Upamiętnienie Leśników z czasów II wojny światowej

W piątek 13 września,  w Szarlocie odbyły się uroczystości upamiętniające leśników Pomorza Gdańskiego, w 80 rocznicę wybuchu  II wojny światowej, eksterminowanych i prześladowanych przez Gestapo oraz NKWD za wierność i służbę Ojczyźnie. Odśpiewaniem hymnu państwowego, wspólną modlitwą za zmarłych, zapaleniem zniczy oraz złożeniem kwiatów przy Pomniku Leśników w Szarlocie rozpoczęły się obchody upamiętniające poległych leśników i drzewiarzy. W uroczystościach wzięli udział leśniczy, przedstawiciele władz państwowych i lokalnych.  Spotkanie w Szarlocie poprzedziła Msza święta w naszej parafii w intencji leśników i drzewiarzy  pod przewodnictwem ks. proboszcza Antoniego Bączkowskiego.

Upamiętnienie Leśników z czasów II wojny światowej Upamiętnienie Leśników z czasów II wojny światowej Upamiętnienie Leśników z czasów II wojny światowej

19 września 2019