Poświęcenie krzyży w Nowym Klinczu

W naszej tradycji znak krzyża towarzyszy nam w wielu chwilach i miejscach. Przy drogach, na rozstajach przypomina o tym, że "kto chce pójść za mną, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje" oraz to, że drogą do nieba jest droga krzyża.

Dzień po uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowy Klinczu, w niedzielny wieczór ks. proboszcz Antoni Bączkowski pobłogosławił nowe krzyże. Stanęły one w miejscu nadwątlonych zębem czasu drewnianych krzyży postawionych po II wojnie światowej.

Nowe, zakonserwowane drewno, odnowiona pasyjka, odmalowane ogrodzenie, kostka brukowa - mieszkańcy Nowego Klincza dokładnie i godnie przygotowali miejsca, w których będzie się wznosił znak zbawienia.

15 września 2019