rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Trwają prace remontowe

Trwają prace remontowe

Wykonawca przystąpił do drugiego etapu remontu pokrycia dachu na naszym kościele. Ustawiono rusztowania obłożone siatką zabezpieczającą, zamocowano zsyp rurowy do transportu zdemontowanych dachówek. Dla wspólnego bezpieczeństwa prace na wysokości wymagają odgrodzenia. Stąd też nieczynne będą na czas prowadzenia prac wyjścia z kościoła od Placu św. Jana Pawła II. Prosimy wiernych o wyrozumiałość i dostosowanie się do wymogów bezpieczeństwa. Inwestycja, podobnie jak w zeszłym roku, otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tyś. złotych z Budżetu Miasta Kościerzyna na ratowanie zabytków wpisanych do rejestru zabytków województwa pomorskiego.

Bóg zapłać za ofiary, które można składać na KONTO: 

Nr konta: 03 8328 0007 2001 0004 7021 0003

fot. Jerzy Łudzik 

Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe Trwają prace remontowe
 
20 lipca 2018

powrót