rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego

 

14 września nasza wspólnota parafialna obchodziła odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Na każdej Mszy świętej słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Draws, który posługuje na Ukrainie.

Natomiast po wieczornej Mszy świętej ulicami naszego miasta przeszła Droga Krzyżowa. Od Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, aż do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej drewniany krzyż był niesiony na zmianę przez wspólnoty parafialne, dzieci, nauczycieli oraz kapłanów i siostry zakonne.

Fot. Lucyna Wałdoch

 

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego
 
15 września 2020

powrót