Rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Drodzy Parafianie!

Jest naszym wspólnotowym pragnieniem, aby szczególnie te dwa dni: niedziela i poniedziałek przeżyć w duchu wdzięczności za dar powołania i misji św. Jana Pawła II. Wspólna modlitwa tu w kościele, ale też w naszych rodzinach niech będzie znakiem łączności z niebem.

Niezwykłym jest list Papieża Seniora Benedykta XVI na 100. lecie urodzin św. Jana Pawła II. Jest to jedno z najcenniejszych świadectw, które warte jest przemyślenia i rozważenia (zamieszczony poniżej). Na kanwie tego wzruszającego przesłania zachęcamy parafian i wszystkich chętnych, aby w formie pisemnej podzielili się swoim świadectwem o św. Janie Pawle II. Odpowiedzmy na pytanie: „Jaki zostawił w nas ślad św. Jan Paweł II?” Świadectwa można przekazać do biura parafialnego, przesłać pocztą czy przez stronę internetową: sanktuarium@sanktuarium.pl do końca czerwca br.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej wraz z Diecezjalnym Radiem Głos zapraszają do wzięcia udziału w inicjatywie pt. „Św. Jan Paweł II i… JA”. Informacje na temat akcji znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej TUTAJ.

Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio 18 maja br. o godzinie 18.00 wyemitują widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”. Będą też inne programy wspomnieniowe.

Wciąż trwamy w stanie epidemii w naszym kraju. Od dziś – według przekazu władz państwowych - możemy jednak coraz liczniej spotykać się na liturgii. W naszym kościele jednorazowo może przebywać 140 osób. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa we Mszach świętych i nabożeństwach, także dzieci i młodzież.

Ks. Biskup Diecezjalny z dniem 13 maja zniósł ograniczenia dotyczące wprowadzania trumny do kościoła i używania tylko trzeciej formy pogrzebu.

16 maja 2020