Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września każdego roku obchodzimy uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Niniejszy odpust jest związany z faktem, że w naszym sanktuarium znajdują się czczone od wieków relikwie Krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa.

W dniu dzisiejszym okolicznościowe kazania głosił ks. Andrzej Draws, pracujący na Ukrainie kustosz sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Krysowicach. Ks. Andrzej również sprawował uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00.

W łączności z wszystkimi, którzy wzięli udział w akcji Polska pod Krzyżem, zgromadziliśmy się o 12.30 przy krzyżu na ul. Wejhera, aby tam dać świadectwo naszej wiary, odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć miłosiernemu Jezusowi naszą Ojczyznę.

Wieczorem nabożeństwo drogi krzyżowej połączyło kościerkich parafian. Przemierzając miejskie ulice, rozważaliśmy mękę Pana Jezusa wsłuchując się w słowa, jakie przekazał Alicji Lenczewskiej.

Tego dnia na zakończenie każdej Mszy świętej oraz wieczornego nabożeństwa uczciliśmy relikwie drzewa krzyża.

14 września 2019