rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Uroczystość w Lizakach

Uroczystość w Lizakach

W niedzielę 29 października o godz. 11.30 ksiądz prob. Antoni Bączkowski celebrował Mszę św. w kościele filialnym w Lizakach z okazji święta ku czci św. Judy Tadeusza, który jest patronem świątyni.

Modlono się o wstawiennictwo św. Judy Tadeusza we wszystkich sprawach trudnych dotykających osoby modlące się w Lizakach. Ksiądz prob. w homilii przybliżył postać apostoła i nawiązał do nowego przykazania miłości zawartego w ewangelii. Uwrażliwił także wiernych na obowiązek czytania i rozważania Słowa Bożego. 

Gospodarzom kościoła ks. prob. przekazał pamiątkę i tym samym odwdzięczyła się wspólnota z Lizaków za przewodniczenie patronalnej uroczystości. (xms)

 

 

fot. Tadeusz Kreft

Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach Uroczystość w Lizakach
 
29 października 2017

powrót