Prymas dialogu – In Verbo Tuo

©Agencja ATM
Nota prasowa filmu
pt. „Prymas dialogu – In Verbo Tuo”

Film dokumentalno-biograficzny o ks. prof. abp. Henryku Muszyńskim ukazujący dzieciństwo i młodość spędzoną w Kościerzynie, studia seminaryjne w Pelplinie a następnie całą drogę jaką przebył od święceń kapłańskich aż po uzyskanie największej godności w kościele  katolickim – Prymasa Polski.

Film ukazuje imponujące i bogate życie jednego z najwybitniejszych intelektualistów Polski, jak powszechnie się mówi „budowniczego mostów” i dialogu. Dziś seniora i wybitnego Męża Stanu.

O swojej współpracy i relacjach z abp. Henrykiem Muszyńskim opowiedzieli m.in. abp abp Alfons Nossal, Stanisław Gądecki, kard. Stanisław Dziwisz,  kard. Reinhard Marx – przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, Michael Schudrik – naczelny rabin Polski,  abp Sawa – prawosławny metropolita warszawski i całej Polski,  ks. prof. Józef Kloch,   ks. Mirosław Jasiński – osobisty sekretarz i kapelan arcybiskupa, dr Hans Gert-Petering – b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Burkhard Haneke z Niemiec, prof. Stanisław Krajewski, Lidia Ciecierska,  Jerzy Buzek.

Czas emisyjny filmu – 55 minut
Rok produkcji – 2019