rozwińParafia Świętej Trójcy
zwiń
Parafia Świętej Trójcy

Parafia Świętej Trójcy

Najstarszym zabytkiem świątyni jest późnogotycki obraz "Ukrzyżowanie" pochodzący z początku XVI w. znajdujący się w prawym bocznym ołtarzu. W nastawie ołtarza widnieje płaskorzeźbiona scena koronacji Najświętszej Marii Panny.

Wizytacja kanoniczna naszej parafii i udzielenie sakramentu bierzmowania

Wizytacja kanoniczna naszej parafii i udzielenie sakramentu bierzmowania

Wizytacja kanoniczna to spotkanie co 5 lat Księdza Biskupa z konkretną parafią w diecezji. W dniu 30 X – w czasie trwającej pandemii – odbyła się w naszej parafii i była zwieńczeniem wizytacji w całym dekanacie kościerskim.

Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna spotkał się z księżmi posługującymi i zamieszkałymi na terenie naszej parafii, odwiedził wspólnoty zakonne SS. Elżbietanek i Niepokalanek, modlił się razem z parafianami koronką do miłosierdzia Bożego i na cmentarzu za zmarłych, spotkał się z radą duszpasterską i ekonomiczną, nawiedził wszystkie kościoły. Zwieńczeniem  wizytacji była uroczysta, koncelebrowana z kapłanami dekanatu Msza święta, podczas której 125 osób przyjęło sakrament bierzmowania.

„Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad” – tymi słowami młodzież z naszej parafii wyraziła chęć przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzieży życzymy licznych darów Ducha Świętego i silnej wiary!

Wizytacja kanoniczna naszej parafii i udzielenie sakramentu bierzmowania Wizytacja kanoniczna naszej parafii i udzielenie sakramentu bierzmowania
 
6 listopada 2020

powrót