Ważny komunikat do Parafian!

W ZWIĄZKU Z WPROWADZONYM STANEM EPIDEMICZNEGO W NASZYM KRAJU I DECYZJĄ KSIĘDZA BISKUPA DIECEZJALNEGO INFORMUJEMY, ŻE W CZASIE LITURGII MSZY ŚWIĘTEJ I NABOŻEŃSTW W KOŚCIELE NIE MOŻE PRZEBYWAĆ WIĘCEJ NIŻ 50 OSÓB.
Na Mszę świętą zapraszamy przede wszystkim tych, którzy mają ofiarowaną intencję mszalną, wraz z rodzinami.

Słowo Księdza Proboszcza i Duszpasterzy
Mamy nowy i nieznany na taką skalę stan zagrożenia epidemicznego. Zwracamy się  do wszystkich parafian o rozwagę i odpowiedzialność, ale też o empatię i służenie pomocą, szczególnie osobom starszym, samotnym i opuszczonym.

Wychodząc naprzeciw nakazom państwowym jak i zaleceniom Kościoła katolickiego  w Polsce i Ks. Biskupa Diecezjalnego pragniemy przekazać:

a) wierni, którzy pozostają w domu mają możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej online, która będzie transmitowana w kolejne niedziele o godz. 9.30 oraz transmisje nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00 oraz Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30;

b) zostają zawieszone wszystkie spotkania wspólnot i stowarzyszeń oraz kurs przedmałżeński do odwołania;

c) odwołane zostają rekolekcje dla szkół podstawowych i średnich, a materiał rekolekcyjny uczniowie przepracują z katechetami po powrocie do szkoły;

d) zachęcamy do wspólnej modlitwy w naszych domach rodzinnych; gromadźmy się razem, aby uprosić zdrowie duszy i ciała; szczególnie łączmy się duchowo w codziennej modlitwie różańcowej o godz. 20.30;

e) zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu – mamy taką możliwość  w naszym kościele przez cały dzień;

f) przypominamy o możliwości przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Jeśli człowiek jest w stanie łaski uświęcającej może wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia Komunii i powiedzieć o tym Bogu w dowolnej formie prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to przyjęciem faktycznej łaski Najświętszego Sakramentu.

15 marca 2020