SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO DO MŁODYCH

SŁOWO   BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO  DO  MŁODYCH

Drodzy młodzi Diecezjanie! Chciałbym w kilku słowach pogratulować Wam zakończonego roku szkolnego i zaprosić, abyście przeżyli rozpoczynające się wakacje blisko Pana Boga. Pamiętajcie o niedzielnych Mszach Świętych oraz pierwszopiątkowej Spowiedzi świętej. Pamiętajcie proszę, że kto odpoczywa z Panem Bogiem, ten odpoczywa najpiękniej i najowocniej.

Zapraszam Was również do uczestnictwa w wydarzeniach wakacyjnych, które szczególnie zbliżają do Jezusa i umacniają przyjaźń między Wami, a zatem do wzięcia udziału w rekolekcjach dla służb liturgicznych, obozie misyjnym czy rekolekcjach oazowych. Zachęcam Was do wybrania się na Szlak Sanktuariów Maryjnych naszej diecezji oraz na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy w drogę z różnych miast naszej diecezji pod koniec lipca, aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej w kaplicy na Jasnej Górze.

Młodzi Przyjaciele, dla niektórych z Was, wakacje są też czasem podejmowania decyzji o przyszłości: innej szkole, studiach lub pracy. W swojej refleksji wsłuchujcie się proszę w głos Ducha Świętego, odkrywając, że każdy wybór może być odpowiedzią na powołanie. Bądźcie również otwarci na wezwanie do Służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Zachęcam zatem do zapoznania się z ofertą Wyższego Seminarium w Pelplinie, umieszczoną w gablocie ogłoszeń i na stronie naszego seminarium. Może ta właśnie droga jest przeznaczona dla Was.

Niech te wakacje będą szansą na przeżycie niezwykłych przygód, poznanie nowych miejsc i ludzi, odkrycie bliskości Boga. Ku temu z serca błogosławię.

Wasz biskup + Ryszard

22 czerwca 2018