rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Rejonowy Kurs Lektorski

Rejonowy Kurs Lektorski

W naszej parafii, w październiku, odbył się rejonowy kurs lektorski. Wzięło w nim udział 33 kandydatów. Składał się on  z trzech zjazdów. Kandydaci na lektorów poznawali m. in. Pismo Święte, budowę Mszy świętej, okresy liturgiczne, a także mieli zajęcia z dykcji. Mszy świętej z nałożeniem krzyży lektorskich przewodniczył ks. prał. Jan Ostrowski – Dziekan dekanatu kościerskiego. Natomiast odpowiedzialnym za ministrantów w naszym rejonie jest ks. Sławek Serkowski.

Dzięki temu kursowi w naszej parafii mamy 4 nowych lektorów i 1 lektorkę.

Gratulujemy!

Rejonowy Kurs Lektorski Rejonowy Kurs Lektorski Rejonowy Kurs Lektorski
 
3 listopada 2020

powrót