Remont dachu

Zakończono I etap remontu dachu kościoła.

Remont pokrycia dachu nad północno wschodnim i południowo-wschodnim ramieniem dachu zakończony. Prace I etapu, najważniejszej obecnie naszej parafialnej inwestycji, zostały odebrane przez komisję konserwatorską z udziałem Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. Dach przeszedł również pomyślny test podczas ostatnich wichur i deszczy. Wykonawca BUDKON Sp. z o.o. z Warzenka dołożył wszelkich starań aby wykonać należycie powierzone mu zadanie. Na realizację zadania parafia pozyskała środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie w kwocie 70 tyś zł oraz z budżetu Miasta Kościerzyna w wysokości 30 tyś zł. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych w trakcie i po zakończeniu prac I etapu remontu pokrycia dachu kościoła.

15 listopada 2017