rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Pozdrowienia z Pielgrzymki

Pozdrowienia z Pielgrzymki

W niedzielę 30 lipca po porannej Mszy świętej wyruszyła grupa kaszubska Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Z naszej parafii w ciągiu pierwszych dni towarzyszył pątnikom ks. Szymon Gwardzik, by w niedzielny wieczór  06 sierpnia przekazać duszpasterską troskę ks. proboszczowi Antoniemu Bączkowskiemu.

Z pielgrzymiego szlaku na dwa dni przed dotarciem do celu - Jasnogórskiego Szczytu - pielgrzymi z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem przesyłają wszystkim wyrazy pamięci w modlitwie i pozdrowienia.

Pozdrowienia z Pielgrzymki
 
11 sierpnia 2017

powrót