26.09.2019

Czwartek

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Cinque Terre – malowniczych wiosek położonych na piętrowo na skałach i urwistych klifach. Niegdyś można było się tu dostać tylko drogą morską, która dziś jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miasteczka La Spezia – skąd rozpocznie się rejs do Portovenere*. Ten port jachtowy z kolorowymi kamienicami, zwany jest także bramą do Cinque Terre. Krótki spacer po miasteczku. Następnie kontynuacja rejsu przez Riomaggiore z popularną Via del Amore (Droga Miłości). Na nadbrzeżu podziwiać można wielobarwne kilkupiętrowe kamieniczki, prawie dotykające wody, nad którymi górują położone tarasowo winnice. Rejs kończy się w położonym wśród pięknych zatoczek miasteczku Manarola, z portem rybackim i skalistym wybrzeżem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień V

27.09.2019

Piątek

 

Śniadanie. Przejazd do Lukki zwanej małą Szwajcarią. To tutaj urodził się jeden z największych kompozytorów operowych 2 poł. XIX w. – Giacomo Puccini. Zwiedzanie: Katedra San Martino – zdobiona fasadą z charakterystycznymi trzema „balkonami” – loggiami, Kościół San Michele in Foro wzniesiony na miejscu dawnego rzymskiego Forum w XIII/XIV w., amfiteatr rzymski, spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż fortyfikacji, a na koniec wejście na Torre Guinigi – wieżę, ze szczytu której rozpościera się widok na czerwone dachy zabudowań miejskich i dalej na połacie zielonych winorośli – kwintesencja toskańskiego krajobrazu. Powrót do Montecatini Terme. Spacer po mieście oraz wjazd kolejką do położonej na wzgórzu starówki – Montecatini Alto, skąd podziwiać można panoramę okolicy. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą): możliwość zorganizowania kolacji regionalnej połączonej z degustacją lokalnych win i tańcami w pobliskiej miejscowości.

 

Dzień VI

28.09.2019

Sobota

 

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Po drodze krótka wizyta w Monteriggioni – zwanym toskańskim Carcassonne. Przyjazd do Sieny – miasta św. Katarzyny. To toskańskie miasto znane jest z pięknej starówki i Katedry. Zwiedzanie m.in.: Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei, Katedra zwana „szkatułką z klejnotami”, w której znajdują się rzeźby Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freski Pinturicchia. Dalej kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej oraz Piazza del Campo – na którym dwa razy do roku odbywa się znane Palio – końskie igrzyska. Przejazd do miejscowości Chianciano Terme na obiadokolację i nocleg w hotelu (2 kolejne noce).

 

Dzień VII

29.09.2019

Niedziela

 

Śniadanie. Panoramiczny przejazd malowniczą doliną Val d’Orcia – stąd pochodzi większość słynnych widoków będących wizytówką regionu. Możliwość podziwiania cyprysowych dróg Toskanii wraz ze słynącą z filmu Ridleya Scotta – drogą Gladiatora. Przejazd do Pienzy – przepięknego, renesansowego miasteczka. Zwiedzanie: Palazzo Pubblico, Palazzo Piccolomini (z zewnątrz), katedra, a następnie spacer wzdłuż murów obronnych z widokiem na okolicę. Przejazd na wschodni kraniec Toskanii do miasteczka Arezzo. Zwiedzanie: Piazza Liberta, romański kościół Santa Maria della Pieve, Piazza Grande oraz kościół San Francesco, w którym podziwiać można cykl fresków Piero della Francesca – „Historia Krzyża Świętego”. Dalsza podróż do Cortony, w której rozgrywa się akcja filmu „Pod słońcem Toskanii”. Spacer labityntem urokliwych, średniowiecznych uliczek na Piazza della Repubblica z XIII-wiecznym ratuszem, a dalej na pobliski Piazza Signorelli. Ponadto zwiedzanie katedry, kościoła San Francesco oraz gotyckiego kościoła San Domenico. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień VIII

30.09.2019

Poniedziałek

 

Wczesny wyjazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa o godz. 07:50. Wylot do Polski o godz. 09:50. Lądowanie w Gdańsku o godz. 12:10. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 590 euro + grupowy bilet lotniczy

ŚWIADCZENIA:

·         grupowy bilet lotniczy linii Ryanair na trasie Gdańsk – Piza – Gdańsk,

·         przejazd we Włoszech autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,

·         noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,

·         śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,

·         ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagażu (kradzież) w Signal Iduna,

·         opieka pilota na trasie pielgrzymki,

·         przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

CENA NIE ZAWIERA:

·         biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz rejsów,

·         indywidualnego nagłośnienia – 8 euro,

·         obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,

·        napojów do obiadokolacji. 

UWAGI:

·         każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,

·         zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,

·         organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

·         *rejs Cinque Terre uzależniony od warunków pogodowych.

6 marca 2019

powrót