rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Pielgrzymka na Sycylię i nie tylko

Pielgrzymka na Sycylię i nie tylko

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

21 – 28.09.2020

OPIEKA DUCHOWA: KS. ANTONI BĄCZKOWSKI 

Dzień I

21.09.2020

Poniedziałek

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku. Odprawa biletowo – bagażowa. Przylot na włoskie lotnisko w godzinach po południowych. Przejazd do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i Msza św. Następnie przejazd do hotelu w Neapolu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień II

 

23.09.2020

Środa

Przypłynięcie do Śniadanie. Msza św. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie urokliwej stolicy wyspy Palermo z charakterystyczną architekturą m.in. Katedrą, którą budowano stulecia. Spacer po historycznym centrum miasta z unikatowymi zabytkami. Przejazd od Monreale, gdzie znajduje się malownicza Katedra. Przejazd do hotelu Obiadokolacje. Nocleg.

Dzień IV

24.09.2020

Czwartek

Śniadanie. Msza św. Przejazd na Etnę -najwyższego i największego czynnego wulkanu w Europie. Przejazd do Taorminy miasta słynącego ze starożytnego teatru greckiego we Włoszech z piękną panoramą na Etnę i Morze Jońskie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V

25.09.2020

Piątek

 

Śniadanie. Przejazd od Katanii. Msza św. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta słynącego z charakterystycznej architektury domów i kościołów, którego budulcem jest kamień wulkaniczny ozdobiony kontrastującymi, białymi dekoracjami. M. in. nawiedzenie Katedry św. Agaty. Czas wolny. Przejazd do Syrakuz z zachowanymi elementami architektury starożytnej Grecji. Wizyta w sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Msza św. Następnie przejazd do Augusta, miejscowości na półwyspie z urokliwym krajobrazem oraz wizyta Noto, które jest nazywane perłą baroku Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VI

26.09.2020

Sobota

Śniadanie. Msza św. Całodniowy wypoczynek na piaszczystej plaży nad Morzem Jońskim. Fakultatywnie: Przeprawa promowa na Maltę i całodniowy pobyt w Valletcie, stolicy Malty.  Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VII

Niedziela

27.09.2020

Śniadanie. Przejazd do Mesyny i krótkie zwiedzanie miasta. Wizyta w romańskiej Katedrze Najświętszej Maryi Panny. Msza św. Następnie przeprawa promowa i przejazd do Bari. Obiadokolacja

Dzień VIII

Poniedziałek

28.09.2020

 

23 stycznia 2020

powrót