SŁOWO KS. PROBOSZCZA

Drodzy parafianie!
Pragniemy poinformować, że w związku z trwającą kwarantanną księży naszej parafii w tym tygodniu został zdezynfekowany cały kościół, ławki i konfesjonały, aby czuć się jak najbardziej bezpiecznie.

Liturgia w kościele parafialnym Świętej Trójcy jest sprawowana bez zmian.
Pomagają nam księża z różnych stron, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Kwarantannie zostały poddane również Siostry Niepokalanki w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (ul. 8 marca). W tym czasie – do odwołania –  sanktuarium będzie zamknięte. Nie będzie Mszy świętych oraz odmawianych różańców za zmarłych.

Księża jak i Siostry Niepokalanki zapewniają wszystkich parafian o modlitwie. Dziękujemy za wszystkie oznaki życzliwości. Do zobaczenia wkrótce.

Ksiądz Biskup Diecezjalny  Ryszard Kasyna przekazuje wskazania w  związku z trwającą epidemią. Oto niektóre szczegóły:

• W kościołach i kaplicach należy zakrywać usta i nos maseczką, przyłbicą lub częścią odzieży. Dotyczy to wszystkich poza kapłanem celebrującym.

• W  kościele, pod chórem są udostępnione dystrybutory do dezynfekcji rąk. Kropielnice nie są napełniane wodą święconą.

• W czasie przekazywania znaku pokoju należy ograniczyć się do skłonu głowy w stronę innych uczestników liturgii. Tak samo postępują celebransi i usługujący.

• Komunia Święta udzielana jest w naszym kościele w następującym porządku:

a/ w niedzielę i uroczystości z większą ilością osób w nawach bocznych najpierw będzie udzielana Komunia Święta na dłoń, a następnie do ust. W prezbiterium udzielana jest Komunia Święta tylko do ust;

b/ w dni powszednie: w prezbiterium – na środku -  podchodzą osoby które pragną przyjąć Komunię świętą na rękę, a pozostali, którzy przyjmują do ust podchodzą do balasek.

• W trakcie spotkań duszpasterskich należy zachować reżim sanitarny, wynikający z prawa państwowego, a przypadku spotkań organizowanych dla dzieci i młodzieży należy zachować zasady obowiązujące w szkołach na danym terenie.

W sprawach nagłych, pogrzebu, sakramentu chorych itp. prosimy o kontakt pod telefonem dyżurnym 736-382-283.

12 września 2020