rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Słowo do Parafian

Składamy wszystkim parafianom – jako Wasi Duszpasterze – serdeczne podziękowania  za roztropną postawę wobec zagrożenia, już dziś, epidemii. Tak wspólnie pomożemy sobie nawzajem najbardziej skutecznie. Skala zarażeń narasta. Dlatego – jeszcze raz – usilnie, aczkolwiek serdecznie, prosimy o pozostanie w domach, szczególnie osoby starsze i najbardziej narażone na wirus. Młodych parafian prosimy, aby nie lekceważyli komunikatów władz państwowych i słuchając swoich rodziców maksymalnie ograniczyli wspólnotowe spotkania. Wszyscy dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.

Pragniemy przekazać też następujące ustalenia i informacje:

a/ planowane od przyszłej niedzieli rekolekcje parafialne nie odbędą się. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej informuje, że od Niedzieli Palmowej będą dostępne rekolekcje on-line  dla dorosłych i młodzieży. Można też skorzystać z wielu propozycji rekolekcyjnych, które  są w internecie;

b/ zachęcamy do przyjęcia sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi świętej codziennie podczas rannych Mszy świętych i wieczorem od godz. 17.30 (pamiętajmy  o bezpiecznym odstępie między sobą). Nie odkładajmy sakramentu na ostatni czas przed świętami, gdyż nie będzie spowiedzi dekanalnej jak to było dotychczas w zwyczaju;

c/ wszystkie pogrzeby w naszej parafii obywają się wyłącznie w kościele św. Barbary tylko  dla najbliższej rodziny i bez pierwszej stacji pogrzebu w szpitalu;

d/ z naszego kościoła parafialnego i sanktuarium transmitujemy on-line:
- w niedzielę Mszę świętą o godz. 9.30 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym  o godz. 17.00;
- w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30;
oraz dodatkowo w najbliższą środę Mszę świętą z Duchową Adopcją o godz. 18.00;

e/ zachęcamy do wspólnotowej modlitwy, nade wszystko w rodzinach. Wspólnie  z duszpasterzami módlmy się codziennie na różańcu o godz. 20.30;

f/ w minionym tygodniu wznowiliśmy prace remontowe naszego kościoła. Dokonują się one  na poddaszu, gdzie po oczyszczeniu i konserwacji więźby dachowej nastąpi impregnacja całości.

22 marca 2020

powrót